Koupě pronajaté garáže

Chci koupit garáž, která je současným vlastníkem pronajatá jiné osobě. Jaká existuje možnost na ukončení nájmu po změně vlastníka. Pravděpodobně neexistuje písemná smlouva o pronájmu. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

samotná změna vlastnictví garáže nemá vliv na nájemní vztah. Pokud by existovala nájemní smlouva, měla by rovněž obsahovat ustanovení, z jakého důvodu a s jakou výpovědní dobou lze smlouvu vypovědět, takže doporučuji prostudovat tuto smlouvu. Pokud není, tak zkuste od původního vlastníka zjistit, na čem se původní vlastník a nájemce dohodli ohledně doby nájmu a výpovědi (např. v e-mailové komunikaci apod.) a platí tyto doby. Pokud neexistuje žádná dohoda původního vlastníka a nájemce, tak je doba nájmu na dobu neurčitou a vypovědět je možné i bez udání důvodu s 3měsíční výpovědní dobou. Každopádně, zkuste si promluvit s původní vlastníkem, aby se domluvil s nájemcem na ukončením nájmu dohodou.

25.6.2021 4:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist