Léto? Nezapomeňte na repelenty

Léto je konečně tady a s ním i vycházky do přírody, objevování odlehlých koutů republiky, grilování a pikniky. Víte, co mají všechny tyto činnosti společného? Obtížný hmyz, který čeká na svou příležitost u vody nebo v trávě a lační po naší krvi.

Největší nebezpečí na nás číhá v trávě, kde se ukrývají klíšťata. Ty totiž přenášejí nákazy typu encefalitida či Lymská borelióza. Tyto choroby ohrožují více než polovinu světové populace a v jejich důsledku zemře ročně více než milion lidí. Ani bodnutí komárem není nic příjemného. V našich klimatických podmínkách sice komáři nepřenášejí závažná onemocnění, ale v případě alergické reakce nebo rozškrábání místa vpichu, může dojít ke zdravotním komplikacím, od anafylaktického šoku po zánět pokožky.

Hmyz je přitahován pestrými barvami, vůněmi nebo i mastnotou. Pokud jste tedy zpocení, mokří, natření krémem nebo olejem, jako byste hmyzu chystali pozvánku na ochutnávku. Protože se ale nedá předpokládat, že prožijete většinu života v neprodyšné kouli, je vhodné se na cestu do přírody vybavit repelentem, který sníží riziko bodnutí na minimum.

Velmi dobře hodnocený je repelent SWISS PROTECTOR. Představuje 100% ochranu před hmyzem a vyniká z pohledu repelentní účinnosti a šetrnosti k organizmu. Neobsahuje totiž látku DEET, která může být pro tělo nebezpečná. Místo toho jeho složení tvoří účinná látka IR3535, jež pokožku nedráždí a nealergizuje, navíc se rychleji odbourává a vylučuje z organizmu. Účinnost přípravku byla navíc testována také Státním zdravotním ústavem Praha.

Repelent SWISS PROTECTOR sprej byl vyvinut speciálně pro odpuzování komárů a klíšťat, navíc však ochrání i před dalšími druhy bodavého a lezoucího hmyzu. Díky jedinečné kombinaci látek poskytuje až 10hodinovou účinnost. Je aplikovatelný také na dětskou pokožku a je taktéž vhodný pro osoby s pokožkou citlivou.

Nečekejte, až se alergie na bodnutí projeví a vy budete muset řešit následky. Vybavte se vhodným repelentem už nyní, kdy je aktivita klíšťat a komárů na vrcholu a ještě několik měsíců bude!

Používejte biocidní přípravky bezpečně.  Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. 

www.repelent-protector.cz

30.5.2014 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist