Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 25. do 31. března 2019

Pečuj o celé tělo, zajdi na aromaterapii a probuď v sobě sílu jarních dnů

Ráda bys pro své tělo i duši udělala víc? Není nic snazšího, než se mrknout na nový lunární kalendář.

25. 3. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Trápí tě ženské problémy, máš nepříjemné bolesti a stále neznáš příčinu? Pokud jsi již vyčerpala veškeré dostupné možnosti, zkus sedací koupele z řebříčku, když budeš popíjet také odvar z této úžasné rostliny, uděláš pro své tělo mnoho dobrého. Koupele i popíjení čaje mohou právě v tyto dny využít jako prevenci již malé holčičky. K čemu je to dobré? Nejen, že se vyhnou bolestivé menstruaci, jako bonus bude pravidelný cyklus, o kterém téměř nebudou vědět. Tak to, už rozhodně stojí za pokus! Jak dlouho má trvat koupel? Zhruba dvacet minut, můžeš také přikládat teplé obklady na bolavá místa a nezapomínej mít choulostivé orgány v teple.

Co ještě můžeš?

– uklízet, vytírat, prát prádlo, zalévat rostliny
– posilovat oblast pánve vhodným cvičením, stahovat hýždě a trénovat tak pánevní dno
– dbát na dostatečný pitný režim, což znamená hned ráno nastartovat tělo a vypít alespoň sklenici vlažné vody a nezapomínat pít během dne (platí pro každý den)

26. – 27. 3. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Chceš mít krásná stehna a nebát se nosit krátkou sukni nebo kraťasy? Není nic snazšího než problémové a oslabené partie trénovat a posilovat. Neboj se, kvůli tomu nemusíš spěchat do posilovny, úplně postačí rychlá chůze a pár jednoduchý cviků. Víš, jaký je ten nejlepší? Obyčejný dřep, neboj se, nemusíš se strhnout a strach mít nemusíš ani o svá kolena. Jak na něj, ti rádi prozradíme! Opři se šikmo o stěnu nebo dveře, což znamená, že nohy jsou od stěny zhruba na délku chodidla, uvolni se a vezmi si pohodlné oblečení, není nic horšího, když se nemůžeš soustředit na cviky díky nepohodlnému oděvu. Hlava se zlehounka opírá o stěnu, šíje je uvolněná stejně jako visící paže. Pomaličku sklouzni po stěně dolů, vnímej energii celého těla a stehen. Co cítíš, pálení a napětí? Ano! Tak má dřep vypadat a děláš vše správně. Při pohybu dolů vydechni a nahoru se svižně vracej s nádechem. Výdech pomaličku dolů a nádech rychle nahoru, jednoduché, co říkáš? Opakuj nejméně třikrát a do kalendáře si udělej poznámku, že tento cvik má největší účinek právě ve dnech Střelce, když si k nim přidáš ještě další cviky zaručuji ti, že výsledek bude velmi brzy viditelný. Nevíš, jaké cviky přidat? Mrkni na video, napoví ti.

Nechce se ti posilovat, cvičení tě prostě fakt nebaví? Nevadí, běž si zaplavat a posiluj ve vodě.

Co ještě můžeš?

– zajít do sauny, páry, na masáž nebo na aromaterapii

28. – 30. 3. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Ne nadarmo se říká, že je pokožka „brána do světa“. Jak jsi na tom, jsi spokojená nebo tě trápí ekzém či jiné neduhy kůže? Začni s péčí hned a na nic nečekej! Určitě již víš, že správná životospráva, harmonie těla i duše jdou ruku v ruce, každá dlouhodobá nerovnováha – stres, se velmi často ukáže právě na kvalitě pokožky, kůže dokáže být také unavená, šedivá bez jiskry a zdravého lesku. Sama jistě velmi dobře víš, jak na tom jsi, když řešíš velké problémy nebo jsi dlouhodobě ve stresu. Klid, radost a pohoda se okamžitě odrazí na našem vzhledu a sebevědomá žena doslova září. Čím víc kůže stárne, tím je zapotřebí o sebe více pečovat.

Jak na to? Používej kvalitní a čisté přípravky, většinou jsou již také v biokvalitě, přesto je dobré ověřit si zdroj a zjistit, jestli je opravdu bio – zárukou kvality nebo jen klamavá reklama. Dbej také na živou a kvalitní stravu, snaž se omezit chemicky upravované potraviny, vybírej si raději od regionálních dodavatelů, o kterých víš, že dbají na kvalitu. Ve čtvrtek můžeš zkusit držet půst a pít pouze čistou vodu nebo si vybrat odlehčený jídelníček a pít např. pouze zeleninový vývar nebo šťávy. Neboj se jednodenní půst ještě nikomu neublížil, naopak tvé tělo si odpočine a ty se budeš cítit skvěle. Pokud tě půst zajímá, mrkni na internet a podívej se, jak na to, nasávej nové informace a pak se rozhodni pro své tělo i duši něco dobrého udělat.

Co ještě můžeš?

– zbavovat se chloupků na těle, pozor na obočí, chloupky dorůstají mnohem pomaleji
– pedikúra, manikúra nebo domácí péče o nehty na rukou i nohou
– plavat, cvičit ve vodě, zajít na masáž, aromaterapii nebo do sauny
– přikládat obklady na bolavá kolena např. kostival, křenovou placku nebo tvaroh
– mazat tělo léčivou mastí
– před koupelí jemně masírovat tělo hrubou žínkou, po koupeli namazat celé tělo kvalitním krémem nebo olejem
– radovat se ze života, protože je krásný

31. 3. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny. Relaxuj, odpočívej a rozjímej nad životem, zkus být alespoň hodinu v tichu sama se sebou. Budeš překvapená, jaké poklady objevíš ve svém nitru. Hluk, stres a jiné rušivé vlivy nás odvádí od naší podstaty, kterou je láska. Nechce se ti odpočívat? Nevadí, pusť se do malování, natírání, uklízej skříně a věci, které již nenosíš, rozdej potřebnějším, práce ti půjde od ruky a když ji děláš s láskou, stává se meditací.

Foto: Shutterstock.com

24.3.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist