Nevyznám se v něm

Ahoj Tome, měla bych na tebe dotaz. S bývalým přítelem jsme se rozešli začátkem ledna, chvili po pauze , šlo o špatný zdravotní stav mojí mamky ( rakovina) tak jsem ujela při první příležitosti a ukončila, hned jsem to vzala zpět, ale bývalý se asi urazil a nechtěl se mnou mluvit. Bude to skoro půl roku, co nejsme spolu, ale pořád někde na nej naražím, každý měsíc se nějakým způsobm snažil o kontakt, jednu chvíli nechtěl se mnou nic mít společného, další chvíli když jsem už se s tím snažila smířit tak uplně obrátil že to zase nechci já slepit. Hrozně si protiřečí. Svým přítelům nejdřív ríkal, že chce abych byla v klidu a že pak abysme to dali dohromady, když ale to s ním chci řešit, začne hned, že se mnou vztah nechce, že budeme kamaráadi a nesnese jakoukoliv mojí kritiku, když se ho snažím pochopit. Když se někde potkáme, tak pořád tak pokukuje, hned zdraví vyptává se jak se mi daří a mojim přibuzným, vyptává se na mě i přátel. Když ve společnosti k nám přišli jiní muži a začali nás s kamarádkou chválit a dvořit se nám, stál vedle a bylo vidět, jak uplně se snaží držet a jak vnitřně “ bouchá“. Má o mě pořád starost, ale kdykoliv zapřednu na náš vztah tak se okamžitě stáhne a nechce o žádném vztahu slyšet,jen kamarádi, Ale asi kdybych si někoho našla tak by to nesnesl… Jednou mi řekne, že se mnou nechce být , aby mi prý neubližil a když se ho na to samé zeptam jindy řiká uplně neco jiného. Naposledy se ozval, že prý našel v pc moje dokumenty jestli je nepotřebuji do školy a i s mojí fotkou, že prý ani nevěděl že tam je. Mám pocit že na jednu stranu se snaží mi vloudit do přízně a dělá přede mnou alfu a jak už vyzrál a tak a na druhou stranu budeme jen kamarádi. Co s tím ?

Odpověď

Čau Marti. Myslím, že nejúčinnější může být, cos ještě úplně nezkusila. Nejblíž jsi k tomu byla ve fázi, kdy ses smiřovala. Ale i tehdy ses nechala vtáhnout do diskuse a výčitek, že něco nechceš slepit. Hodně toho se mu hodí do krámu a je díky tomu na koni. Navrhuju tedy, že by sis přicházející jaro a léto užila sama se sebou, neřešila s ním blbosti, rozlišovala, co je záminka k nějaký diskusi a zaměřila se prostě na sebe. Pomůže to tobě v první řadě pochopit, co opravdu chceš a jeho trochu vyhodit z toho sedla a nastolit rovnováhu.

21.4.2022 6:00
Více o tématu: zdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist