Lunární kalendář od 4. do 10. března 2019: Pozor na deprese, přichází novoluní

Energie v Rybách jsou hodně napjaté, buď nad věcí a nedovol, aby negativně ovlivnily tvůj život. Zastav se na chvíli a mrkni na nový lunární kalendář, přináší informace, jak se nenechat rozhodit a zůstat nad věcí.

lunar-3-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

4. – 5. 3. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Sílu luny v tomto znamení pocítí nejvíce lidé, kteří musí stát dlouhodobě na nohou a nemohou si během náročného povolání odpočinout. Zkus ulevovat svým nožkám, jak jen to dojde, pokud tě trápí křečové žíly, nepodceňuj náročnost dnů a vezmi si raději kompresní ponožky nebo punčochy. Někdo je nesnese, proto je dobré vyzkoušet na kratší časový úsek a při nepříjemném pocitu raději sundat, časem si tělo zvykne a pocítí úlevu. Blížící se novoluní dává zabrat mnoha jedincům již teď, proto buď v klidu a připrav se na náročnější dny.

Jestli tě trápí nespavost, zkus před spaním cvičit jógu na dobrý spánek. Citlivější mohou být také pracující na směny, pokud to práci v běžných dnech nevadí, ve Vodnáři jsou energie hodně citlivé a napjaté, především na nočních směnách, proto je tak důležitý odpočinek fyzický i duševní.

Co ještě můžeš?

– důkladně vyvětrat
– udělat pořádek ve skříních, zbavit se starého oblečení a obdarovat potřebné
– věnovat péči obličeji, nanést čisticí pleťovou masku a usmát se na sebe do zrcadla
– hlídat si vztek a hněv, pokud přijde, chytni se za prostředníček a zhluboka dýchat, vyrazit na procházku do přírody
– před spaním vypít šálek čaje z dobromysli

6. – 7. 3. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Jestli je to jen trošku možné, uber rychlost a na chvíli se zastav. Novoluní vnáší do životů mnoho zmatků a také pocit, jako když se zastaví čas a my se najednou zamyslíme, jaký význam vlastně má neustálý stres a spěch. V těchto dnech si každý zaslouží odpočívat, radovat se a oslavovat. Co nám přináší „rybí“ dny? Touhu rozjímat, přemýšlet, uzdravit stará zranění a vnitřně se naladit na svou duši. Dávej pozor na strach, který může nečekaně udeřit a zasáhnout tě na citlivém místě, nechej vše jen projít, nic nepotlačuj ani zbytečně nepitvej, uvědom si svou hodnotu a vnitřní krásu, postav se před zrcadlo a řekni si, jak moc se máš ráda a jak miluješ celou svou bytost.

Před spaním sleduj noční oblohu, nevadí, že měsíc není vidět, přesto jeho energie a síla stále proudí. Dej si k posteli tužku a papír, mohou se ti zdát velmi zvláštní sny, které velmi rychle po probuzení zapomeneš, proto je dobré mít po ruce blok a vše si zapisovat. Chceš začít svůj život nově? Udělej to, máš skvělou příležitost ukončit vše nefunkční a začít zcela nově a jinak. Nauč se každou životní změnu vítat s radostí a vzrušením, přináší ti totiž úžasné zkušenosti a prožitky. Neboj se toho, beze změn bychom se nevyvíjeli, pokud se bojíš, věř, že nemusíš.

Víš, že když připadnou narozeniny na novoluní, tak je pro tebe dalších dvanáct měsíců velmi významných? Zcela určitě nastanou změny, které ovlivní tvůj život, pokud jsi sama, tak právě v tomto období můžeš potkat svoji spřízněnou duši, jestli jsi zadaná, tak ukončíš vše nefunkční a rozhodneš se jít vlastní cestou, velmi častá je také změna bydliště a stěhování. Víš, že děti jedné matky mají velmi často stejné měsíční znamení nebo alespoň znamení stejného elementu? Musím se přiznat, že u mě to bohužel neplatí, jediné, co máme společné, je vládnoucí planeta Venuše. Jak jsi na tom ty? Našla jsi shodu nebo patříš k menšině, stejně jako já?

Co ještě můžeš?

– držet půst nebo odlehčený jídelníček
– nezapomínat na dostatečný pitný režim – tělo se čistí
– dávat pozor na alkohol, léky, cigarety – vše působí mnohem intenzivněji než v jiné dny
– navštívit pedikúru
– zajít na reflexní masáž nohou
– rozmazlovat se a s láskou o sebe pečovat
– cvičit ve vodě, plavat
– zalévat rostliny
– prát prádlo, odstraňovat staré skvrny

8. – 10. 3. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Napětí pomalu ale jistě odchází a my se opět můžeme nadechnout bez pocitů napětí. V pátek je Mezinárodní den žen, proto přeji s celou redakcí všem ženám všechno nejlepší a radostnou oslavu ženství. Nezapomínej, vždy je důvod k oslavě, sdílej společné chvíle s těmi, které máš ráda a navštiv také ženy, které nemají takové štěstí a jsou opuštěné. Pokud jsi citlivější na bolest hlavy, dodržuj pitný režim, nedostatek čisté vody totiž velmi často způsobuje úpornou bolest hlavy, předcházej jí a hned ráno vypij sklenici vlažné vody, do které můžeš přidat pár kapek citrónu. Jestli ti chybí energie, vezmi si na sebe něco červeného, pokud cítíš v těle napětí a bojuješ sama se sebou, na tuto barvu raději zapomeň, červená totiž vyvolává velmi silné emoce.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na chleba, buchty a pustit se do pečení
– udělat si výživnou pleťovou masku, pečovat o celý obličej
– zajít na aromaterapii
– na unavené oči přikládat vlažný obklad ze světlíku
– vyrazit na výlet
– nehádat se, přetlak vypustit při úklidu nebo sportu, ostatní za to nemohou, je to jen tvoje, proto buď nad věcí
– usmívat se, protože úsměv rozpouští všechny emoce a uzdravuje
– odpočívat, relaxovat a rozjímat

Foto: Shutterstock.com

3.3.2019 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist