Problémy ve vztazích

Ahoj Sáro, prosím o radu co mám dělat. Dlouhé roky se mi v životě stále dokola opakuje stejná situace. Jedná se o pracovní vztahy s kolegyněmi. V posledních letech jsem, k mé nelibosti, vystřídala už mnoho pracovních míst, kde vždy docházelo ke konfliktům s kolegyněmi, nechtěla jsem konflikty, ale vždy přišly. Z některých míst jsem odešla sama, z jiných jsem dostala výpověď. Je mi to trapné, ale i přesto všechno stále nechápu, co dělám špatně. Vůbec mi nedochází, co mám změnit, abych se z tohoto začarovaného kruhu dostala. Nyní se zaučuji v nové práci a cítím, že jsem opět ve starém známém vzorci – zprvu vše vypadá skvěle, ale po celkem krátké době se vztahy s kolegyní nebo nadřízenou začínají kazit. Opravdu je to k neuvěření, že někdo může být tak zabedněný jako já, a ze všech těch předchozích stejných situací se nepoučit. Dá se to vůbec v mém případě nějak vyřešit? Je to v mých silách? Mám chuť opět z této nové práce utéct, ale vím dobře, že před tím mým problémem neuteču. Jen stále netuším, co dělat, abych tohle jednou provždy ukončila. Chtěla jsem začít podnikat, ale to se mi také nepodařilo rozjet. Připadám si strašně nemožně a neschopně. Můžeš, mi prosím, s tím nějak pomoci? Poradit co mám udělat nebo co nedělat, jak se zachovat?? Ještě by mě moc zajímalo, proč ta kolegyně se kterou mám potíže má vždy velkou nadváhu? Proč vypadají vždy tak podobně? Nepíšu Ti poprvé, už jsem ti psala asi před třemi roky se stejným problémem, ale bohužel jsem se za tu dobu nikam neposunula. Předem moc děkuji. Měj se hezky. Dana 1973.

Odpověď

Ahoj Danuško. Mrkla jsem na jeden starší dotaz a odpověď, kterou jsem ti dávala v roce 2018, tam jsi v podstatě popisovala stejný problém a já jsem ti odpověděla. Jsou to tři roky zpětně - 19. 10. 2018. Možná zkus ještě jednou na odpověď mrknout. Samozřejmě, že je to v tvých silách, pochopila jsi, že před problémem neutečeš, což je opravdu super. I když to nevidíš, tak pořád postupuješ vpřed a v rámci tvého vývoje vždy pochopíš přesně to, co je potřeba. Víš, nemá smysl se zabývat tím, proč mají kolegyně nadváhu, je to úplně jedno a může to mít samozřejmě mnoho důvodů. Za prvé se přestaň trápit výčitkami, nejsi ani neschopná, ani nemožná, naopak ulož si do hlavy, že jsi dokonalá. Představ si, že jsi malá holčička, která se potřebuje naučit chodit, přeci ji nebudeš nadávat, že to nejde dost rychle, ale začneš ji chválit, povzbuzovat a hlavně milovat. Chybí ti totiž láska k sobě. Falešná přesvědčení o životě i těle získáváme již v dětství, zamysli se, jak se k tobě i sobě chovali rodiče a také nejbližší. Rozhodni se udělat za minulostí jednou provždy tlustou čáru a začni o zaměstnání i lidech smýšlet jinak. Sama vidíš, že negativní přístup, strach a výčitky tě nikam neposouvají. Naopak kvůli tomu se točíš neustále v pomyslném kruhu. Zkus si najít nějakou motivační knížku, za mě je TOP L. Hay, která jednoduše a srozumitelně popisuje, jak být šťastný. Možná jsi svůj postoj k práci pochytila od nejbližších, ale nezáleží na tom. Důležité je, že své myšlení můžeš změnit okamžitě. V duchu poděkuj svým nadřízeným i kolegyním a vůbec celému pracovnímu prostředí. Vytvoř si v sobě láskyplnou atmosféru k práci i sobě. Zkus brát všechno jako hru, kterou píšeš a režíruješ jen ty sama. Platí jednoduchá rovnice, co vyzařujeme – to také přitahujeme. Změna vědomí ti může pomoct sehnat tu nejlepší práci s láskyplnými kolegy. Povzbuzuj se a vytvářej kolem sebe příjemné prostředí. Snaž se na ostatní dívat jako na tvé dobré učitele, kteří ti vytahují nedořešené křivdy nebo falešná přesvědčení, kterým ses rozhodla věřit. Až pochopíš, jak snadné je vycházet s ostatními nebo jak snadné je v klidu se rozhodnout místo změnit, zůstaneš v úžasu a nadšení. To vše do tvého života přinese mnoho radostných situací a také zázraků. Informace pro tebe: máš překonat lenost, začít na sobě pracovat, udělat kompromis a být víc hravá, život nemusí být tragédie, ale příjemná procházka jarním parkem. Držím ti prsty a věřím, že se rozhodneš vykročit jinak. Humor, dobrá nálada a optimismus je základ dobrého bytí.

8.6.2021 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist