Femina.cz » Magazín » Krása » Hairblog Tibora Němce: Co je IN?

Hairblog Tibora Němce: Co je IN?

Hairblog Tibora Němce: Co je IN?

Magazín: Krása | autor: Tibor Němec | vydáno 22. 06. 2010

Dnes se lidi hodně zabývají tím, co je IN a co je OUT. Ale pravdou je, že v dnešním světě módy a vlasů je stále těžší to určit... Takže, co je vlastně IN?


Není na to lehká odpověď, ale pokusím se s vámi podělit o svůj pohled na věc.

I když každý rok přicházejí nové trendy ve všech oblastech, ať už je to móda, vlasy, auta, hodinky, nebo nábytek, takzvaně IN je vlastně vše, co vám sluší. A vy jste IN–krásní jen tehdy, pokud se tak cítíte.

Nové trendy se zjednodušeně řečeno vytváří takto: Sejde se spousta lidi z různých branží (módní návrhář, kadeřník, architekt, a mnoho dalších) a určí si směr, kam se bude jejich kolekce ubírat. Pak už kreativně dotvářejí zvolený směr, kterých obvykle bývá několik. Z toho vypadávají i hodně odvážné kreace, plné asymetrie a hromady barev na jedné hlavě.
Dnes už ale tyto týmy dělají 2 varianty (díky bohu). Jedna je pro fashion svět, a ta druhá pro denní nošení. A tak je nejlepší inspirovat se směrem, který se vám líbí, a přetransformovat ho do nositelné a příjemné verze pro vás.

Rozhodně se ale nebojte experimentovat s novými barvami a různými malými úpravami ve střihu. Říkám malými, protože pokud přijde blondýna a bude chtít být IN, tak asi nebude chtít havraní čerň, i kdyby to nakrásně byla nejžádanější barva pro letošní rok... :-)

Z mé praxe jsem si ověřil, že pokud lidé chtějí změnu a být IN, dají se rozdělit do několika skupin:

První: Ti, co chtějí změnu, ale dovolí nám jen malou korekci střihu nebo barvy – Nuda.
Druhá: Ti, co mají velkou odvahu, ale doma jim to manžel(ka) neschválil(a) – Podpantofláci.
Třetí: Ti, co opravdu jdou do lecčeho a nemají strach z žádné změny – Dobrý matroš.
Čtvrtí: Ti, co by rádi měli na vlasech něco nového, ale práce jim to nedovolí – Škoda.
Pátá: Ti, co nemají na změnu vlasy. Mají jich málo, nebo jsou hodně poškozené, atd. – Tady musí praktičnost ustoupit kreativitě.

Všechny tyto skupiny mají společný jmenovatel: Změna. Jenže ne u každého to jde, a ne u každého to je to dobrá volba. A pokud budete chtít na vlasech změnu, a váš kadeřník už neví, tak změňte jeho. I my kadeřníci občas nevíme. Zeptejte se ho, jestli by mu nevadilo, pokud byste zašla pro změnu ke kolegovi či kolegyni. Pokud to odmítne, je to hlupák a bezcharakterní hňup, protože se ukazuje jako sobec a nevidí, že i jemu by to prospělo. Ale o tomto tématu budu psát někdy jindy to je na dlouho :-)

Co je obecně IN?

Dnes frčí krásné zdravé a lesklé vlasy, ať už jich docílíte čímkoli. Barvou, přelivem (tzn. nízkooxidační tónovací přípravek), ale i jemným melírem do přirozené barvy. Důležité je, aby výsledek byl krásný a vypadal zdravě.

Platinové blondýny už jsou rozhodně OUT, stejně jako chemické vlny (tzv. květáky). Ale pokud se jedná o krasné a jemné vlny, tak s tím určitě souhlasím, jen v dnešní době je velmi málo kadeřníků, co je umí vytvořit tak, aby to bylo hezké.

Zapamatujte si, vše záleží na komunikaci mezi vámi a kadeřníkem, a ten správný se o módní novinky zajímá a dokáže vám poradit tak, abyste se cítila IN, a přitom vůbec nemusí jít o drastické změny v účesu.

Nůžkám zdar Tibík


Tibor Němec je zakladatelem a spolumajitelem projektu NewYou
www.newyou.cz


Na další blog se těšte za 14 dní, 6. 7. 2010.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

26. 10. 2016 Horoskop Střelec

Ráno se pohádáš s partnerem, v práci s kolegyní a po telefonu pak ještě s kamarádkou. Večer budeš mít pocit, že jsi v... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist