6 mýtů o celulitidě

Stále ještě žijete v domnění, že celulitida se pojí s obezitou a že se jí nezbavíte jinak, než pítím velkého množství vody? Vyvedeme vás z těchto babských řečí.

Stejně jako u některých jiných nemocí i u celulitidy záleží na tom, jaké záznamy máte ve svých genech. Pokud vaše matka trpěla celulitidou, je větší pravděpodobnost, že budete mít problémy s celulitidou i vy. Celulitida vzniká, protože se uvolní spojovací tkáň podkožní vrstvy, kde se usazuje tuk. Existují však způsoby, jak ji vyhladit, či se jí dokonce zbavit. Ujasněte si některá fakta a zjistěte, co je pravda a co ne.
1. Celulitida se váže na přebytečná kila
To není pravda. Objevuje se i u štíhlých žen, dokonce i atletek. Je sice pravda, že pokud příliš často zkoušíte různé rychlé diety, po kterých opět rychle naberete další kila, stav vaší celulitidy se výrazně zhorší. Když přibíráte na váze, spojovací tkáň podkožní vrstvy se natahuje a časem se sníží její pružnost.

2. Budete-li pít hodně vody, zbavíte se celulitidy
To je opět mýtus. Voda urychluje vylučování toxinů z těla ven a je nezbytně nutná pro normální fungování všech orgánů. Voda, kterou během dne vypijeme, se k pokožce ani nedostane, protože ji použijí jiné orgány.

3. Celulitidy se zbavíme, pokud budeme správně jíst
Bohužel to neplatí na 100 %. Zdravá, vyrovnaná strava je pro správný chod organismu samozřejmě velmi důležitá, nemůže však zaručit, že nás ochrání před tvorbou ďolíčků.

4. Cvičení pomáhá zamezit vzniku pomerančové kůže
To je určitě pravda. Zvýšenou sportovní aktivitou urychlujete oběh a mikrooběh v zasažených oblastech pokožky. Během cvičení se vyloučí nadbytečná voda, posílí se a vytvarují se svaly. Díky tomu vypadá pokožka pevnější, hladší a jemnější. Obzvláště se doporučují činnosti, které posilují spodní část těla: rychlá chůze, jízda na kole nebo kolečkových bruslí, cvičení, která posilují stehna.

5. Krémy proti celulitidě nepomáhají?
To není pravda. Jak už bylo řečeno, pokožce musíme poskytnout vlhkost, protože tělo je jinak dehydrované. Je velmi důležité pravidelně masírovat postižené oblasti krémy určenými proti celulitidě, kterých je na trhu celá řada. Náš tip: Easy body DETOX Cellulite – gel proti celulitidě (cena 250 Kč). Obsahuje látky, který zvyšují mikrooběh a posilují suchou a poškozenou pokožku.

6. Masáž pomáhá vyhladit pokožku
S tímto tvrzením souhlasíme. Správným masírováním docílíte rychlejších výsledků a pokud kombinujete masáž s krémy proti celulitidě, účinky jsou téměř okamžité. Důležitá je ale opět pravidelná péče o postižená místa. Masáž můžete provádět buď sami, krouživými pohyby, případně použít osvědčenné přístroje, které byly vyrobeny speciálně pro odstraňování pomerančové kůže. Náš tip: Smart Tone (cena 1.290 Kč), kterým zrychlíte v oblastech postižených celulitidou mikrooběh a odbouráváte přebytečný tuk.

3.8.2012 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist