Mám se ozvat?

Dobrý den, Sáro. Před pár týdny jsem s Vámi prostřednictvím této stránky konzultoval dotaz, zda se usmířím se svým kamarádem Davidem, se kterým mám již delší dobu určitý spor. K mému potěšení mi bylo sděleno, že máme poměrně dobré vyhlídky a situace vypadá nadějně, ale jelikož stále nejsem pevně rozhodnut, jak se v tomto nelehkém období zachovat, přicházím s otázkou doplňující. Mám se Davidovi ozvat jako první, nebo bych měl raději počkat, až tak učiní sám, bez jakéhokoliv unáhleného zásahu? Osobně bych mu rád popřál k srpnovým narozeninám, neboť mi na něm stále velmi záleží, ale nerad bych se dočkal okamžiku, kdy bude z mého činu zase rozladěn a urazí se. Lze z karet alespoň odhadnout, jakou reakci mohu očekávat, pokud se mu rozhodnu poblahopřát? V minulosti jsme byli poměrně „na nože“, a tak bych jen nerad znovu opakoval to, co by ho ještě více popudilo. Děkuji – Tomáš (21/6/02) a David (12/8/02).

Odpověď

Ahoj Tome. Nechej všemu volný průběh, pokud to tak cítíš, klidně mu popřej, ale bez očekávání, že bude jásat. Jestli máš strach z reakce a zatím nejsi připravený přijmout i horší variantu, tak to nechej být. Z jeho strany zatím nic kladného v tuto chvíli vidět není. Neznám celý váš příběh, ale určitě postupuj pomalými krůčky vpřed a zatím pracuj na svém vnitřním odpuštění sobě i k němu. Bylo by fajn, kdyby tě již jeho reakce ať je jakákoliv nezraňovala, na tom zkus pracovat, příklad: popřeju mu, zareaguje negativně - nevadí mi to a příště zkusím poslat pozdrav nebo přání bez ohledu jaká reakce bude. Odpuštění je dlouhodobý proces, proto začni u sebe a snaž se pomalými krůčky mírnit negativní emoce a myšlenky. Oba jste dokonalí a v danou chvíli jste dělali to nejlepší i když výsledek je takový jaký je. Přiznat chybu a snažit se ji napravit, je velmi těžký úkol a ty už jsi kus cesty ušel, protože se snažíš vše napravit. Držím prsty a hodně štěstí na nové cestě sebepoznání a odpuštění :-)

4.8.2021 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist