Miluje mě ještě?

Miluje mě ještě? Ahoj, s přítelem jsme spolu třičtvrtě roku. Je to úžasný, hodný a pozorný chlap, který mi vždycky snášel modré z nebe a od začátku mě moc miloval. Já ale byla hloupá a neviděla jsem to. Asi po čtyřech měsících vztahu jsem ho podvedla s někým, kdo za to absolutně nestál.. Přítel se to dozvěděl a mě došlo, co v něm mám doopravdy za poklad a že ho nechci ztratit. Řekl mi, že ho to neskutečně zranilo, ale že mě moc miluje a pokud ho doopravdy chci, zůstane se mnou. Zůstali jsme spolu a všechno se zdálo být zase krásné, až donedávna. Na Vánoce jsme si dali dárky, bylo nám hezky a přítel mi řekl, že mě miluje a že je štastný, že to jsou naše první vánoce spolu. Mezi Vánoci a Novým rokem jsme se neviděli a na Nový rok mi zavolal a řekl mi, že mu psala jiná, že se jí moc líbí a že on najednou neví, co chce a co má dělat. To pro mě bylo jak blesk z čistého nebe.. Plakali jsme, několikrát se sešli, pomilovali se, ale on mi nakonec řekl, že mě už nemiluje a že je konec. Řekl mi, že jsem ho neviděla, nevnímala ho, nedokázala ho ocenit a že všechnu snahu vyvíjel jen on. Což je bohužel pravda, byla jsem si naším vztahem až moc jistá a všechno brala jako samozřejmost… Přesto mi ale od té doby několikrát volal, ptal se jak se mám a říkal, že mu chybím. Nakonec mi řekl, ať za ním přijedu. Dozvěděla jsem se, že se s dotyčnou několikrát sešel, líbali se, ale k ničemu nedošlo a ona mu nakonec řekla, že si to rozmyslela a poslala ho do háje. Po dlouhém povídání jsme se rozhodli, že to spolu ještě zkusíme. Přece jenom to byl krásný a vcelku harmonický vztah bez větších problémů. Řekl mi ale, že neví, co cítí. Že je teď zmatený. Má komplikované období, problémy s rodinou, problémy se studiem, je toho na něj moc.. Prý je ted emocionálně otupělý a necítí naprosto vůbec nic k nikomu, nic ho netěší. Uplynulo několik dní, scházíme se jako předtím, je nám spolu zase hezky.. Přítel mi řekl, že potřebuje, abych byla vedle něho, že chce být se mnou, ale nechce, abych cokoliv řešila a tlačila na to a nechala to přirozeně vyvíjet. Taky mi řekl, že mě má hrozně moc rád a že mě nejspíš někde v hloubi srdce pořád miluje, ale že neví, jestli to může být ještě někdy jako předtím z jeho strany.. Cítím se teď všelijak.. Jak mu pomoct? Jak obnovit lásku v našem vztahu?

Odpověď

Ahoj,
nevím, jak vyléčit jeho poraněné srdíčko, ale opravdu tomu budeš muset dát čas, který to možná vyléčí anebo taky ne. Víš děvče, za blbost se platí. Nevážila sis toho, co máš a svou hloupostí jsi málem přišla o vše. Bude to pro tebe opravdu běh na dlouhou trať, ale naděje umírá poslední. Jak mu pomoci, je docela těžké. Hodně jsi mu ublížila a docela se divím, že máš ještě vůbec komu pomáhat. Hodně spolu komunikujte, nic si nevyčítejte, mluvte o společné budoucnosti a hlavně se nesnažte vracet k tomu, co se stalo. A musíte věřit tomu, jak se říká: "Čas všechny rány zahojí."

21.2.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist