5 filmů, kterými totálně dostaneš svého miláčka

Připravila jsi romantický večer s večeří, filmem a celé odpoledně jsi chytala outfit, jenže při cestě z kina vypadá tvůj milý otrávený jako po flašce strychninu? (Ostatně jako pokaždé, když film vybíráš ty?) Možná ses netrefila do jeho vkusu a on se to bojí přiznat, aby tě nezklamal. Našli jsme pro tebe pět filmů, které mu určitě padnou do noty a ty rázem povýšíš z milenky na senza parťačku!

filmy-1100x618.jpg Zdroj: profimedia.cz

Co naděláš. Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Protiklady, které se doplňují, můžou v některých věcech narážet. Zatímco snad každá žena miluje romantické komedie, Pretty Woman a Hříšný tanec cituje z paměti i o půlnoci, představa mužů o dobrém filmu je úplně jiná – svižné honičky, třeskuté fóry, monstra z vesmíru, party superhrdinů a sem tam nějaké to válečné drama. Zkrátka vše, co nesnášíš.

I když už to úplně neplatí. Filmaři si uvědomují, že v párech rozhoduje o výběru filmu hlavně žena (a muži z galantnosti nebo zbabělosti tiše trpí), přizpůsobují filmy, aby oslovili i ženské publikum. Skoro v žádném nechybí výrazná ženská postava, a i v největší drsárně se najde milostná linie , která má do kin přilákat právě nás, ženy.

Že se ti filmy plné násilí, výbuchů a létajících trosek nelíbí? Vztah je ale přece o kompromisu, on taky už vytrpět deset romantických komedií a melodramat za sebou. Tak zatni zuby a vyraz do kina. Vybrali jsme pro tebe pět filmů, které tvého milého určitě nadchnou, a když se zbavíš okov předpojatosti, možná zjistíš, že se při nich budeš bavit i ty.

Logan: Wolverine

Série se superhrdinou s vysouvacími drápy a zázračnou schopností uzdravování má vzestupnou tendenci. Zatímco první byl k nepřežití, druhý patřil k průměru, třetí byl tak skvělý, že přivedl mnohého filmového fanatika k slzám. Fakt! Mluví se o něm jako o nejlepším filmu posledních let (přinejmenším). Proč by neměl dojmout i tebe, a pohled na sympatického Hugha Jackmana, byť starého a s plnovousem, pořád stojí za to.

O co jde? Wolverine už není jako dřív. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier, který je ale vážně nemocný. Společně se ukrývají, ale jejich utajení skončí, když se objeví Laura, dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit.

Tailer:

Strážci Galaxie Vol. 2

Nesourodá partička ochránců vesmíru se stala naprosto nečekaným trhákem roku 2014 a tak není divu, že se dočkala pokračování. Nudit se určitě nebudeš, děj sice nevyniká logikou a propracovaností, ale toho si v záplavě supervtipných hlášek a roztodivných postaviček nevšimneš. A navíc, Baby Groot je fakt roztomilý a na Chrise Pratta se dobře kouká.

O co jde? Děj navazuje tam, kde skončil děj předchozího filmu. Celá nesourodá partička se usilovně snaží udržet celou svou nově nalezenou rodinu pohromadě a při svých toulkách po těch nejzapadlejších koutech vesmíru se pokoušejí rozluštit záhadu toho, kdo je skutečným otcem Petera Quilla. A jen tak bokem zachránit svět…

Trailer:

TIP FEMINA.CZ: Tyto dva filmy měly premiéru na jaře a v kinech je už asi nenajdeš, takže si je můžeš stáhnout jako Krabičku Poslední Záchrany Vztahu a vytáhnout ve chvíli, kdy to bude opravdu potřeba.

Dunkerk

Tohle čistokrevné válečné drama natočil Christopher Nolan, který všem intelektuálům ukázal, že nemají ohrnovat nosy nad komiksovými spektákly, když přivedl na svět Temného rytíře. Žádný jeho film není špatný, nezajímavý ani nudný. Nolan je sázka na jistotu, asi jako když si pořídíš boty od Prady.

O co jde? Bitva o Dunkerk se odehrála roku 1940. Když německá armáda vnikla do Francie, přes Dunkerk proběhla evakuace více než 330 tisíc vojáků, kteří v danou chvíli neměli šanci, ale časem se mohli vrátit, aby se postavili Hitlerovým vojskům. Z Francie do Anglie byli tito hrdinové přepraveni za neustálého bombardování přes kanál La Manche, další tisíce jich ale zůstaly na pevnině na pospas Němcům…

Trailer:

Válka o planetu opic

Planetu opic máme většinou uloženy v paměti jako hodně staré scifárny s podivnými opičími maskami. Nová zpracování látky předcházejí starým příběhům a vyprávějí o tom, jak došlo na planetě k nadvládě opic. Všechny ty filmy jsou nadprůměrné a jde spíše o napínavé thrillery než sci-fi. Ne jinak je tomu ve třetím filmu novodobého pokračování zrození inteligentních opic a jejich postupném ovládnutí lidstva. Zaručujeme ti, že se neubráníš slzám…

O co jde? Z inteligentního šimpanze Caesara se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem. Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti…

Trailer:

Thor: Ragnarok

Na podzim vsaď na Thora. Jde už o třetí film se sexy božským superhrdinou a i kdybys nesnášela komiksy a superhrdiny sebevíc, tak Chris Hemsworth je prostě krásnej chlap a díky tomu přežiješ cokoli se na plátně bude dít. : -)

O co jde? Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – zkázu svého domova a konec asgardské civilizace – který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers – neuvěřitelnému Hulkovi.

Trailer:

Tak co, už sis vybrala, kterým filmem si u miláčka šplhneš?

Text: Jana Truksová

Foto: Profimedia.cz ©20thCentFox/Courtesy Everett Collection

26.7.2017 10:00| autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist