Lunární kalendář na nový týden. Pozor na prochladnutí, posiluj svou imunitu

Ve Štíru a Vodnáři dávej pozor na prochladnutí. Se Střelcem a Kozorohem čisti tělo i mysl, plavání a sauna posílí imunitu. Co můžeš udělat dobrého pro tělo i duši v jednotlivých fázích měsíce, ti právě nyní prozradí náš nový lunární kalendář.

lunarni-kalendar-2-1100x618.png Zdroj: Shutterstock.com

23. 2. – Štír


Luna putuje ve znamení Štíra, neexistuje další znamení, které tak intenzivně působí na pohlavní orgány a močovody, jako toto znamení. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Hravě se zvládá úklid domácnosti, stejně jako ostatní činnosti, které vyžadují soustředění a trpělivost.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Změny teplot, prochladnutí a průvan tělu neprospívají. Udržovat ledviny i ženské orgány v teple by mělo být samozřejmostí.

Co ještě můžeš?

– dopřát si koupel v bylinkách či vonném oleji, prospívá totiž tělu i duši
– jemně protahovat tělo

24. – 25. 2. – Střelec


Luna putuje ve znamení Střelce a jeho síla velmi intenzivně působí na stehna, páteř, křížovou kost a boky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Masáže, koupání, plavání i cvičení ve vodě posílí tělo i ducha. Na závěr je dobré prohřát tělo v sauně, odpočívat, relaxovat, rozjímat.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Zlatá střední cesta je klíčovou větou pro dny Střelce, nic se nemá přehánět. Svižná procházka je prospěšná pro celé tělo i mysl, čistí hlavu a chůze posiluje celé tělo. Správně dýchat, usmívat se a myslet pozitivně je základním stavebním kamenem dobré imunity.

Co ještě můžeš?

– udělat plány na víkend
– bavit se s rodinou či přáteli při společných aktivitách
– nepřetěžovat tělo, jemně masírovat kyčle, stehna
– zajít na manikúru, pedikúru, peeling, depilaci, aplikovat čisticí masky

26. – 27. 2. – Kozoroh


Luna putuje ve znamení Kozoroha, síla v tyto dny působí na celou kostru, kolena a také pokožku.
Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Ráno, než vstaneš z postele, zhluboka dýchej a protáhni celé tělo, čerstvý vzduch dodá buňkám kyslík a tobě dobrou náladu. S lehkostí a klidem se můžeš pustit do velkého úklidu. Zapoj také zbytek rodiny, abyste mohli využít volný víkend ke společným aktivitám a sportovní činnosti.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Netrénované tělo není dobré přetěžovat, což platí nejen pro dospělé, děti, ale také pro pejsky. Dělej všechno na pohodu, pro radost a zábavu. Na bolavé svaly, klouby je vhodné přikládat obklady nebo jemně masírovat bylinkovou mastí.

Co ještě můžeš?

– zajít na manikúru, pedikúru, peeling
– aplikovat pleťovou masku, zbavovat se chloupků na těle
– plavat, cvičit ve vodě, rozmazlit se na masáži, v sauně, odpočívat, relaxovat, rozjímat

28. 2. – 1. 3. – Vodnář


Luna putuje ve znamení Vodnáře, energie v tyto dny velmi intenzivně působí na bérce, kotník, patu, lýtko, holeň a křečové žíly. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

V čem ti půjde luna naproti? Větrej, dýchej, usmívej se. Doma se můžeš pustit do úklidu skříní, zbavit se všech nepotřebných věcí, které můžeš rozdat, prodat a udělat místo na nové. Malování, lakování, natírání půjde od ruky, pokud toužíš po změně, s láskou začni tvořit.

Co tvé tělo i duši může zatížit? Pokud máš náročné zaměstnání a stojíš celý den na nohou, dbej na prevenci, přibal si do kabelky bylinkový krém na nožky. Jemně namasíruj kotníky a jestli je to jen trošku možné, nestůj dlouho na jednom místě. Vynikající je také arnikový sprej, kterým jen rychle nastříkáš bolavá místa. Napětí i nervozita může rozhodit psychiku, dýchej a myšlenky nechávej volně plynout, nic zásadního se neděje. Přicházející novoluní může probouzet mnoho pocitů, které zase velmi rychle odezní.

Co ještě můžeš?

– chodit, dýchat, cvičit jógu, pilates a jemně protahovat celé tělo
– rozjímat nad životem, usmívat se, radovat se z maličkostí
– odlehčit jídelníček, dbát na dostatečný přísun čisté vody

foto-zdroj: shutterstock.com

23.2.2022 7:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist