Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 7. do 13. ledna 2019

Věnuj pozornost svým snům, díky nim přichází odpovědi na tvé otázky

V Kozorohu dávej pozor na přílišnou zátěž celého těla. S Vodnářem můžeš pocítit bolest nohou, Rybky nám odhalí naše skrytá tajemství a přání. Beran je vhodný na odpočinek a rozjímání. Co víc můžeš udělat, jak podpořit správnou činnost jednotlivých orgánů a čeho je lepší se vyvarovat ti prozradí náš nový lunární kalendář.

7. 1. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Pokud je to jen trošku možné, vyhni se chirurgickým zákrokům až do 20. ledna a vždy se snaž zvolit termín, kdy měsíc ubývá. Jestli máš termín již naplánovaný, rozhodně se neboj, všechno má svůj důvod a věř, že zákrok bude úspěšný.

Co může nadměrně škodit? Velká zátěž kostry a kostí, což znamená, pokud vyrazíš po svátcích do posilovny a budeš se snažit tam trhnout rekord, netrénované tělo by takovou zátěž nemuselo vydržet a svalová horečka by ti pořádně znepříjemnila život, stejně jako nečekaná chůze do schodů, svižná procházka nebo neplánovaná túra. Jestli patříš ke zdatným sportovcům a máš poškozený meniskus, zbystři a věnuj se místo sportu raději prevenci.

Co může prospět? Jemná zátěž, protahování, jóga nebo jiné klidné cvičení, pokud musíš na trénink, rozhodně nic nepřeháněj, všimla jsem si, že také já občas mívám v Kozorohu problém s koleny, když mrknu do kalendáře, usmívá se na mě právě toto znamení. Prospěje ti mazání, obklady na bolavá kolena a klidná procházka. Pečuj o pokožku celého těla, na obličej nanes pleťovou masku a regenerační krém, nezapomínej také na celé tělo a jemně vmasíruj kvalitní krém nebo olejíček. Snažíš se po svátcích jíst zdravěji? Zkus v tento den méně solit.

8. – 9. 1. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Co může nadměrně škodit? Nejvíc v těchto dnech trpí lidé, kteří musí stát celý den na nohou, ať již prodavačky, zdravotníci nebo dělnické profese. Bolesti nohou jsou velmi časté a dokáží pořádně znepříjemnit pracovní směnu i volný čas. Pokud je to jen trošku možné, snaž se nožkám ulevit, v pauzách je dej na vyvýšené místo a jemně masíruj od kotníků až ke stehnům. Skvělé jsou také kompresní ponožky nebo punčochy, nepodceňuj tyto dny a pořádně se na ně připrav.

Co může prospět? Masáž, obklady z léčivých mastí nebo bylin, sprchování nohou teplou a studenou vodou.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba nebo buchty, krásně kyne, je kypré voňavé a vynikající na chuť
– relaxovat ve vaně, do které přidej olejíček nebo bylinný odvar
– masírovat lýtka kaštanovým, arnikovým nebo kostivalovým extraktem

10. – 12. 1. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Měsíc dorůstá, pokud chceš po svátcích zhubnout, stačí jíst méně a nezatěžovat tělo tučným jídlem po 17. hodině, místo jídla si udělej lehký zeleninový nebo ovocný salát. Když vydržíš do Novoluní, ztracená kila již nenabereš zpět, a navíc se budeš cítit skvěle, tělo si odpočine a pročistí.

Co může nadměrně škodit? Všechno, co tvé tělo v tyto dny přijímá, působí mnohem intenzivněji než jindy, např. léky, alkohol, káva, cukr, nikotin. Buď raději střídmá nejen s jídlem, ale také s alkoholem. Pokud se chystáš na oslavu, na pořádnou opičku stačí mnohem méně alkoholu, což je možná dobrá zpráva, ale nedoporučuji zkoušet, kocovina bývá velmi nepříjemná, navíc blížící se Beran ti zaručí, že k tomu všemu ještě dostaneš migrénu.
Pokud se chystáš na pedikúru, super volba, nožky tuto péči rozhodně ocení, jen si nenechávej odstraňovat bradavice a jiné výrůstky, vhodné nejsou žádné chirurgické zákroky v oblasti nohou – ať již zarostlé nehty nebo kuří oka.

Co může prospět? Koupání, plavání, aromaterapie s reflexní masáží, koupele nohou nebo jakákoliv masáž. Skvělá je také návštěva sauny nebo páry. Rozmazluj své nožky, zaslouží si to.

Co ještě můžeš?

– zalévat květiny
– prát prádlo
– naslouchat intuici a sledovat své sny, mohou být jasnovidné
– před spaním procvičuj prsty u nohou
– vyzkoušej jógu na unavené nohy

13. 1. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.
Odpočívej, relaxuj a nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, v Beranu jsou velmi časté bolesti hlavy, které může vyvolat čokoláda, káva nebo alkohol. Proplachuj své tělo vodou a snaž se být v harmonii nejen se sebou, ale také se svým okolím.

Foto: Shutterstock.com

6.1.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist