Lunární kalendář od 12. do 18. listopadu 2018: Pečuj o sebe a své zdraví

Péče o celé tělo se ti rozhodně vyplatí, zajdi na masáž, do sauny nebo se rozmazli v teple svého domova, budeš se cítit jako znovuzrozená. Co dalšího bys měla pro své zdraví i krásu dělat podle lunárního kalendáře? To se dozvíš právě teď.

lunar-11-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

12. – 13. 11. – Kozoroh

Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Chodíš rovně nebo se nevědomky hrbíš, stydíš se za svá prsa nebo tě tíha tvých starostí nutí chodit s hlavou svěšenou? Právě ve dnech Kozoroha je důležité dbát na správné držení těla. Všimla sis někdy dětí v pubertě, které mají špatné držení těla a neumí chodit rovně? Nedostatek pohybu a špatná životospráva si vybírá smutnou daň. Pokud máš děti, věnujte se společně sportu a snaž se být pro ně příkladem. Víš, že téměř 90 % školáků má problémy s páteří? Problém je nejen nedostatek pohybu, ale také nevhodné židle a stoly, určitě si každá vzpomene, jak nepříjemné bylo ve škole vydržet celou hodinu v klidu sedět. Páteř si nakonec zvykne a nepříjemné důsledky se projeví mnohem později. Naštěstí již existují školy, které žáčkům dovolí protáhnout se nebo nesedět jen v lavicích. Pamatuj také na sebe, pokud máš sedavé zaměstnání, snaž se alespoň několikrát za den narovnat a protáhnout celé tělo. Nevíš jak? Mrkni na video, je krátké, rychlé a vše zvládneš i v kanceláři. Nepřetěžuj tělo v posilovně a zvol raději rychlou chůzi nebo plavání.

Co ještě můžeš?

– zastřihnout nehty, zajít na manikúru
– udělat si výživnou pleťovou masku
– plavat, cvičit ve vodě, zajít do sauny, páry nebo na masáž
– pečovat o své vlasy a pokožku, udělat zábal a masírovat celou hlavu
– pokud chceš své tělo opravdu rozmazlit, zajdi na aromatickou masáž celého těla
– jemně protahovat tělo, masírovat bolavé klouby, kolena, na která se mohou přikládat léčivé masti a obklady

14. – 16. 11. – Vodnář

Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Trápí tě křečové žíly nebo máš pocit, těžkých nohou? Zkus se vyhnout dlouhému stání, pokud je to jen trošku možné, přešlapuj na místě, a pokud ti to čas dovolí, namasíruj nožky kostivalovou nebo kaštanovou mastí, skvělé jsou také obklady, které je nejlepší nechat na noc. Víš, z čeho mohou vznikat křečové žíly? Pocit, necítím se nikde dobře, nestíhám práci ani domov, nevím, kam dřív skočit, a přesto nic není hotové. První je potřeba odstranit psychickou příčinu a doladit vše na hmotné úrovni, k tomu ti pomohou masáže, obklady a masti. Zamysli se, proč se necítíš dobře, seber odvahu a začni svůj život měnit, vymaň se ze starých vzorců a začni jinak. Někdy stačí jen uvědomění si daného problému a řešení ti spadne do klína téměř samo. Věř, že na každý problém je řešení, neexistuje nic, co by nešlo změnit nebo dořešit.

Co ještě můžeš?

– nezapomínat větrat, je potřeba rozproudit energii v domě, čistý vzduch čistí také negativní energii
– zadělat těsto na chleba nebo buchty a péct
– udělat si pleťovou masku
– dát nožky na stůl a odpočívat
– udělat si odlehčený den a jíst pouze jeden druh potravin
– zhluboka dýchat čerstvý vzduch a být vděčná za dary, které k nám přichází
– pokud máš ještě na zahrádce úrodu, sklízej, uskladňuj a zpracuj

Víš, že je v pátek Mezinárodní den tolerance? Vyzkoušej být tolerantní k sobě, dětem i ostatním. Nebuď na sebe tolik přísná a dovol si být na chvíli „nedokonalá.“

17. – 18. 11. – Ryby

Luna putuje ve znamení Ryby, které ovlivňuje chodidla, chůzi, prsty u nohou a lymfatický systém. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Využij volné dny k návštěvě wellness a dopřej si pořádný odpočinek, nechej se rozmazlit masáží, aroma terapií a vířivkou. Voda tě nabije a vyčistí hlavu od zbytečných myšlenek. Pečuj o své tělo i duši a nezapomínej na sebe, jen spokojená žena, která zná svou hodnotu může dávat lásku také ostatním. Měj se ráda taková, jaká jsi, již teď jsi totiž dokonalá!

Foto: Shuttetstock.com

11.11.2018 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist