Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 8. 1. do 14. 1. 2018

Pozor na prochladnutí

Váhy nám připomínají, jak důležité je pečovat nejen o tělo, ale také o mezilidské vztahy, Štír nám ukazuje, jak jsme na tom s odpuštěním a láskou k sobě. Ve Střelci je skvělé zajít si na bazén a nechat se odborně namasírovat. Co dalšího ti prospěje podle lunárního kalendáře tento týden?

8. – 9. 1. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Nezapomínej na pitný režim, ledviny a močový měchýř je dobré proplachovat od patnácti do devatenácti hodin. Skvělé jsou bylinkové čaje, pokud tě již trápí problém, nebo chceš tělo posílit, tak právě v těchto hodinách popíjej léčivou směs bylin, můžeš přidat také pár kapek z lichořeřišnice. Vždy se poraď v lékárně, dodržuj návod a nepřeháněj to s dávkováním, někdy méně znamená víc.

Co tyto orgány zatěžuje? Nejen nadměrná fyzická námaha, na kterou tělo není zvyklé, ale také teplotní změny nebo náročné emoční výkyvy. Pro lepší pochopení uvedu příklad: s odhodláním a nadšením vyrazím do fitka nebo na velmi atraktivní břišní tancování, kondička spíš nic než moc, ale dala jsem si novoroční slib, že zhubnu a jdu do toho. Nadměrně zatížím kyčle, oblast pánve i klouby, zpocená vyběhnu ven a mám zaděláno na zdravotní problém. Zkus své tělo nepřetěžovat a cvič raději pomalejším tempem, o to víc buď důsledná a trpělivá. Můžeš si procvičit pánevní dno v klidu a teple domova, kde máš jistotu, že neprochladneš nebo své tělo příliš nezatížíš.

Co je emoční změna? Velké rozčílení, hádka s přítelem nebo někým blízkým, nezapomínej, že právě pro Váhy je nerovnováha velmi zásadní, proto se vzájemně učíme harmonii, lásce a pochopení. Ano, také já k tomuto znamení patřím a můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že jakýkoliv dlouhodobý stres a nerovno – váha tělu ani duši neprospívá. Ledviny jsou vždy o vztazích, ať již k ostatním nebo sobě a močový měchýř nám ukazuje, jak umíme odpouštět sobě nebo těm, kteří nám ublížili. Víš, že po devatenácté hodině se již nemá pít mléko? Příliš zatěžuje ledviny, a dokonce může vyvolat nespavost i noční můry.

Mrkni na video, máš tam návod, jak zpevnit pánevní dno. Tak co zkusíš to, stejně jako já?

10. – 12. 1. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Z ledvin jsme se posunuli k pohlavním orgánům, tady ti prospěje sedací koupel z bylinek pro nás ženy. Skvělá je sedací lázeň z kontryhele, řebříčku, přesličky a malinovníku, pokud máš doma heřmánek, měsíček nebo namíchanou směs z lékárny, rozhodně doporučuji uvařit, popíjet, přikládat obklady na bolavá místa nebo udělat právě zmíněnou sedací koupel, kterou můžeš nechat do druhého dne, pak jen přihřát a znovu využít. Čaj z řebříčku je doporučován všem ženám i dívenkám právě jako prevence před různými ženskými problémy. Nemusíš se bát popíjet čaj se svojí dcerkou nebo ho doporučit již té, která má problém a neví jak dál. Sedací koupel můžeš doporučit také svému partnerovi a společně si udělat bylinkový rituál na podporu plodnosti i odstranění zdravotních potíží nebo tolik opomíjenou prevenci.

Trápí tě problém – ať již nepravidelná menstruace nebo hormonální nerovnováha? Tady mám skvělou zkušenost právě s výše uvedeným malinovníkem a řebříčkem, pravidelné popíjení čaje zachránilo několik žen před nepříjemným gynekologickým zákrokem. Opět připomínám, že zdravotní stav je vždy zapotřebí konzultovat s lékařem a pak teprve vyhledat také pomoc alternativní. Neexperimentuj sama a než začneš, vždy se podívej na složení a zamysli se, jestli nejsi na nějakou bylinku alergická. Pokud ne, s chutí do prevence i léčení.

13. – 14. 1. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Náročný týden je u konce tak vzhůru na bazén, do sauny a potom na masáž. Pokud chceš své tělo dát opět do formy, rozhodně si nenechej ujít právě tyto dny Střelce. Nezapomeň své tělo pořádně promasírovat hrubší žínkou, ať se krásně prokrví a mohou se vyplavit škodliviny. Jestli se ti nikam nechce, udělej si voňavou lázeň doma, nezapomeň na jemnou masáž těla, začni od kotníků a pokračuj směrem nahoru, zaměř se také na stehna, která můžeš namazat voňavým olejíčkem. Měj se ráda a tvé tělo se ti za tvou lásku odvděčí.

Foto: Shutterstock.com

7.1.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist