Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář na nový týden

Zvolni tempo, je tady novoluní

Chystáš se udělat důležité životní změny a nevíš, jestli je správný čas? Rozhodně ano, protože přichází novoluní. Proč by ses měla právě v těchto dnech vyhýbat alkoholu a kdy je ideální čas na to, zajít do přírody? Mrkni na náš nový lunární kalendář.

21. 8. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Novoluní je opět tady a s ním také mírné napětí, emoce i střídání nálad. Zvolni tempo a nespěchej! Pokud je to jen trošku možné, jednoduše zpomal. Víc než na tělo se zaměř na své srdíčko a duši. Sleduj své vnitřní pocity a nedovol myšlenkám, aby tě zcela ovládly.

Co je dobré pro tělo? Mírný a klidný pohyb, např. cvičení klasické jógy nebo chůze v přírodě. Rozhodně své tělo nemuč nadměrným pohybem. Můžeš držet půst nebo zvolit odlehčený jídelníček, hodně pij, pokud ti již voda nechutná, nařeď si různé druhy šťáv nebo popíjej vlažné bylinky.

Co je dobré pro srdce a duši? Jestli se potřebuješ zbavit starého návyku a opravdu si přeješ začít znovu, máš skvělou šanci. Ujasni si, co již nepotřebuješ a začni s čistým štítem. Když změníš svůj život, automaticky se mění také lidé kolem tebe. Měj se ráda a přijmi se taková, jaká jsi! Můžeš se s radostí rozloučit s věcmi, které již nepotřebuješ a zatěžují nejen tebe, ale také tvé blízké. Na nic nečekej a zbav se všeho, co ti již dlouhou dobu neslouží a nepřináší radost do života! Nechej odpočívat také rostliny na zahrádce a poděkuj jim za to, jak krásně rostou a dávají ti své plody.

22. – 24. 8. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Chystáš se na zahradní party, nebo tě snad přátelé pozvali na grilovačku? Super, pokud jsi zdravá a netrápí tě zažívací problémy, užij si svůj den, v opačném případě buď opatrná a raději zapomeň na tvrdý alkohol a tučná jídla. Dej si malé porce a pokud máš ráda alkohol, zvol raději vinný střik nebo koktejl bez alkoholu. Chystáš snad oslavu doma a marně si lámeš hlavu, čím přátelé či rodinu překvapit? Pokud máš dostatek ovoce, připrav vychlazenou ovocnou bombu, vyber to, co ti chutná a zalej mírně perlivou vodou, přidat můžeš jemné šumivé víno, které má většinou jen nepatrné množství alkoholu. S ledem a mátou získáš skvělý nápoj vhodný na horké letní dny i večery.

Jak podpořit správnou činnost výše uvedených orgánů? Můžeš zvolit odlehčený jídelníček, což znamená vybrat si pouze jeden druh potraviny např. rýži s mrkví, různé druhy kaší, od pohankové po jáhlovou nebo si udělej třeba jen melounový den, fantazii se meze nekladou, měla bys jíst vždy to, co tvému tělu dělá dobře. Uvařit si můžeš řepík a čaj popíjet kdykoliv během dne. Jak to dělám já? Dopoledne dávám tělu pouze tekutiny, sleduji, co mé tělo chce a samozřejmě hlídám své chutě, které občas hlásí zcela něco jiného, než je zdravé. Třeba čokoládu, oplatky nebo skvělou sušenku. Ve dnech panny si nic takového nedám, ale přidám řepík, který mi roste hojně na zahrádce a zařadím ho hned ráno na pročištění těla.

Máš dost velký a dlouhodobý problém s trávením? Zapřemýšlej, co nebo koho nemůžeš strávit, čí názor nebo postoj tě natolik rozhodí, že to způsobí tvé zdravotní problémy. Přijmi názor ostatních a v klidu jim sděl, jak se cítíš a jak bys popřípadě chtěla, aby se k tobě chovali. Věř, že se uleví nejen tobě, ale také těm, kterých se to týká. Je nutné komunikovat v klidu a nebát se prosadit svoji pravdu. Nebuď na sebe ani na druhé příliš kritická, každý má právo na vlastní názor bez ohledu na to, jestli s ním souhlasíš nebo jej odmítáš. Co ještě můžeš? Věnuj péči svým vlasům, zajdi ke kadeřnici nechej si udělat nový střih, vydrží mnohem déle než v jiné dny.

Máš zahrádku? Sázej jahodníky a zelené hnojení pod stromy či prázdné záhonky, přihnoj rostliny.

25. – 26. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Čím podpořit správnou činnost ledvin? Samozřejmě dostatečným přísunem tekutin, na to si dávej opravdu pozor a nezapomínej pít! Zejména v době od patnácti do devatenácti hodin můžeš proplachovat ledviny a močový měchýř. Prevence se ti rozhodně vyplatí. Pokud tě již problém trápí, tak popíjej čaj z lichořeřišnice, skvělé jsou také kapky. Problém s ledvinami znamená nerovnováhu ve vztazích, zapřemýšlej, kde máš rezervu a změň svůj přístup, věř, že se ti uleví. Základem správné funkce ledvin je odpustit sobě i ostatním, odpouštění je tedy klíčovým slovem pro tebe.

Máš zahrádku? Nezapomínej na hnojení rostlin, sbírej úrodu a vysévej cibuli na zimu.

27. 8. – Štír

Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody jako toto znamení. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Pokud je to jen trošku možné, odpočívej, relaxuj a čisti nejen své tělo, ale také mysl. Zajdi do přírody a sbírej bylinky, které se ti budou v zimě hodit. Můžeš si zaplavat a vyčistit tak hlavu od přebytečných myšlenek a starostí. Raduj se z maličkostí a dopřej si něco, po čem jsi již dlouho toužila.

Text: Sára

Foto: Shutterstock.com

20.8.2017 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist