Nebezpečí, které ti hrozí při orálním sexu

Muži na něj nedají dopustit a ruku na srdce, i my, ženy, ho prostě milujeme – řeč je o orálním sexu, který si určitě umíš užít, ale věděla jsi, že může vážně ohrozit tvé zdraví?

oralni-sex-nebezpeci-1100x618.jpgCelá galerie 22 Zdroj: Shutterstock.com

Jestli jsi právě teď zčervenala a řekla si, že to ty nikdy neděláš, tak věz, že jsi rozhodně jedna z mála. Podle posledních průzkumů totiž Češi orální sex milují. Dokazují to i čísla. Celých 91 % žen a 88 % mužů na něj nedá dopustit a užívá si ho, jak jen to jde. Není divu, považujeme ho totiž za velmi bezpečnou alternativu sexu. Nehrozí ti otěhotnění, ani přenos pohlavních chorob. Jenže to není tak úplně pravda.

Hrozba pro tvé zdraví?

Zdá se, že pořádná! Odborníci začali zcela vážně bít na poplach. Podle nich je totiž orální sex jednou z nejsnazších cest šíření sexuálně přenosných chorob. A rozhodně nejde o žádné banality. Co všechno lze při orálním sexu chytit? Něčeho se podrž, protože toho není zrovna málo. Tvým nechtěným společníkem se může stát chlamydiová infekce, papilomavirus (HPV), který je zodpovědný za vznik genitálních bradavic, ale také rakoviny, chytit můžeš i opary, nebo kapavku. Podle studie zveřejněné v časopise Chemical Research in Toxicology během deseti let vzrostl výskyt HPV při orálním sexu o 44 %, což je přímo extrémní nárůst. A to nemluvíme o spojitosti orálního sexu a rakoviny dutiny ústní, což jsi poprvé mohla slyšet v souvislosti s onemocněním herce Michaela Douglase. Přijde ti to až až? Ještě vydrž, to není všechno.

Miminko v ohrožení

Pokud jsi konečně objevila na těhotenském testu dvě čárky a nemůžeš se dočkat, až se z tebe stane maminka, pak by sis taky měla dát s orálním sexem na chvilku pauzu. Minimálně po dobu těhotenství. Proč? Tvůj imunitní systém je v rámci prodělávaných změn celého těla oslabený a tak můžeš snadněji chytit nějakou výše zmíněnou infekci, přičemž právě papilomavirus tě ohrožuje asi úplně nejvíc. A nejen tebe, hlavně také nenarozené dítě. Pokud se totiž touto infekcí nakazíš ty, pak při porodu s velkou pravděpodobností infikuješ i své miminko, pro něhož je taková infekce opravdu závažný problém. Uf, co říkáš? To nejsou zrovna dobré zprávy, že?

Jak se chránit? Kondom je málo

Odborníci doporučují použití kondomu, ale zároveň se zdviženým prstem dodávají, že ochrana ani s kondomem není stoprocentní. Kondom tě ochrání před infekcemi, které jsou přenášeny tělními tekutinami, takové viry nebo bakterie však nezastaví. Rozhodně nejlepší prevencí před všemi problémy je mít jen jednoho sexuálního partnera, u něhož máš jistotu dobrého zdravotního stavu. Vyzkoušet můžeš také erotické hračky, které mohou orální sex skvěle nahradit. Stačí se porozhlédnout v nějakém tom sexshopu.

Co na to čtenářky?

„No, to je zase jednou pěkná pitomost. Odborníci už neví, čím by nám ten sex znechutili,“ zlobí se Veronika (35 let). „Moc tomu nevěřím, myslím si, že takhle se nakazit všemi těmi nemocemi ani není možné, stejně jako není možné při orálním sexu otěhotnět.“

„Mně to jako úplná hloupost nepřipadá,“ nesouhlasí s Veronikou Klára (29 let). „Kamarádka se při orálním sexu nakazila kapavkou a rozhodně to nebylo nic příjemného. I já jsem v tu dobu měla problém s ní komunikovat a trávit čas. Než tohle, to si raději sex odpustím.“

Něco na tom bude, ale člověk to zase nesmí brát všechno moc vážně,“ krčí rameny Pavla (36 let). „Nestřídám partnery,tomu svému jsem věrná, takže si klidně užiju orální sex, aniž bych přitom snižovala intenzitu prožitku ochranou. Podle mě je to o nastavení si priorit. Jestli vím, že spím s kýmkoliv, budu se raději chránit a orálu se vyhýbat, pokud mám stálého partnera, nevidím důvod, proč si ho neužít. 

Co si o tom myslíš ty? Je orální sex opravdu tak nebezpečný, jak se nám snaží odborníci vnutit? Napiš nám své názory do diskuze. Budeme se těšit na příspěvky. A když už jsme zmínili ty hračky do ložnice, mrkni do galerie, najdeš tam takové, kde se tvůrci vážně nebáli zapojit fantazii.

Foto: Shutterstock.com, lovecrave.com, pinterest.com, facebook.com

15.11.2017 4:00| autor: Redakce z dostupných zdrojů

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist