Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 19. do 25. listopadu 2018

Pozor na úplněk, vnáší do našich životů chaos a zmatek

Nechej se rozmazlovat a hýčkat bez ohledu, jestli jsi zadaná nebo sama, najdi si čas jen pro sebe a užívej život všemi smysly, síla úplňku v tobě probudí touhu po novém.

19. – 20. 11. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V těchto dnech je dobré obrnit se trpělivostí, nespěchat a nesnažit se za každou cenu věci urychlit bez ohledu, jestli jde o pracovní nebo osobní záležitosti. Je dobré být ve střehu také na silnicích, řidiči mohou být velmi agresivní a netrpěliví. Ne nadarmo se říká: hlavou zeď neprorazíš, což tvrdohlavý Beran dělá velmi rád. Hned ráno začni s úsměvem, pokud cítíš tlak nebo slabou bolest hlavy, nepodceňuj pitný režim a vypij na lačno sklenici vlažné vody. Vykouzli úsměv a snaž se být pozitivní, také to přispívá k rovnováze a harmonii. Víš, jaké jsou nejčastější spouštěče migrény? Hluk, hlasitá hudba, hádky, výrazný parfém nebo jakákoliv silná vůně, káva s mlékem – pozor na ni, sýr v kombinaci s hroznovým vínem, přetížení krční páteře, umělé tuky a margaríny, čokoláda, káva a alkohol.

Samozřejmě každé tělo je jiné, proto sleduj, co ti dělá dobře a co naopak ne. Jak je to vlastně s pitím, kolik je málo a kolik moc? Je to velmi individuální, sama na sobě jsem dělala pokus a sledovala, jak kdy mám pocit žízně a kdy mi naopak voda vůbec nechybí. Jak to mám já? Každé ráno začínám sklenicí vlažné vody, v létě většinou dvě, pokud bych měla během dne vypít až tři litry čisté vody, asi bych se utopila, pro mě je to prostě moc a může se psát i tvrdit něco jiného, ale mé tělo tolik vody nesnese. Podle ročních období a také výkonu je u mě běžné vypít zhrubla litr a půl až dva. Sleduj, co ti dělá dobře a snaž se dát tělu to, oč tě požádá, když porozumíš, co ti říká, zajistíš si dobrou kondici a pevné zdraví.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto na buchty, chleba a péct, práce ti půjde od ruky a těsto krásně vykyne
– nanést výživnou pleťovou masku a relaxovat
– dopřát si masáž hlavy
– méně jíst nebo alespoň vynechat cukry a škroby

21. – 23. 11. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Ve čtvrtek je Světový den pozdravů, u nás není tolik obvyklý, ale ve světě se slaví již mnoho let. Usměj se na kolemjdoucí a neboj se pozdravit, mnoho lidí je osamělých a úsměv v nich vyvolá velmi příjemnou reakci a pocit, že nejsou na světě sami. Je zajímavé, že lidé, kteří mají psa, se zdraví navzájem, aniž by se osobně znali a pozdraví také pejsky, proč to nezkusit zrovna dnes jen tak.

Páteční úplněk v mnoha lidech vyvolává rozporuplné pocity, nejistotu, napětí a různé strachy, ať již komunikační nebo vztahové, vše, co jsi nedořešila a snažila se potlačit, vystupuje na povrch a sílí. Využij tento čas k dokončení všeho, co ti již neslouží, nepřináší radost ani lásku, udělej tlustou čáru za minulostí a rozhodni se změnit svůj život. Pokud se na změnu necítíš nesnaž se dělat zásadní rozhodnutí v napětí a emocích, nechej všemu volný průběh a snaž se zklidnit, vše za pár dní poleví a pak se můžeš pustit do všeho, co ti nešlo.

Jak jsi na tom ty, trápí tě špatné spaní, hlavu máš plnou negativních myšlenek nebo vnímáš, že jsi víc přecitlivělá? Cítíš se na změnu? Jdi do ní! Nejen lidé se při úplňku chovají jinak, ale také zvířata a ryby, které dokážou překonávat mnohem vyšší vodní překážky než v jiné dny. Voda má jiný zvuk a příroda má svůj specifický rytmus, zkus se někdy zaposlouchat a udělej srovnání.

Co ještě můžeš?

– držet půst nebo alespoň odlehčený jídelníček
– srovnat myšlenky v hlavě a změnit život
– dávat pozor na prochladnutí a průvan

24. – 25. 11. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Vydechni si, měsíc couvá a napjaté energie se konečně zmírňují. Využij volný víkend k činnosti, na kterou nemáš v pracovních dnech čas a užij si dny jen podle sebe. Jestli máš děti, navštivte společně prarodiče nebo příbuzné, kteří jsou sami, návštěva je potěší a znovu začnou mít chuť do života, stáří je pro mnoho lidí velmi smutné období, zejména, pokud je opustil milovaný partner. Sdílej drobné radosti s těmi, které máš ráda, život se má žít a ne přežívat, mít milovanou rodinu je velká vzácnost, mnoho lidí takové štěstí nemá. Jsi hyperaktivní a potřebuješ uklidit? Mrkni, co ti půjde od ruky.

Co ještě můžeš?

– větrat, uklízet, natírat, lakovat, čistit, třídit šatník, uklízet skříně, mýt okna a zrcadla
– rozdat oblečení, které ti jen leží ve skříni a udělat radost jiným
– udělat si čistící pleťovou masku a odpočívat

Foto: Shutterstock.com

18.11.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist