Dnes je magický úplněk. Využij jeho sílu naplno!

Právě dnes je úplněk, navíc v den, kdy se pálí čarodějnice. Proto nezmeškej sílu tohoto magického dne a využij ji ve svůj prospěch. Úplněk jako takový přeje novým začátkům. Pokud v tento den začneš s čímkoliv novým, síla úplňku ti v tom pomůže. Nastartuj tak pravidelné cvičení či dlouho odkládanou jinou činnost. Ale pozor, úplněk tě může i potrápit. Podívej se na pět rad, jak jeho sílu využít naplno.

uplnek-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

O tom, že úplněk má téměř magickou moc, už jsi možná slyšela, a o tom dnešním, který připadl právě na pálení čarodějnic, to platí dvojnásob. Úplněk působí na naše tělo i psychiku a ty bys jeho sílu měla využít k tomu, abys začala žít mnohem lépe. Jak na to? Tady máš pár tipů:

Nové vztahy a láska

Začínat si nové vztahy během úplňku může být vhodné, ale i ošidné. Láska na první pohled zde dostává nového významu, protože snadněji podlehneš partnerovu okouzlení, a to díky síle luny. Jestliže v tento den začínáš nový partnerský vztah, dávej si velký pozor a nic nikomu neslibuj. Přeci jen síla úplňku nám nasazuje tak trošku růžové brýle a my nevidíme svůj nový protějšek v reálných barvách. Pokud už vztah máš a přemýšlíš o jeho ukončení, rozhodně to nedělej v době, kdy probíhá tak silný úplněk. Naše emoce bývají zesílené a my jim snáze podléháme. Proto se zásadními rozhodnutími raději pár dní vyčkej. Mohla bys později neuváženého kroku litovat.

Pozor na váhu

V den úplňku má tělo více síly a snese tak větší fyzickou zátěž. To je sice pozitivní zpráva, na druhou stranu má však i větší tendenci přibývat na váze. Jestliže si nepřeješ nějaké to kilo navíc, dopřej si v tento den především lehčí stravu, nebo si konečně dopřej dlouho odkládaný půst a zajdi si na vhodné úplňkové cvičení v podobě SM systému nebo strečinku. Všimni si, že v den úplňku máme velké chutě na sladké i věci, které běžně mít vůbec nemusíme. Zkus odolat, zbytečně by sis to pak vyčítala.

Odpočinek

Je dokázané, že masáže mají nejen příznivý vliv na naši fyzickou stránku, ale pozitivně působí také na našeho ducha. Dopřej si je především v úplňku. Tělo uvolníš a dopřeješ mu zklidnění. Na masáž můžeš buď zajít, anebo si alespoň dopřej relaxační koupel s vonnými oleji. Dobře bys mohla učinit i svým vlasům a to tím, že jim uděláš výživný zábal a na pleť naneseš vyživující masku, tělo vše dobře přijme.

Nemoci

Kromě toho, že v tento den se nedoporučujte podstupovat žádný lékařský zákrok, protože rány mnohem více krvácejí, je naše tělo bohužel i více náchylné ke zhoršování nemocí, a naopak se špatně uzdravujeme. Proto je vhodné tělu dodat co nejvíce vitamínů, aminokyselin a minerálů. Vypij tak alespoň decilitr Aloe Vera Gelu a posil tělo doplňkem stravy. Tím podpoříš svůj kardiovaskulární systém a tvorbu svalů a kostí. Dopřej si odpočinek a nepřepínej se. Pokud musíš pracovat, pak se nesnaž všechno strhnout právě v tento den, zbytečně se budeš stresovat.

Zvířata

Nelze si nevšimnout, že na úplněk velmi silně reagují také zvířata. I proto psi dlouho do noci štěkají a vlci vyjí na Měsíc. Doporučujeme tak dopřát i domácím mazlíčkům vitamíny, antioxidanty, minerály. Přijmou tak nejen pro ně prospěšné látky, ale zároveň jim to může pomoci lunu prožít nerušeně.

Jak dokáže být úplněk krásný, si můžeš prohlédnout ve videu:

A jak to máš s úplňkem ty? Pozoruješ na sobě jeho sílu nebo s tebou vůbec nic nedělá? Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky. 

Foto: Shutterstock.com

Autor: Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah (www.studiodanah.cz)

30.4.2018 4:00| autor: Dana Hodanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist