Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 18. do 24. února 2019

Úplněk vyvolává neklid i napětí. Vyhni se konfliktům!

Ve Lvu a Panně je skvělé pečovat o své vlasy, Váhy připomínají, jak důležitá je rovnováha ve vztazích i fyzickém těle a Štír nabádá k láskyplné komunikaci. Jestli se chceš dozvědět ještě mnohem víc, mrkni na náš lunární kalendář.

18. – 19. 2. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Přicházející úplněk dokáže potrápit již pár dní předem nejen nás, ale také domácí mazlíčky, v přírodě se zvířata intuitivně řídí přicházejícími cykly, v domácím prostředí je to však jiné. Velmi často totiž psi reagují na emoce svých majitelů, proto je dobré být v harmonii a souladu se svým srdcem, pak se můžeš spolehnout, že také oni budou v naprostém klidu. Kočky je zbytečné do této kategorie přidávat, protože jsou své a dokáží své majitelé vytočit i mimo lunární cykly.

Buď v klidu a harmonii, nenechej se zatáhnout do zbytečných sporů, hádek nebo emocí. Naplánuj si chvíli jen pro sebe a zamysli se nad svým životem, nad tím, co se ti povedlo a co bys chtěla vylepšit, rozjímej a obrať se do svého nitra, srdce zná odpověď na každou tvou otázku, stačí naslouchat. Pamatuj to, čemu věnuješ pozornost, ať dobrém či pomyslně zlém, roste a zhmotňuje se, tvá mysl je stavitel a společně tvoříme život. Pokud máš mysl plnou negativních myšlenek a nevíš, jak se jich zbavit, představ si, že to jsou jen mraky na obloze, které připlouvají a odplouvají, nechej je plynout a zaměř svou energii na tvůrčí sílu, dělej to, co v tobě probudí radost a lásku. Vyzkoušej nové věci a netrap se tím, když tě přestanou bavit, každá zkušenost je skvělá, pochval se a měj se ráda.

Pokud je jasné počasí, sedni si k oknu a sleduj měsíc, nedělej nic, jen se upřeně dívej na jeho krásu, sílu a záři. Může se stát, že dostaneš odpověď na svá trápení nebo ti najednou začnou téct slzy dojetí, které čistí a projasňují tvůj vhled. Jen seď, vnímej světlo a lásku, která kolem tebe vibruje, až najednou přijde okamžik, kdy zjistíš, že světlo a láska jsi ty sama. Energie jsou velmi láskyplné, dojemné i očistné.

Co ještě můžeš?

– držet půst nebo odlehčený jídelníček
– navštívit kadeřnici, pečovat o vlasy
– rozjímat, udělat očistnou koupel, zbavit se tak napětí i negativních myšlenek, voda je úžasný čistič
– naslouchat intuici a nebát se následovat své sny
– ráno si zapsat sny, mohou předávat důležitá poselství
– myslet pozitivně, usmívat se a být nad věcí
– slavit, bavit se s přáteli, dětmi, rodinou a nezapomínat na lásku k sobě i ostatním bytostem
– dostatečně se hýbat, cvičit nebo vyrazit na delší procházku

20. – 21. 2. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Nezapomínej na dostatečný pitný režim, čistá voda je základ, dále můžeš popíjet naředěnou šťávu, bylinkové nebo čaje, které máš ráda. Pokud miluješ kávu, stejně jako já a někdy máš pocit, že bys neměla, nepřemýšlej nad tím, pokud ti nedělá zdravotní potíže, dopřej si ji a její lahodnou chuť v klidu vychutnej.

Tajemná moc magického úplňku, jak na nás vlastně působí a co je vhodné udělat nebo naopak čemu se vyhnout?
Úplněk do značné míry vnáší do mysli napětí a velký neklid, aniž bychom tušili, co se s námi děje. Především lidé, kteří jsou citlivější, jeho vliv pocítí velmi intenzivně, ať již nespavostí, nervozitou, napětím, mohou se objevit také noční můry, náměsíčnost, která je spíš doménou malých dětí, ale výjimkou nejsou ani dospělí. Pokud patříš do této skupiny citlivějších jedinců, snaž se chodit spát ve stejnou dobu, před spaním se osprchuj a z ložnice vytvoř oázu klidu, pokud máš v místnosti televizi, internet, před spaním vše vypni, pořádně vyvětrej a kabely vytáhni ze zásuvky. Vyhni se těžkým jídlům, alkoholu, sledování hororů nebo krvavých detektivek se rovněž nedoporučuje. Poslouchej klidnou hudbu nebo si tiše prozpěvuj. Zacvič si jógu, která má úžasné účinky. Určitě tě uklidní to, že všechno za pár dní odezní. Síla úplňku na některé jedince působí dokonce již týden před nebo také po něm, proto mi přišlo důležité zmínit se o jeho působení také v následujících dnech.

Co ještě můžeš?

– pít bylinkové čaje na podporu zažívání
– přikládat obklady na bříško nebo jemně masírovat
– v případě zdravotních problémů se vyhnout lepku
– nabídnout otevřenou náruč těm, kteří se cítí sami nebo jsou nemocní
– navštívit kadeřnici
– myslet pozitivně
– udělat si očistnou koupel, nanést čistící masku na obličej, vydrhnout kůži hrubou žínkou a pořádně promasírovat celé tělo
– dostatečně se hýbat, cvičit nebo vyrazit na delší procházku

22. – 23. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Náročné dny konečně pomalu ale jistě odchází a vše se opět dostává do rovnováhy. Jestli se chystáš na první rande, můžeš se spolehnout na to, že všechno proběhne v klidu a pohodě. Stejně jako společné aktivity s rodinou či přáteli. Máš skvělou příležitost vylepšit a vyzdobit byt ať již květinami, novými záclonami nebo jinými doplňky. Lákají tě ruční práce? Tak s chutí do toho, namaluj si obrázek nebo vyrábějte s dětmi hračky a navlékejte korálky. Všechno půjde od ruky a radost ze společného tvoření tě naplní radostí.

Co ještě můžeš?

– větrat, uklízet a dělat pořádek ve skříních
– zbavit se oblečení, které již dávno nenosíš a udělat tak radost potřebnějším
– proplachovat ledviny čistou vodou, bylinkami a nezapomínat na ty, které máš ráda

24. 2. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Konečně si můžeš odpočinout, dávej pozor, abys nebyla zbytečně jedovatá, slova teď ublíží mnohem víc, aniž by sis to uvědomila. S láskou komunikuj nejen s rodinou, ale také sama se sebou. Odpočívej a věnuj se činnostem, na které ti v týdnu nezbyl čas. Přichází svatý Matěj a s ním Matějská pouť, která nám přináší první závan jara.

Lunární čas se může nepatrně lišit od astrologických výpočtů, luna nás učí vnímat tělo jako celek a řídit se intuicí, mírná odchylka v časech nevadí a rozhodně není chybou. Sleduj své tělo, naslouchej mu a dozvíš se mnoho užitečných informací o sobě samotné.

Foto: Shutterstock.com

17.2.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist