Femina.cz » Magazín » Móda » Dokonalé vlasy - trvalá nebo headlines?

Dokonalé vlasy - trvalá nebo headlines?

Dokonalé vlasy - trvalá nebo headlines?

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 06. 04. 2009

Máte-li na hlavě pár vlasů nebo cosi zplihlého, asi uvažujete o trvalé. Možná máte za sebou nějakou nepěknou zkušenost s trvalou ondulací, nebo se vám prostě příčí mít na hlavě beránka, ale s urousaným vodníkem se také nehodláte smířit.

 

Co si budeme povídat. Přípravek, který vlasy nepreparuje a zajistí jim tak větší objem a sníží nutnost mýt si mastné vlasy každý den – to je sen! A dobrou zprávou také je, že se s beránkem nemusíte vůbec smiřovat. Vzhůru do kadeřnictví! Ale než tam zajdete, přečtěte si náš článek, zkusíme si spolu povědět něco o teorii… Tak zaprvé, i klasická trvalá je dnes již mnohem šetrnější, než dříve, netřeba se jí bát.

 

Headlines

 

To je jemná trvalá na vlasy, vlastně jen jemné, přirozené zvlnění. Deklarovaná doba, po kterou vám vydrží na vlasech, je asi 8 týdnů. Zkušenosti uživatele však ukazují, že na kratších či polodlouhých vlasech vydrží podstatně déle, někdy dokonce až do úplného odrostu a odstříhání. Kratší dobu vydrží samozřejmě na vlasech dlouhých, protože vlas je těžký.

 

Gelová, vymývací trvalá?

 

To jsou další dva pojmy, se kterými se můžete setkat. Gelové trvalé jsou jemné, některé obsahují rostlinné extrakty, jako jsou třeba výtažky z pšeničných klíčků a vlasy po trvalé získají na viditelném zdraví. Budou lesklé, budou se dobře rozčesávat. Jsou to však trvalé jemné, tedy se vymývají asi za tři měsíce, u někoho dříve, u jiného později a vlasy pouze lehce provzdušní. Těmito přípravky se také dělá dotrvalení odrostů. Mají hodně společného s headlines a některé kadeřnice je ani nerozlišují. Cena takové operace na vašich vlasech se pohybuje okolo 700,-Kč, záleží na ceníku každého salónu.

 

Každý druhý pramen

 

U klasické trvalé je ještě jedna možnost, jak si pořídit vlasy, které nebudou kudrnaté, ale pouze provzdušněné. Kadeřnice vám může vlasy natočit stylem, jeden pramen natočíme, jeden necháme volný.

 

Domácí výroba?

 

Profesionální kadeřnice a kadeřníci to neradi vidí a není to jen z důvodu, abyste jim do salónu raději přišla udělat kšeft. „Studené vlny“ sice mají také stoupající kvalitu, ale jakákoliv chyba při aplikaci může způsobit právě to, co nechcete – poškozené vlasy a nerovnoměrné vlny. Umění není jenom v kvalitě přípravku, který vlas nepreparuje, ale také v šikovnosti a umu natočit na natáčku vlas přesně tak, jak je třeba.

 

Důležité na závěr

 

Je nakonec úplně jedno, zda zvolíte normální trvalou či gelovou nebo jemnou či nejjemnější. Stále se jedná o chemický prostředek, který vlas ovlivní. Naruší jeho strukturu a změní jeho vlastnosti. Nepreparované vlasy jsou VŽDY sušší, takže vyžadují speciální péči. Příjemné je, že takový zákrok udělá z mastných vlasů konečně normální vlasy, ale nenechte se ukolébat. Pokud péči o suché a přesušené vlasy zanedbáte, budete mít brzy na hlavě suchý, nevzhledný a zacuchávající se zmuchlanec.

 

Po jakékoliv trvalé jsou důležité tři kroky:

 

- Změna šampónu, používejte šetrný na barvené a trvalé vlasy, vyživující

 

- Nezapomeňte alespoň občas na výživné regenerační masky

 

- Kvalitní stylingové přípravky, tvarovací krémy jsou ideální, gely vlasy vysuší a vosk zase      zbytečně  zatíží… ale každému vyhovuje něco jiného.

 

Takže můžete směle vyrazit do kadeřnictví, tam si ovšem také nechte poradit. Ideální řešení najdete spolu s odborníkem, který posoudí kvalitu vašich vlasů a porovná je s vaší představou.

 

Foto: hairstyle-pictures.feedio.net, crownandgloryextensions.com, malikagodt.com, favim.com, weheartit.com, perfectlocks.com, thelittleboxofcrayons.blogspot.com, justanotherbeautyblogger.com, mystylebell.com, southsearepublic.org

 

Další články z rubriky

Komentáře (22)

Datum Autor Nadpis
17. 03. 2017 Anna Mám trvalou a jsem nadšená (reakcí: 0)
01. 06. 2016 Marta035 Není to zas tak těžké (reakcí: 0)
25. 03. 2013 Mell Ahoj (reakcí: 0)
17. 10. 2012 lidka2 užitečný článek, (reakcí: 0)
15. 08. 2012 Hanka Jak to vypadá (reakcí: 1)
12. 08. 2012 nairi vlasy (reakcí: 1)
11. 08. 2012 luckkaa1 :)) (reakcí: 0)
22. 04. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 0)
06. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
25. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
17. 01. 2012 Zuzana2403 Dokonalé vlasy - trvalá nebo headlines (reakcí: 3)
12. 01. 2012 manislava trvalá (reakcí: 1)
12. 01. 2012 Werushka7 áá :( (reakcí: 0)
29. 12. 2011 Werushka7 :) (reakcí: 1)
19. 12. 2011 magic11 - (reakcí: 0)
07. 11. 2011 tepito + (reakcí: 1)
11. 09. 2011 Daniela76 Vlasy (reakcí: 2)
05. 09. 2011 susinka * (reakcí: 2)
31. 08. 2011 helenadon vlasy (reakcí: 0)
22. 08. 2011 Celgil vlasy (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist