Co pro něj jsem?

Dobrý den, jsem zmatená z chování svého dlouholetého kamaráda. Již několik let spolu nepravidelně spíme, ať už máme každý svůj vztah, nebo ne. Několikrát jsme spolu tajně podnikli výlety, přespáváme u sebe. Vždy nás to k sobě táhlo, nevidíme se několik týdnů, ale víme stále o sobě. Já na něj myslím velmi často, on tvrdí totéž. Když jsme spolu, umíme si užít každičkou chvíli. Ze všech partnerů, které jsem kdy měla, se právě on ke mě vždy choval nejlépe. Vztahu s ním bych se v žádném případě nebránila. Ale mám pocit, že o to nikdy nestál. Já už jsem pár měsíců single, on je ve vztahu dva roky. Minule se zmínil, že si se svou přítelkyní nemůže na nic stěžovat. A mě začala hlodat myšlenka, proč vlastně spí se mnou? Já jeho přítomnost vyhledávám protože mi je s ním krásně a mé city k němu přerostly v něco víc. Proč on vyhledává mě? I když třeba po několika týdnech. Vždy mě i po té době dokáže líbat, jako bych byla jeho. Rád mi uvaří jídlo, kupuje mé oblíbené drahé víno, neustále se stará o mé pohodlí, neustále má potřebu se mě jakkoliv dotýkat. Vždy vymýšlí způsoby jak mi zvednout náladu, jak mě rozesmát. Proč tohle dělá, když je svou přítelkyní spokojený a ještě mi to bez ostychu řekne?

Odpověď

Milá Eli, jestli chceš pouze vysvětlit, co se odehrává v něm, je to zcela prosté. Ty jsi jeho kamarádka, se kterou občas spí. Neříkám, že se tahle tvá pozice nemůže změnit, ale rozhodně to není nikde psáno. Spíš bych tě chtěl navést, ať se pokusíš vyznat sama v sobě. To ty jsi tou, která se snaží měnit status quo. A jemu vyhovuje mít přítelkyni a kamarádku milenku. Tedy záleží pouze na tobě, jak se k tomu postavíš.

2.5.2022 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist