Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 6. do 12. května 2019

Usmívej se a měj se ráda, láska se ti vrátí mnohonásobně zpět

Chtěla bys vyzkoušet půst nebo ses rozhodla pro odlehčený jídelníček a nevíš, kdy je správný čas? Tak to, a ještě mnohem víc, ti prozradí nový lunární kalendář.

6. 5. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

S klidem se můžeš pustit do práce, která vyžaduje trpělivost a také jistou fyzickou námahu. Sílu budeš mít jako Býk a také chuť všechnu práci dokončit, energie ti nebude chybět ani při jiných činnostech. Jestli jsi citlivá na krk, vezmi si raději tenký šátek a dávej pozor na průvan a změnu teplot.

Co ještě můžeš?

– kloktat, vyplachovat ústa, krk, masírovat dásně a pečovat o hygienu chrupu
– na zahrádce přihnojit rostliny, popř. přidat humus ke kořenům a půdu prokypřit

7. – 8. 5. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Větrej, dýchej, rozjímej, dýchej a usmívej se! Umíš správně dýchat? Dech je život, když dobře dýcháš, můžeš se spolehnout na to, že budeš zdravá. Postav se rovně a klidně se zhluboka nadechni, nádech musí vycházet z bříška, hluboký břišní nááádech a hluboký výýýdech nosem. Bříško vytváří jemný, pomalý vlnovitý pohyb. Víš, že ženy téměř v 90 % nedýchají správně? Muži jsou na tom mnohem lépe a děti dýchají správně přirozeně, stačí je pozorovat při spánku. Břišnímu dýchání se také říká brániční nebo spodní. Nauč se správně dýchat a vyzkoušej, jak na tom jsi. Nevíš jak na to? Mrkni na video:

Máš skvělou příležitost udělat něco dobrého pro oblast ramen, cvičení, masáže – to vše působí velmi léčivě a intenzivně. Pokud se ti nechce utrácet, můžete si udělat masáž ramen s partnerem nebo dětmi navzájem. Máš v hlavě zmatek a nevíš, co je pro tebe nejvhodnější? Vyzkoušej klasické cvičení jógy, kde se klade důraz na dech a preciznost. Víš, že je ve čtvrtek Květinový den? Udělej radost sobě nebo podaruj ostatní úsměvem a květinou.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba nebo buchty a péct
– udělat si čisticí pleťovou masku
– větrat dům, sklepy, skleník
– sázet, vysazovat, vysévat – květiny, cibulky, hlívy

9. – 10. 5. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Máš citlivější zažívání trápí tě občas žlučník? Zbystři, dopřej si zdravé a lehké jídlo! Nezatěžuj tělo masem, uzeninami, alkoholem, tučným nebo smaženým pokrmem, klidně zvol odlehčený jídelníček a uvař si konvičku bylinek na podporu výše uvedených orgánů. Nehádej se, nestresuj a nesnaž se mít za každou cenu pravdu, raději ustup stranou a dovol ostatním, ať mají svou pravdu. Také emoce a stres dokážou rozpoutat žlučníkové peklo, ne nadarmo se říká: Ten mi ale hnul žlučí! Nedovol emocím, aby tě ovládaly a buď nad věcí.

Co ještě můžeš?

– udělat si výživnou pleťovou masku, prsa osprchovat chladnější vodou a poté celé tělo namasírovat výživným a kvalitním krémem, do kterého můžeš přidat pár kapek éterického olejíčku
– uklízet, vytírat, prát prádlo
– sbírat pampelišky a několik syrových stonků dát do salátu, květy můžeš samozřejmě přidat také
– sázej a sej, zeleninu i květiny

11. – 12. 5. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Pečuj o vlasy! Udělej si výživnou pleťovou masku, kterou klidně nechej na hlavě celý den nebo co nejdéle. Natrhej kopřivy a po umytí spláchni odvarem, poté promasíruj pokožku, která se krásně prokrví a vlasy porostou rychleji. Pokud potřebuješ, zastřihni konečky. V neděli můžeš vyzkoušet půst nebo alespoň odlehčený jídelníček, mnoho dobrot nalezneš v přírodě, zkus si udělat zelený salát z bylinek a plevele. Když půjdeš kolem zrcadla, řekni si, že se máš ráda a usměj se na sebe! Srdce potřebuje lásku, miluje pohyb a kvalitní stravu. Pečuj o sebe s láskou a dovol ostatním, aby ti pomáhali, nesnaž se za každou cenu, všechno zvládat sama, není to nutné. Rozjímej v přírodě, nadechuj lásku a vydechuj úsměv nebo obojí dohromady. V neděli mají svátek maminky, udělej radost té své nebo zajdi na návštěvu za babičkou, tetou nebo někým osamělým a sdílejte společné chvíle v radosti a lásce.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba nebo buchtu a péct
– na zahrádce se zbavovat plevele a prokypřit půdu, aby mohla dýchat

Foto: shutterstock.com

5.5.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist