Filmy, které rozhodně musíš vidět o Vánocích

Vánoce jsou už za dveřmi, a tak se těšíme nejen na dárky a plno dobrůtek, ale hlavně na to, až se uvelebíme na gauči a budeme se dívat na všechny ty vánoční filmy a pohádky. A nevadí nám, že jsme je už viděli snad stokrát. Jsou prostě filmy, bez kterých nejsou Vánoce to pravé ořechové. Které musíš o Vánocích vidět?

vanocni-filmy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Vánoční volno bys určitě měla trávit pohybem, výlety a rodinnými sešlostmi, ale je nám jasné, že se ze všeho nejvíce těšíš na to, až si budeš pouštět přesně ty samé filmy, na které ses koukala i vloni o Vánocích. Bez kterých filmů si nedokážeme představit vánoční svátky? Máme pro tebe filmy, které prostě o svátcích musíš vidět.

Vánoční koleda

Rozhodně si nenech ujít krásný příběh natočený podle Charlese Dickense. Jestli totiž chceš nasát tu pravou vánoční atmosféru, tak sis pustila správný film. Děj je sice zdánlivě banální, a sice snaha o napravení starého mrzutého lakomce, ale je tak precizně popsán, že tě prostě dostane. Filmového ztvárnění se Dickensova povídka dočkala vícekrát. Nám přijde nejkrásnější animovaný snímek z roku 2009 od režiséra Roberta Zemeckise.

Mrazík

Tahle ruská klasika nesmí o svátcích chybět. I když jsme Mrazíka viděli nespočetněkrát, i letos si budeme notovat „Váňo, Váňo, Ivánku, nikam už nepospíchej, proklouzni k nám za branku, na mé okno zaťukej“. A Marfuša s rudými líčky, jak louská ořechy, je prostě nepřekonatelná. Mrazík byl každý rok, tak bude i letos. Co na tom, že už ho známe nazpaměť.

Čtvery Vánoce

Tak tady už napovídá sám název, že půjde o film, který se na vánoční svátek vyloženě hodí. A pokud máš depku z toho, jak zvládneš vánoční shon, tak věř, že může být ještě hůře. Hlavní hrdinové komedie z roku 2008 musí nějak zmáknout hned čtvery rodinné Vánoce, a tak je o zábavu postaráno. Tenhle film tě uklidní, jestli jsi už teď na nervy z rodinných vánočních setkání.

Tři oříšky pro Popelku

Na tuhle pohádku nedáme dopustit. Popelka je holt klasika a filmová verze s Libuší Šafránkovou tak nějak už k Vánocům patří. Jako děti jsme ji milovali. A milujeme ji dodnes. Nemá zkrátka chybu a pořád se smějeme těm stejným vtipům. Ale nejvíce nás dojímá ta hudba. To je prostě ta pravá nostalgie, kterou přesně o Vánocích potřebujeme.

Pelíšky

Hlášky, kterým rozumíme snad jen my, Češi. To jsou Pelíšky. A vánoční scény se dost podobají tomu, co občas prožíváme my. Český humor je prostě český humor. „Nerozbitné skleničky“ už navždy zůstanou top ve filmových hláškách. A věděla jsi, že film byl natočený podle povídkové knihy Petra Šabacha s názvem „Hovno hoří“?

Sám doma

Tak tuhle dávku humoru a zároveň silně emočních scén si určitě o Vánocích dopřej. Jak se malý kluk dokáže vypořádat s dvojicí zlodějů, je nádhera. Ale nás vždy dojme ten konec, kdy domů přijede po všech peripetiích jeho milující máma a padnou si do náruče. Tak tady i slza ukápne.

Pretty Woman

Vlastně jde o novodobou verzi Popelky. A proto k Vánocům patří. Julia Roberts se svým úsměvem a šarmantní Richard Gere jsou k sežrání. Někteří kritikové sice tenhle film haní, ale to nám vůbec nevadí. My prostě taky občas potřebujeme sledovat něco, u čeho nemusíme tolik přemýšlet a jen si užívat pohádkově laděný příběh. O tom, že jednou potkáme prince na bílém koni, který nás vytáhne ze všech našich problémů, prostě nikdy nepřestaneme snít.

La La Land

Americký snímek La La Land tě určitě dojme. Půjde samozřejmě o lásku a ta bude mít trnitou cestu. Jiskra přeskočí mezi číšnicí a klavíristou v hostinci. Oba sní ale o hvězdné kariéře. Užiješ si nejen chytlavou hudbu, ale také skvělé taneční kreace.

Čertí brko

Čertovské pohádky mají něco do sebe, a tahle je opepřená pořádnou dávkou hlášek, které nenápadně komentují současnou českou politickou scénu. Takže se u toho pobaví nejen děti, ale i dospělí.

Těšíš se na pohádky a filmy, které dávají téměř každý rok v televizi? Nebo ti přijdou už okoukané? Napiš nám do diskuze, který snímek se pro tebe už stal klasikou, že si bez něj nedokážeš představit Vánoce?

Foto: Shutterstock.com

18.12.2020 7:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist