Femina.cz » Magazín » Krása » Kadeřník roku - představujeme a zpovídáme Roberta Starého a Dominica Mikulcaka

Kadeřník roku - představujeme a zpovídáme Roberta Starého a Dominica Mikulcaka

Kadeřník roku - představujeme a zpovídáme Roberta Starého a Dominica Mikulcaka

Magazín: Krása | autor: Redakce | vydáno 28. 03. 2014

Určitě jste už zaslechli, že se každý rok koná soutěž Kadeřník roku. Mezi nominovanými kadeřníky jsou jak ostřílení profíci, tak i nové talenty. Rozhodli jsme se je pro vás vyzpovídat a postupně představit jejich práci.

Kadeřník roku je velká sláva, něco jako sportovec roku, jen s nůžkami…i když fotbalisté a nůžky…No nevadí. V letošním roce se do soutěže přihlásilo rekordních 99 salónů. Nominovaní kadeřníci z Čech a Slovenska jsou pečlivě vybírání komisí odborníků z celé Evropy Letos se soutěží v kategoriích Dámský a pánský komerční účes, Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. Soutěž vyvrcholí 3. května, takže si nezapomeňte opatřit lístky. A protože jsme většinu nominovaných potkali na jednom místě právě při vyhlašování nominací a jak nám jistě dáte za pravdu, víc hlav víc ví (a kadeřnických hlav obzvlášť), rozhodli jsme se jim položit stejné otázky a zjistit, jaké mají názory na vlasové trendy a vlasovou péči. Také si budete moci prohlédnout soutěžní účesy a načerpat inspiraci na jaro.

Představujeme: Robert Starý, Salon Robert Starý

Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Inspirací v tomto případě byla každodenní práce na saloně. Kolegové, zákazníci…

Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?

Nejlepší trendy? Nebuďte trendy, určete si svůj vlastní trend!

Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? 

Nejsem trendař. Trendy nemám rád. Zastávám názor, že pokud účes umíte nosit a cítíte se v něm skvěle, udáváte trendy právě Vy, i když jste v daný moment podle diktátu módy vlastně out. „Stádovitost“ jsem nikdy neměl rád.

Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?

Ideální vlasy jsou pro mě zdravé, lesklé a vypadající přirozeně.

Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy?

 Vyvarovat se domácímu barvení a nechat si od kadeřníka dobře vysvětlit, jak funguje šampon, kondicionér a maska na vlasy. Například proteinová maska nemá schopnost zavřít povrch vlasu, a tím se během pár hodin z vlasu zase uvolní. Navíc vlas zůstává otevřený a je náchylný k poškození ještě více, než před použitím masky. Vždy musite po masce použít ještě kondicionér, který vlas uzavře.

Představujeme: Dominic Mikulcak LE SALON Slovensko

Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Mám rád čísté linie, tvar a strukturu účesu. Snažil jsem se vytvořit něco nového, aby to bylo extravagantní, ale samozřejmě vkusné a trendy zároveň, nic kýčovitého. Inspiraci jsem čerpal z mých předcházejících prací a snažil jsem se to přizpůsobit i moji úžasné modelce Vierke Schottertovej, aby nezanikla její přirozená krása.

Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?

Osobně nepodléhám nový trendům, jsem spíše zastánce filozifie podtrhnout krásu vlasů jejich nositelky a naopak zakrýt případné nedostatky. Je zbytečné být IN, pokud majitelka vlasů v daném účesu zanikne anebo se jí nehodí k jejímu stylu. Nevyplácí se být za každou cenu trendy. Já mám v oblibě přirozenost, protože ta bude vždy trendy a navždy zůstane.

Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? 

Odstíny pastelových barev ve spojení s divokým střihem a nebo vyholenou část hlavy, taktéž trvalou. Nejsem zastánce ani prodlužovaných vlasů a odbarvených vlasů.

Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?

Ideální vlasy musí být v prvé řadě zdravě, to je základ. Preferuji delší vlasy, přirozených odstínů s případnými zesvětlenými partiemi. Vlasy plné objemu a zvlněné.

Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy?

Nejvhodnější je vlasy umývat maximálně 2x do týdne, aby se vlasy zbytečně nezatěžovaly, taktéž používání méně produktů – nezatěžovat zbytečně vlasy laky na vlasy, tužidlem a olejíčky. Doporučuji také vlasy opečovávat maskou podle typu vlasů.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
31. 03. 2014 glady ... (reakcí: 0)
29. 03. 2014 ladouch . (reakcí: 0)
29. 03. 2014 Bobina1 - (reakcí: 2)
29. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

26. 02. 2017 Horoskop Štír

Zkus být chvíli jen sama se sebou. Poslední dobou posloucháš rady druhých tak, že pomalu zapomínáš na to, co vlastně ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Dnes můžeš očekávat příjemný a radostný den plný příznivých zpráv a nových příležitostí. Může se stát, že na ulici potkáš kamarádku, která ti sdělí skvělou informaci o...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist