Boháč versus chuďas. Kdo je lepší partner pro život?

Jsi single a hledáš chlapa? Určitě bys nepohrdla, kdyby měl naspořenou nějakou tu korunu (respektive milion), rozmazloval tě drahými dárky a bral na luxusní večeře. Jenže bacha, takový týpek má zásadní vadu!

Pohádku o tom, jak chudá dívka sbalila na plese prince, známe všichni. Vždyť kdo z nás nefandil utlačované Popelce, která zlým sestrám vytřela zrak a žila si na zámku v blahobytu? Pro ty, které by snad chtěly tenhle scénář realizovat i v životě, mají odborníci dobrou radu – z boháčů nic dobrého nekouká!

Prachy. Radost nebo starost?

Myslíš, že chlápek za vodou bude citlivý, hodný, milující a pro tvé krásné oči ti snese i modré z nebe? Nechceme ti brát optimismus, ale nemáš tušení, jak daleko jsi od pravdy. Ostatně, výsledky amerického průzkumu mluví za vše. Jeho autoři se postarali o pořádný rozruch, a ženy lačnící po luxusu mají teď díky nim pořádný důvod k zamyšlení.

Velké jmění, žádný charakter

Psychologové Paul Piff a Dacher Keltner z univerzity v Berkeley se zaměřili na to, zda vyšší společenské postavení ovlivňuje chování k ostatním. Po pravdě se nepátralo formou nudných dotazníků, ale praxí přímo v terénu. A hned první pokus vykutálených odborníků nepochybně dokázal, že „pracháči“ jsou bezcitní hulváti.

Zlo na čtyřech kolech

Autoři studie pozorovali dění na rušné čtyřproudové křižovatce. A nestačili se divit! Řidiči hříšně drahých automobilů totiž nikdy nečekali, až jim semafor ukáže zelenou. Místo toho odřízli ostatní účastníky provozu a absolutně nerespektovali pravidla. Další šok čekal výzkumníky na přechodu. Movitější automobilisté vždy šlápli na plyn, jakmile se chodec chystal přejít vozovku. A to i přes to, že proběhl „oční kontakt“! To majitel obyčejné „šlupky“ pěkně zabrzdil a nikam se nehrnul. Stačí ti to jako důkaz, nebo chceš další? Tady je…

City nebo diamanty. Vyber si

Odborníci přemluvili několik jedinců z vyšší i nižší třídy, aby se podívali na dvě videa. První byl manuál toho, jak vybudovat terasu. Druhé pojednávalo o dětských pacientech s rakovinou. Všem zúčastněným se po celou dobu měřila srdeční frekvence. Chudým se „tepovka“ při pohledu na nemocné ratolesti výrazně zpomalila, což ukazuje na soucit a empatii. Jenže se zbohatlíky to ani nehnulo! Co z toho plyne? Čím větší balík má hošan na účtu, tím víc ho osud ostatních nechává chladným. No má tohle někdo zapotřebí?

Skromná láska, pravá láska

Nechceme vrhat na „mladé a bohaté“ špatné světlo, ale že to s nimi nemusí být žádný med, to ukazuje i tohle video. Někteří totiž nejsou úplně nejchytřejší! Tenhle týpek má možná miliony, ale to mu z luxusní káry vystoupit nepomůže. OMG! Hledat v bohatých kruzích si teď asi každá holka raději rozmyslí… To v nižších sférách čeká ten pravý!

Co ty na to? Máš nějaké zkušenosti s tím, že když je muž za vodou, je tak trochu sobec? Nebo si myslíš, že je celá tahle studie jeden velký omyl? Napiš nám svůj názor do diskuze, budeme se těšit na příspěvky!

Foto: Shutterstock.com

20.1.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist