Nejistota

Dobrý den paní Sáro, s parnerem jsme již spolu dlouho a mě trápí nejistota. Proto má otázka zní, má mě vlastně ještě vůbec rád a záleží mu na mě? Na nás? (oba 1993). rnUž se ve svých myšlenkách ztrácím a převládají u mě ty negativní. Jak změním negativní myšlení v pozitivní? Věřím na sílu myšlenky a proto každý den cítím strach z toho, že si špatné a bolavé věci do života přivolám. Děkuji.

Odpověď

Ahoj beruško. Začnu od konce. Věříš na sílu myšlenky, a proto žiješ delší dobu neustále ve strachu a nejistotě? Ano, samozřejmě, že si tímto postojem přivoláš podobné vibrace a tvoříš přesně to, co nechceš a čeho se bojíš. Začni místo neustálého a zbytečného přemýšlení dělat něco pro sebe, cvič, tancuj, zpívej, maluj prostě buď aktivní a pokud jsi zcela zdravá, zapoj také fyzickou aktivitu. Hodně pobývej v přírodě na čerstvém vzduchu a nedovol strachu, aby tě ovládal. Návodů, videí, knížek atd. je na internetu milion, stačí si jen vybrat s čím souzníš. Prostě bez práce na sobě to fakt nepůjde. Díky strachu jsi neustále v nejistotě a nemůžeš k sobě najít lepší cestu. Přítel tě má rád, ale samozřejmě vnímá tvůj strach a nejistotu, on je v pořádku, záleží mu na tobě a ty začni prosím na sobě pracovat. Jestli to nezvládáš sama, vyhledej nějakou terapeutickou skupinu nebo podobně založené lidi a povzbuzujte se navzájem. Všechno jde změnit a já věřím, že to dokážeš.

12.9.2022 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist