Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 17. 9. do 23. 9. 2018

Péče o pokožku se ti vyplatí. Rozmazli své tělo od hlavy až po paty

Jaké informace přináší nový lunární kalendář? Dozvíš se, jak správně dýchat, naučíme tě jednoduchý cvik, který tě vrátí zpět do dětství a vysvětlíme, proč je důležité pečovat o celé tělo.

17. 9. – Střelec

Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Necítíš se dobře, máš pocit, že jsi přibrala a chceš to změnit? Vyzkoušej postní den. Celý den pij pouze čistou vodu, pokud nejsi schopná vydržet, zkus alespoň dopoledne nezatěžovat tělo jídlem a až tě přepadne opravdu hlad, nejen chuť, tak si dej lehkou polévku nebo okurkový salát. Neboj se, hlady neumřeš, tělo má z čeho čerpat, důležité je nezapomenout pít a najíst se, až když je hlad. Nezapomínej na pohyb a vyběhni schody hezky pěšky, procvičíš plíce a vytvaruješ krásné svaly na nohou. Chceš mít krásná stehna? Dělej dřepy, ale ne klasické, na jaké jsi zvyklá, opři se zády o dveře nebo stěnu a pomaličku klouzej dolů, hlavu zlehka opři o zeď a sleduj, jak reagují svaly, udělej nejméně třikrát až sedmkrát. Po cvičení si jemně namasíruj nohy a kyčle. Postupuj od kotníků až k bedrům.

Co ještě můžeš?

– zadělat těsto a péct chleba nebo buchty
– koupat se, plavat, cvičit ve vodě
– jít na masáž, která uvolní ztuhlé svaly

Máš zahrádku?

– sázej popínavé rostliny
– sklízej úrodu, kterou ihned uskladni

18. – 19. 9. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Pečuj o celé tělo a nezapomínej ani na pokožku, výsledek se díky mimořádné síle Kozoroha ještě umocní. Jak začít? Dej si záležet, začni u hlavy, důkladně vyčisti obličej, udělej peeling a nanes výživnou masku. Jemně namasíruj každý kousek těla a s láskou o sebe pečuj, používej kvalitní krémy, pleťová mléka i čistící vody na obličej. Mám ráda růžovou vodu, vybírám BIO a využívám také jako odličovač, kdykoliv během dne orosím obličej rozprašovačem, je skvělá, voní jemně a dá se použít také v kuchyni na dezerty a jiné pochoutky. Depilaci odlož na jiný den, je lepší pokožku nechat odpočinout bez krémů a masáže.

Nechce se ti cvičit? Mám pro tebe skvělý tip, který v tobě probudí vnitřní dítě. Sedni si na stůl a začni kývat nohama, nepřemýšlej u toho, zavři oči, usměj se a sleduj jaké pocity v tobě tento jednoduchý pohyb vyvolává. Víš, že je tento cvik skvělý jako prevence proti artróze v kolenou?

Co ještě můžeš?

– zapilovat nehty
– plavat, koupat se v bylinkách i mořské soli, cvičit ve vodě
– jít na masáž, která působí obzvlášť léčivě

Máš zahrádku?

– sklízej úrodu a ukládej do sklepa
– odstraňuj suché stonky rostlin

20. – 22. 9. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V tyto dny trpí nejvíce lidé, kteří musí stát dlouho na nohou, pokud k nim také patříš zkus alespoň o přestávce dát nožky na stůl a na chvíli odpočinout. Ve vodě rozpusť hořčík a vypij sklenku hned ráno a pak před spaním. Pomůže ti od křečí v lýtkách. Snaž se nestát dlouho na místě a raději přešlapuj, samozřejmě pokud ti to tvá práce dovolí. Pokud máš křečové žíly, věděla jsi, že je velmi důležité naučit se správně dýchat? Hluboký výýdech a nááádech, nádech má být vždy delší než výdech.

Jaký cvik ti pomůže? Postav se rovně ruce u těla a začni se kývat dopředu a dozadu, na špičky, na paty a pořád dokola – nejméně sedmkrát, klidně můžeš i déle. Další cvik: stoj rovný, připažíš a pomaličku obratel po obratli klesáš trupem k zemi, paže i hlava volně visí, kolena propnutá, pokud nezvládneš, můžeš je lehce pokrčit, udělej nejméně třikrát. Pořádně se vyvěs a na chvíli kývej ze strany na stranu nebo udělej jakýkoliv pohyb, který je ti v této pozici příjemný, nespěchej, cvič pomalu a dýchej.

Co ještě můžeš?

– pořádně vyvětrat byt i skleník a neboj se udělat průvan, ať se energie pořádně rozproudí
– udělat výživnou pleťovou masku
– zadělat těsto a péct chleba nebo buchty
– udělat masáž nohou od kotníků směrem nahoru

23. 9. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Odpočívej, rozjímej a měj se ráda. Pokud se ti nechce z postele, udělej si pyžamovou neděli a dovol si odpočívat. Pokud tě trápí nějaký problém, podívej se dovnitř sebe a zeptej se, co můžeš udělat, abys opět nalezla klid a harmonii. Důvěřuj vyšší síle a věř, že odpověď přijde, pokud ji nedostaneš ty, může přijít od kohokoliv ve tvé blízkosti, ať již jako informace z rádia nebo od přítele, který ti najednou řekne to, co jsi přesně potřebovala slyšet. Odpovědi k nám chodí ze všech různých zdrojů. Jestli miluješ plavání, tak voda prospěje nejen tvému tělu, ale také duši, voda má magickou moc a čistí naše tělo i mysl od negativních energií.

Foto: Shutterstock.com

16.9.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist