Mám mu věřit?

Ahoj René. Chtěla bych se zaptat na tvůj názor. S přítelem jsme něco přes 4 roky a udržujeme vztah na dálku. Je mi 23 a jemu 33. Ze začátku vztahu jsem nám moc nedávala šanci, protože jsem cítila, že mě nebere až moc vážně. To se ale s postupem času začalo měnit a náš vztah se vyvíjel stále k lepšímu. Byla jsem šťastná a plánovali jsme, že až dostuduju VŠ, tak si najde práci někde blíž, aby jsme mohli být spolu. Taky naznačoval stále častěji, že by chtěl mít se mnou plno dětí. Jezdili jsme za jeho rodinou a přáteli po republice i do zahraničí, podnikali výlety. Teď je to asi půl roku, kdy jsem se dozvěděla, že mě podvedl a že má roční dceru. Když to všechno prasko a to díky sociální síti – začala mi psát sestra té holky, tak se smrtelným výrazem a s kytkou v ruce přišel mi všechno vysvětlit. Řekl mi, že udělal chybu a že u ní nic nehledal, ale že z toho románku vzniklo dítě. Že tomu celou dobu ani nechtěl věřit, že by to bylo jeho dítě, protože ta holkma měla ještě jiného přítele. Takže mi nechtěl nic říct dokud si to neověří a že se bál, že bych ho okamžitě opustila. Sám nevěděl jak se k tomu postavit, že byl sám z toho špatný a říkal, že jenom co ví určitě, že chce mě a že na mě bude čekat jak bude dlouho potřeba. Neskončila jsem to ikdyž to hrozně bolelo. Něveru bych dokázala odpustit, ale to dítě, to jsem nemohla překousnout a tu nejistotu když byl pryč v práci v jiném městě kde byly ony. Nepřidalo tomu ani to, že si na mě sehnali telefoní číslo a pořád se snažily, jak by mě zastrašily a zničily náš vztah. Před nějakou dobou přítel zjistil, že to ona na něj ušila, že ikdyž je on otcem tak uvedla jako otce do papírů toho jiného přítele. Snažila se to utajit a držet si mého přitele u sebe. Jak to zjistil, tak ukončil jakékoli styky s ní i dítětem. Já jsem už od začátku tušila, že to nebude normální holka, že bude vypočítavá a s prominutím hloupá. Stačily mi zprávy, které mi psala. Poté, co se s ní o tom co porovedla pohádal mi naposledy napsala a ještě si troufala a napsala mi, že to ona se s ním rozchází a že si ho můžu nechat. Byl už nějakou dobu klid, jenže mi zase najednou přišla zpráva z neznámého čísla, jaká jsem chudinka a ať přítele nechám napokoji. Další den mi přišla zase od nějakého dalšího čísla zpráva, kde se mě snažil někdo zastrašit. Už toho mám vážně dost a nevím co s tím dělat. Přítele opustit nechci – těm dotyčným radost neudělám a taky věřím, že v našem vztahu je mnohem víc a stojí za to. Jenom nevím, co mám dělat aby mi dali všichni tam od ní pokoj a abych za tím mohla už jednou pro vžy udělat tlustou čáru. Co si myslíš ty René, co by jsi mi poradil? A myslíš, že můžu přítelovi věřit, mám s tím teď problém, ale snažím se a on se taky snaží mi v tom pomoct. Díky za tvůj čas.

Odpověď

Ahoj,
tak docela nevím, co si o tom mám myslet. Docela nechápu, že holka ve tvém věku tak bezhlavě věří chlapovi (a to neberu, že je o 10 let starší), který si "uplete" mimino s jinou a to v době, kdy už jste spolu chodili. Podle toho cos napsala, tak ta paní, se kterou si "upletl" prcka, musí být opravdu trošku padlá na hlavu a asi i celá její rodina. Určitě nejsi hloupá holka, aby sis to v hlavě všechno nesrovnala a vyvodila důsledky. Vztah přece není o tom, že bys mu dokázala odpouštět nevěru. Protože ve vztahu by žádná nevěra být neměla. Udělal jednou, udělá podruhé. A přece nechceš počítat váš vztah tím způsobem, že kolik bude nemanželských dětí, tolik bylo nevěr. To, že se ti snaží pomoci a svým způsobem ti lézt do zadku, je jen takové mazání medu kolem pusy. Já bych mu už nevěřil. A neohlížej se, jestli někomu uděláš nebo neuděláš radost. Já vím, že ve 23 letech na to koukáš trošku z jiného úhlu než já. Ale pamatuj, že jednoho dne na to budeme koukat pod jedním úhlem a ty mi dáš za pravdu.

9.5.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist