Lunární kalendář od 18. 4. do 24. 4. 2016

Chceš vědět, kdy je vhodná doba na prevenci tolik obávaných strií, kdy je vhodné přestat kojit a kdy vyrazit ke kadeřníkovi? Tak mrkni na náš nový Lunární kalendář.

18. – 19. 4. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu, slinivku břišní a také nervy. Cokoliv uděláš v tyto dny pro oblast bříška a trávicích orgánů působí velmi pozitivně a preventivně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky a operace. Pokud máš již termín stanovený, použij zdravý selský rozum a důvěřuj odborníkům, tvůj vnitřní klid a harmonie dokáží opravdové zázraky. Všechno, co zatěžuje tyto orgány, působí škodlivěji než v jiné dny, zamysli se, co ti nedělá dobře a zkus to změnit alespoň na zkoušku, ať můžeš porovnat výsledky.

Býváš hodně nervózní a zároveň máš pocit, že nic nestíháš? Během dne se nestačíš najíst, a když do sebe něco narychlo „hodíš“, zjistíš, že máš bolesti nebo střevní potíže? Zastav se alespoň v tyto dny na chvíli a naplánuj si jídelníček, který tvému tělu dodá sílu a energii. Ráno ještě nalačno vypij sklenici vlažné vody, dělám to tak již několik let a neumím si představit ranní vstávání bez vody. Pokračuji jemnou masáží bříška, mám na to speciální žínku a potom si hodím rychlou sprchu, pozor – začala jsem se ještě v zimě otužovat. Napřed se sprchuji teplou vodou a nakonec ledovou, upřímně? Pořád jsem si na ledovku nezvykla, už sice nelapám po dechu, ale žádná sláva to také není. Přesto to nevzdávám a věřím, že si tělo zvykne. Ty samozřejmě dělej, co je tvému tělu příjemné. Vyměň bílé pečivo za žitný chleba, a pokud tě během dne honí mlsná, zkus místo sušenek a sladkostí zobat rozinky, oříšky nebo si udělej ovocný salát. Před důležitou poradou zhluboka dýchej a v klidu vypij vlažný čaj z řepíku, je úžasný a v minulosti mne mnohokrát zachránil od pořádných křečí. Popíjení pročisťujících čajů je skvělé a účinky jsou úžasné. Pokud vyrazíš na mladé výhonky kopřiv, uvař si odvar a zbytek použij na vlasy, tím získáš dva plusy v jednom a bez chemie. Nechutná ti kopřiva? Ani já nejsem její příliš velký milovník, ale přesto na jaře kopřivu sbírám a velký hrnek s chutí vypiju. Dělám si jen slabý odvar, většinou dvě minuty, vadí mi její zvláštní chuť a pít čaj s odporem nemá žádný význam, naopak tělu uškodí. Na oplach na vlasy v klidu nechám kopřivu namočenou i přes noc. Pokud chceš opravdu svému tělu prospět, popíjej bylinky mezi 7 – 11 hodinou (žaludek, slezina a slinivka) a odpoledne mezi 15 – 19 hodinou (močový měchýř a ledviny), což je aktivní čas těchto orgánů.

Nehádej se, nerozčiluj se, a pokud ti to povaha dovolí, raději v klidu ustup, věř, že hádky ještě nikdy nic dobrého nepřinesly. Zajdi si raději ke kadeřníkovi, dny Panny k tomu přímo vybízí, změň účes nebo vyzkoušej novou barvu, změna je život, tak proč to nezkusit?

Máš zahrádku? Pusť se do toho a s láskou přesazuj rostlinky nebo zasaď stromky. Můžeš také okopat rané brambory. Pokud ti zbyl odvar z kopřiv, tak ho vrať zpět Matce Zemi a zalej stromky, květiny nebo trávník.

20. – 22. 4. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Výjimkou jsou chirurgické zákroky a operace. Strie se nevyhýbají mladým ani starším ročníkům, trhlinky ve vazivové tkáni vyděsily již nejednu z nás. Zpočátku jsou červené, později zbělají, reagují také na sluneční paprsky, tak pokud se ti někde udělaly, opatrně s opalováním. Také s nimi mám svoji zkušenost, ale nevadí mi, jsou mojí součástí jako další drobné nedokonalosti. Ve znamení Vah můžeš těmto prasklinkám předejít, zkus si problematické partie masírovat hrubou žínkou ve směru hodinových ručiček. Nejlépe před koupelí, pak opláchni tělo vlažnou vodou a do vlhké pokožky jemně masíruj kvalitní olejíček. Můžeš také vyrazit na sběr přesličky, kterou rozdrtíš na kaši a přiložíš na problematické partie jako obklad. Kvalitní strava a dostatek pohybu je samozřejmostí. Pokud chceš být opravdu důsledná, celou proceduru dělej nejméně 14 dnů – při ubývajícím měsíci. Také se snažím svému tělu dopřát pravidelnou péči a masáž provádím právě v těchto dnech. Na celé tělo používám kvalitní olejíčky, které občas vyměním za přírodní krém, podle nálady a rozpoložení. Někdy se mi fakt nechce, tak tělu dopřeju jen sprchu a jemnou masáž bez přípravků, hodně se řídím intuicí.

V pátek máme úplněk 7:23 LČ

Rada pro všechny kojící maminky, které by chtěly miminko již odstavit a neví jak na to. Ideální je den před úplňkem. Pokud dodržíš tento čas, pak si můžeš být jistá, že tvé děťátko v klidu přejde na běžnou dětskou stravu bez velkého křiku a pláče. Jak na to? V týdnech před úplňkem se snaž kojit o něco méně, buď vynecháš jedno jídlo, nebo dvě a místo toho dáš lahvičku nebo kojení zkrátíš. Pokud dáváš příkrm, pak miminko nepotřebuje již tolik mateřského mléka. Když se blíží úplněk, snaž se zredukovat vlastní pití a pij, jen když máš opravdu žízeň. Po každém kojení zbylé mléko odstříkej, při úplňku přilož miminko naposled a ty již alespoň hodinu až dvě nic nepij. Miminku dej neslazený čaj. Pro tebe je výborný šalvějový čaj, který podpoří konec produkce mléka, vypij několik šálků krátce před odstavením a po něm, ale to pouze v případě, že již opravdu nebudeš dál kojit. Šalvěj se pro kojící maminky nehodí. Zdá se ti to složité? Nevadí, když dopřeješ svému miminku dostatek péče a lásky, tak to úplně postačí. Nezapomínej také na odpočinek a dovol tatínkovi, ať na chvíli přebere tvé povinnosti na sebe. Určitě si to pořádně užijí po svém a ty mezitím můžeš nabrat sílu a energii pro další dny.

Tento termín je také vhodný pro všechny, které se rozhodly zbavit nějakého zlozvyku nebo chtějí odvyknout od jakékoliv závislosti. Nezapomínej, že síla Luny působí tři dny před i po úplňku, máš téměř týden na změnu svého života, využij ji! Luna je naše ženská energie a souvisí s vnitřní silou a ženskými orgány.

Pokud chceš něco udělat pro své zdraví, zkus držet půst nebo alespoň odlehči jídelníček, nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, nepij tvrdý alkohol a raduj se ze života. Láska je základním stavebním kamenem každé ženy, miluj sebe a bude tě milovat celý Vesmír!

Máš zahrádku? Miluješ slaměnky stejně jako já? Tak začni vysazovat, stejně tak se můžeš pustit do popínavých rostlin a také dvouletek. Pokud potřebuješ zasadit trávník, s chutí do toho. Zasaď zeleninu – cibuli, mrkev, vodnici a červenou řepu. Zůstaly ti ještě na zahrádce odkvetlé trvalky? Ostříhej je, ať mohou znovu vyrašit na jarní světlo. POZOR! Na úplněk již nic nedělej, pouze můžeš sbírat bylinky, ruce do hlíny již nedávej a odpočívej.

23. – 24. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Dbej na prevenci a nesedej ještě na holé trávě, chraň své tělo před prochladnutím. Stále ještě dobíhá úplňková síla, pokud můžeš, věnuj se pouze sama sobě nebo svým nejbližším. Pozvi na návštěvu rodiče nebo přátele, pokud mezi vámi byly nesrovnalosti, podej jako první ruku k usmíření a užívejte společné chvíle, dokud to jde. Život běží rychlým tempem a nikdy nevíš, co se stane druhý den. Víš, že v sobotu je Světový den knihy a autorského práva? Máš skvělou příležitost číst a obdarovat své blízké hezkou knížkou.

Máš zahrádku? Pokud ani přes víkend nevydržíš bez práce, tak můžeš zalévat a sázet nové rostlinky do květináčů, vše, co využiješ ve své kuchyni – pažitka, petrželka, řeřicha nebo naklíčená cibule a celerová nať.

Foto zdroj: Shutterstock.com

17.4.2016 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist