Exekuce na bratra

Dobrý den, rodiče dostali dopis od exekučního úřadu, který je adresován na bratra. Ten už u nich nebydlí, nemáme žádný kontakt ani se neozývá. Rodiče ho odhlásili z trvalého bydliště. Prosím o radu, co bychom měli dělat proti exekuci a nezasáhlo to rodiče. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

ve Vašem případě, resp. v případě Vašich rodičů doporučuji obratem písemně informovat soudního exekutora o tom, že Váš bratr nemovitost již neužívá, nemá tam trvalé ani přechodné bydliště a zejména žádný majetek. Následně doporučuji ověřit telefonicky u soudního exekutora, že bylo Vaše oznámení doručeno. Předpokládám, že to bude stačit k tomu, aby si soudní exekutor řádně prověřil veškeré dostupné informace a shledal, že nemá smysl provádět mobiliární exekuci v místě bydliště Vašich rodičů. V případě, že by se i přesto dostavil vykonavatel soudního exekutora k provedení soupisu movitého majetku, pak je vhodné mít doklady k vybavení nemovitosti, kterými prokážete, že se jedná o věci, které nejsou v majetku povinného, tj. Vašeho bratra. Mám za to, že věci do soupisu zahrnuty nebudou, pokud by se tak stalo, pak je třeba podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, k čemuž již doporučuji využít služeb advokáta.

29.6.2021 4:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist