Vlasy: zázrak na počkání! I. část

Prodlužování nebo zhušťování vlasů zdaleka není jen doménou celebrit. Jedno odpoledne strávené v kadeřnickém salonu a můžete odcházet s vlasy do půli zad, nebo skvělým objemem, kterého byste jinak s vašimi jemnými vlasy těžko dosáhla…

Nejdříve se budeme věnovat populárním prodlužování vlasů, vše o zhušťování se zase dozvíte v následujícím díle. Na přípravě dvoudílného seriálu spolupracoval kadeřnický a kosmetický salon Studio 07 v Brně, který se věnuje kromě prodlužování a zahušťování vlasů, také prodlužování řas, permanentnímu make-upu či modelaci postavy. Na otázky odpovídala Lucie Hromádková…

 

Jakou metodu prodlužování vlasů používá váš kadeřnický salon?
 
V rámci metody se používá keratin za studena a keratin aplikovaný pomocí ultrazvuku.
Jde o ojedinělou metodu, či běžně používanou? Máte přehled o dalších metodách prodlužování vlasů?
 
Tato metoda není ojedinělá, ale je celkem vzácná, protože přístroje na tuto metodu jsou zatím velice drahé. Samozřejmě už jsem zkoušela i jiné metody, a hodně metod jsem viděla, ale žádné se mi nezdály tak šetrné k vlasům a přirozené, jako je metoda keratin za studena.
Odkud k nám metody prodlužování vlasů přišly? Kdy se začaly ženy běžně o prodlužování vlasů zajímat, a prodlužování přestalo být jen doménou celebrit?
 

Metody přišly zejména z USA, Itálie, Německa, vlasy se pak dováží převážně z Indie, největší boom v prodlužování vlasů nejen mezi celebritami byl zaznamenán zhruba před třemi lety a dodnes trvá.

Jakým způsobem prodlužování vlasů probíhá? Jak dlouho samotná aplikace trvá?

V našem salonu se nejdříve klientka seznámí s metodou, typem vlasů, různými odstíny, délkami na bezplatné konzultaci. Poté co jsou jí vybrány vhodné vlasy, domluví se termín samotného prodloužení. Pak se jednotlivé pramínky v tloušťce asi 0,5cm aplikují na pramínky klientky v postupných řadách. Samotná aplikace pak trvá zhruba 2 až 2,5 hodiny
Existují některé typy vlasů, pro které je prodlužování nevhodné, či méně vhodné?
 
Setkala jsem se jedenkrát  s vlasy, které svoji strukturou sice působily pevně, ale měly velice slabé kořínky a prameny neunesly, prameny padaly a klientka tak nebyla spokojená. Jinak tato metoda ultrazvukem je vhodná naopak i pro jemnější vlasy, takže klientky nemusí mít strach, že by došlo k jejich poškození nebo vypadávání.
Jakým způsobem je zaručeno, že bude vzhled prodloužených vlasů přirozený?
 

Velice důležitou roli v tom, jak přirozeně budou vlasy vypadat, hrají především aplikované prameny, jejich struktura a kvalita. Firma SO.CAP. Vlasy dokonale svou strukturou přizpůsobila našim středoevropským podmínkám, takže vlasy strukturou dokonale zapadnou mezi vlastní vlasy klientky. Dále je velice důležitý střih, kde se vlasy musí přesně napojit, aby nebyly vidět přechody z kratších vlasů na dlouhé. Důležité je také zvolit správný počet pramenů. Pak je přirozený efekt téměř zaručen.

Jak dlouho prodloužené vlasy vydrží?
 
To záleží hodně na vnějších vlivech, kterým je klientka denně vystavuje, ale pokud vlasům dodává správnou péči, o které je u nás v salonu poučena, tak vlasy mohou i rok až dva vydržet.
 

Pokračování si můžete přečíst již přístí týden na femina.cz!

Ve spolupráci:
Studio 07, Pekařská 7, Brno střed
8.5.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist