Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 22. 10. do 28. 10. 2018

Úplněk vnáší do života neklid a napětí

Nezapomínej na chodidla a dopřej jim masáž v Rybách. Beran nás upozorňuje na problémy s očima a poradí, jak předcházet migréně. Býk je ideální ke správné komunikaci. Blíženci nás nabádají k odpočinku a péči nejen o sebe, ale také o své blízké. Co dalšího bys měla dělat tento týden podle lunárního kalendáře?

22. 10. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Zapomněla jsi na péči o své nožky? Ještě pořád máš čas zajít na reflexní masáž a nechat se pořádně rozmazlit. Před spaním procvičuj prsty na nohou, bude se ti lépe spát. Jestli nemáš čas svěřit se do rukou odborníka, můžeš masáž nechat na partnerovi nebo chodidla namasírovat po koupeli sama. Začni od prstů a pokračuj pomalu až k ramenům, dej si záležet a použij kvalitní krém nebo olejíček. Potřebuješ se zbavit starostí a myšlenek, které tě obtěžují? Zajdi si zaplavat, voda čistí a smývá negativní energii, ve sprše střídej teplou a studenou vodu. Nezapomeň na zálivku doma i venku, úrodu nesklízej a neuskladňuj.

23. – 24. 10. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Máš pocit, že ti praskne hlava, starosti, stres a plno práce ti připadají nekonečné, v noci špatně spíš a nejraději bys podala výpověď nebo partnerovi sdělila, že končíš? Vydrž, za chvíli bude zase lépe. Úplněk, který je ve středu, dokáže pořádně potrápit nejen nás, ale také děti a zvířata. Ber život s humorem a nadhledem, měj trpělivost s těmi, které máš kolem sebe, pokud jsi šťastnou majitelkou pejska, rozhodně se vyplatí vyrazit na pořádnou procházku do přírody. Usmívej se a buď nad věcí, ber život jako jednu velkou hru a sama si urči, jakou roli chceš hrát.

Pokud trpíš na migrény, je dobré připravit se a vynechat jídla, která tělo zatěžují a mohou být spouštěčem úporných bolestí. Jaké to jsou? Káva s mlékem, čokoláda, živočišné tuky, bílá mouka a cukr. Co tedy jíst a pít? Nejlépe je začít již ve dnech Ryb a snažit se odpoledne dostatečně pít čistou vodu a jíst střídmě. Jak se říká, všeho s mírou, ale pokud máš zdravotní problém, je dobré být důsledná a vynechat veškeré spouštěče. Skvělý je odlehčený jídelníček, polévka nebo rýže se zeleninou. Tělo ti samo napoví, stačí být vnímavá a naslouchat signálům, které ti posílá. Rozhodně se nesnaž nic řešit na sílu, víš, jak se to říká: hlavou zeď neprorazíš, nechej věci, ať se o sebe na chvíli postarají samy, nic se nestane a nic se za tak krátkou dobu neztratí, naopak získáš tolik potřebný klid a odpočinek, který ti může přinést do života ty správné změny i rozhodnutí.

Máš někdy pocit, že nevidíš, zatmí se ti před očima a na chvíli pocítíš velkou slabost? Přemýšlej, co nechceš vidět, co se děje ve tvém životě tak zásadního, že se na to nechceš podívat s otevřenýma očima, před čím uhýbáš, od čeho odbíháš a proč? Jakmile zapátráš a odstraníš příčinu, bude po problému. Každý problém má své řešení i ten tvůj, netřeba se před ničím ani nikým schovávat, důležité je vše vyřešit a vykomunikovat, věř, že se uleví nejen tobě, ale také ostatním. Potlačené emoce stejně jednou udeří s velkou silou, není potřeba se bát, nutné je začít život žít a problém řešit hned v počátku.

Co ještě můžeš?
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct
– držet půst nebo odlehčený jídelníček
– nezapomínat pít čistou vodu zejména od 15 do 17 hodin
– udělat si výživnou pleťovou masku, pečovat o sebe a používat kvalitní kosmetiku
– zkusit oční gymnastiku
– přikládat na unavené oči obklady z řepíku nebo heřmánku
– dodat tělu vitamín A – nastrouhat mrkev, kápnout citron a kvalitní rostlinný olej za studena lisovaný

Na zahrádce:
– na záhony rozvez kvalitní hnůj

Co již ne?
– operace a oční zákroky
– omezit vše, co oči i hlavu příliš zatěžuje

Víš, že za slábnutí zraku může také špatné stravování? Zamysli se, jak na tom jsi, a pokud je to tvůj případ, změň jídelníček.

25. – 26. 10. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Měsíc couvá a pomalu odchází úplňkové napětí. Pokud tě trápí bolesti v krku, začni urychleně proplachovat ústa šalvějí lékařskou. Můžeš také rozkousat několik lístků, které potom vyplivni. Jestli pracuješ ve školce nebo ve škole a musíš každý den mluvit, dávej pozor na prochladnutí a průvan, než vyrazíš ven, vezmi si alespoň tenký šátek na krk. Pocucávej bylinkové bonbony a šetři hlas, co to jde.

Co ještě můžeš?
– pít nebo kloktat bylinné čaje
– přiložit obklady na bolavý krk nebo zuby
– masírovat teplým olejíčkem šíji
– komunikovat s láskou a pochopením

Co již ne?
– operace a zákroky výše uvedených orgánů
– nehádat se
– nevystavovat hlavu a krk průvanu

Na zahrádce:
– sklízet pozdní zeleninu
– staré rostliny dát na kompost

27. – 28. 10. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Větrej, dýchej, relaxuj a odpočívej. Využij volné dny k tomu, co máš ráda. Věnuj se svým blízkým, navštiv rodiče a příbuzné. Pečuj nejen o své tělo, ale také o svoji duši a měj se ráda. Na obličej nanes čistící pleťovou masku. Zadělej těsto na chleba i buchtu a zapoj děti do práce i pečení. Jestli máš zahrádku, sklízej zelí a kapustu.

Foto: Shutterstock.com

21.10.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist