Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 8. 8. do 14. 8. 2016

Trápí tě problémy s ledvinami, nevíš, kde je příčina a ráda bys své tělo uzdravila? Máme pro tebe pár tipů, jak můžeš podpořit správnou činnost ledvin i dalších orgánů. Poradíme ti také, kdy je správný čas na práci na zahradě, a kdy by sis měla odpočinout. Přečti si náš nový lunární kalendář!

8. – 9. 8. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně.

Co je pro tebe v tyto dny dost zásadní? Neprochladnout, přijímat dostatek tekutin, získat zpět ztracenou rovnováhu a nezapomenout také na pohyb. Teď na to mrknem trošku podrobně. Pokud tě již něco trápí a máš zdravotní problém, udělej si také pomyslnou inventuru ve své hlavě. Zjisti, co ti již neslouží a udělej za minulostí tlustou čáru. Týká se to oblasti vztahů a vůbec nezáleží na tom, jestli je to partner, děti, blízká rodina nebo kolegové v práci. Zkrátka a dobře, zamysli se, kde to vázne a snaž se všechny spory v klidu dořešit a ukončit.

Činnost ledvin podpoříš dostatkem tekutin, nenechej se zmást létem, vedrem a vyvaruj se ledových tekutin, jasně kostka ledu v čaji nebo limonádě tě nezabije, ale opakované popíjení ledových limonád není pro tělo to správné ořechové. Alespoň ráno dbej na vhodnou teplotu nápojů. Od 15 do 19 hodin přijímej čistící čaje nebo alespoň pravidelně zásobuj ledviny čistou pramenitou vodou. Nezapomínej pít, je to velmi důležité.

Pokud chodíš plavat, pozor na mokré plavky, raději se vždy rychle osuš a převlékni do suchých. Výjimku můžeš udělat pouze pokud jsi zcela zdravá, v opačném případě dej pozor. Zacvič si, pokud se ti nechce, tak jednoduše tancuj a pohybuj se jemně v bocích, můžeš si také sednout na židli a pohupovat nožkama.

Máš zahrádku? Můžeš se věnovat kytkám, ať již namnožit nebo nařízkovat. Vysazuj dvouletky a postarej se také o odkvetlé květy a suché výhonky. Přihnoj zahrádku a sbírej úrodu. Pokud pečeš domácí chleba, rozhodně využij příznivé dny, zadělej těsto a dej se do pečení, což platí také pro začátečnice, které zatím nenašly odvahu, můžeš samozřejmě zadělat také jiné těsto než chlebové. Klidně to zkus s kynutou buchtou.

10. – 11. 8. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně.

Trápí tě ženské problémy, máš bolesti nebo jsi bez energie? To vše samozřejmě souvisí s ženskou energií, která může být z nějakého důvodu potlačená. Zkus se zamyslet, proč se ti to děje, jak se na své tělo díváš, co je příčinou tvé nelásky ke svému tělu a co bys nejraději zcela ignorovala? Buď odvážná a začni se mít ráda, dívej se na sebe jako na úžasnou bytost, která má život pevně ve svých rukou. Podpoř správnou činnost nejen láskou k sobě a ostatním, ale také popíjením správných bylin. Samozřejmě pokud vyrazíš na sběr, nemůžeš udělat chybu. Bylinky ti nechutnají? Nevadí! Vyzkoušej sedací koupele, jsou skvělé a stejně účinné.

Nač vyrazit a co pít? Rozhodně kontryhel je králem pro všechny ženy, dále řebříček, hluchavka bílá, měsíček, kopřiva a přeslička. Když si uděláš sedací koupel pouze z přesličky, která opravdu roste téměř všude, uděláš pro své orgány mnoho dobrého. Kontryhel je chuťově velmi příjemná bylinka, než ji zavrhneš, vyzkoušej slabý odvar, stačí povařit dvě minuty, není potřeba si vypěstovat odpor dlouhým luhováním, ani já nemohu bylinky luhovat nebo vařit víc než dvě až tři minutky. Sleduj své tělo a řiď se intuicí, s naprostou přesností ti ukáže, co je správně nebo čeho se máš naopak vyvarovat, důvěřuj odpovědím, které přichází z tvého nitra.

Máš zahrádku? Sklízíš úrodu? Klidně, ale jen na rychlou spotřebu, na uskladnění zatím není vhodný čas, vydrž. Vysazuj bylinky, salát, petržel, ať máš zásobu také na zimu. Sekej trávu. Můžeš také vyrazit na sběr bylin. Nezapomeň zalít kytky doma i rostliny venku.

12. – 14. 8. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, prodlouženou páteř a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro stehna, prodlouženou páteř a boky působí preventivně a léčebně.

Patříš k těm šťastným, které mají volný víkend, a děláš si plány, co podnikneš sama nebo s rodinou? Rozhodně nezapomínej na odpočinek, ať již aktivní nebo pasivní, záleží, jak se cítíš a kolik energie máš. Rozhodně neuděláš chybu, pokud vyrazíš plavat, nejen, že procvičíš všechny svaly, ale voda má také úžasnou očistnou schopnost, když všechny starosti a problémy spláchneš, pocítíš velkou úlevu. Pokud se chystáš s dětmi do hor nebo bys jim chtěla ukázat krásy naší země, opatrně s náročným terénem a dlouhou chůzí, mohla bys jim výlet na delší dobu pořádně znechutit.  Spíš se zaměř na kratší trasy. Večer nezapomeň doplnit hořčík, je skvělý na křeče v lýtkách, které zejména v noci dokážou pořádně otrávit klidný spánek.

Musíš přes víkend do práce a již teď jsi pořádně otrávená? Nezoufej, budeš mít volno jindy, což je také skvělé. Také ty se můžeš zaměřit na své tělo a nechat se odborně namasírovat nebo požádat partnera či kamarádku. Pro všechny platí jedno pravidlo, nic se nesnaž přehánět a zvol raději zlatou střední cestu.

Máš zahrádku? Můžeš hnojit, přesazovat nebo dosévat trávník a vysazovat ovocné stromky a keře. Když zaděláš těsto, můžeš si být jistá, že správně vykyne a chleba nebo koláč bude skvělý.

Foto zdroj: Shutterstock.com

7.8.2016 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist