Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 20. 8. do 26. 8. 2018

Pozor na změny nálad a napětí, přichází úplněk

Ve Střelci je vhodné věnovat péči stehnům a páteři. Kozoroh je skvělý na návštěvu manikúry a Vodnář v nás díky úplňku otevírá nezodpovězené otázky a emoce. Co dělat pro své zdraví i krásu podle lunárního kalendáře následující týden? Přečti si víc.

20. – 21. 8. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co výše uvedené orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Chceš mít krásná a pevná stehna? Začni se víc hýbat, pokud tě nebaví běhání, úplně postačí rychlá chůze. Využij teplé dny a jdi plavat, díky vodě posílíš celé tělo i plíce. Doma nohy namasíruj hrubší žínkou nebo kartáčem tak, ať je ti to příjemné, začni u prstů a pokračuj směrem k hýždím. Dej si záležet a měj se ráda, láska k sobě je základ. Trápí tě křečové žíly nebo snad bolest zad? Buď opatrná a věnuj se již den předem prevenci, nezatěžuj své tělo přílišnou námahou, ať již náročnou horskou túrou nebo nevyzkoušenou sportovní aktivitou. Pohyb je skvělý, ale v případě problémů je právě nyní dobré přibrzdit a věnovat se klidnějším aktivitám. Na bedra si můžeš přiložit obklad z křenu nebo tvarohu, pomáhá při bolesti. Masáže v tyto dny působí obzvlášť léčivě a blahodárně.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto a péct

Na zahrádce:

– vysazovat jahodníky
– dosévat trávník
– pokud ti ještě kvetou a rostou dýně nebo rajčata, ustřihni šlahouny – špice, zbytečně berou sílu větším kouskům a nové již stejně nedozrají

22. – 23. 8. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v těchto dnech působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co výše uvedené orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Máš problémy s páteří? V dnešní době mají problémy s páteří již děti, nedostatek pohybu, který si ani většina lidí neuvědomuje, působí na celé tělo velmi negativně. Zamysli se, jaká je psychická příčina těchto problémů. Nabrala sis na svá bedra nebo záda tolik úkolů a povinností, že je sama nezvládáš, bojíš se ostatní požádat o pomoc nebo je ti snad trapné říct někomu Ne? Uvědom si, že páteř je nosičem života, jakmile se zablokuješ dlouhodobým stresem, nedostatkem pohybu, nesprávným dýcháním i špatnou životosprávou, problém na sebe nenechá dlouho čekat. Nezapomínej však, že vždy existuje řešení, začni svůj život měnit, dělej věci jinak, cvič a posiluj ochablé svaly. Nevíš jak na to? Mrkni na skvělé video, které ti pomůže odrazit se a jít dál, popřípadě si můžeš najít vlastní cvičení. Musím říct, že mi nedávno také pomohlo, vyzkoušela jsem a bolest byla pryč, proto mohu vřele doporučit všem, které trápí problém se zády.

Co ještě můžeš?

– zastřihnout nehty, zajít na manikúru
– udělat si výživnou pleťovou masku
– držet půst
– plavat

Na zahrádce:

– sázet kořenovou zeleninu na zimu
– zasadit křen
– připravit si záhony
– vyvézt a vyčistit pařeniště i skleník

24. – 26. 8. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a léčebně. Všechno, co výše uvedené orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Měsíc dorůstá a blížící se úplněk v mnoha lidech vyvolává napětí, na povrch vystupují všechny nedořešené problémy a emoce se stupňují. Zejména my ženy máme pocit, že musíme řešit i to, co bychom jindy považovaly za zbytečné. Výčitky, hádky, rozchody – to vše nechej být, a pokud máš pocit, že ti praskne hlava, svěř se dobré kamarádce, zajděte do kavárny a v klidu všechno rozeberte. Nesnaž se jít za každou cenu hlavou proti zdi, věř, že by se vše obrátilo proti tobě. Příroda, pozitivní mysl a hlavně zachování klidu i harmonie ti pomohou tyto náročné dny přečkat. Zamysli se, co tě nejvíc ranilo, co jsi nemohla zpracovat a pusť se do nápravy. Úplněk ti krásně ukazuje, kde máš ještě rezervy a co neumíš ve svém životě přijmout. Každá projevená emoce je dar, který je potřeba využít v náš prospěch.

Trápí tě nespavost a v hlavě se ti honí mnoho negativních myšlenek, vzpomínky ti nedopřejí klidný spánek, nutí tě neustále přemýšlet, pitvat a vztekat se na všechny, kterých se to týká? Uvař si před spaním meduňku a dobromysl, udělej si vlastní čajový obřad, zapal svíčku, udělej voňavou koupel a spláchni to, co tě trápí, vodou pryč. Před spaním si zacvič pozdrav měsíci a snaž se již nic neřešit. Jsou to jen myšlenky a věř, že jdou změnit. Nedovol emocím, aby tě ovládaly. Za pár dní vše odezní. Mrkni na jógu, je vhodná také pro těhotné a děti…

Chystáš se držet půst na nedělní úplněk? Skvělé, nejen, že se tělo zbaví škodlivin, také psychicky se budeš cítit skvěle. Využij sílu měsíce k probuzení své ženské energie, buď milující matka i partnerka, začít však musíš u sebe. Většina žen nemá dostatečné sebe-vědomí, proto je dobré zaměřit lásku a pozornost nejprve na sebe. Víš, že naši předci na úplněk nejen drželi půst, ale rozjímali v osamocení nad životem a nekomunikovali, byli pouze sami se sebou. Vydržela bys alespoň několik hodin vůbec nemluvit, nepodívat se očkem na mobil nebo internet? Vyzkoušej to někdy, v takových chvílích k nám přichází inspirace a skvělé nápady. Co ještě můžeš? Pozvat své blízké na oslavu a sdílet s nimi radostné okamžiky.

Foto: Shutterstock.com

19.8.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist