Femina.cz » Magazín » Krása » Hairblog Tibora Němce: Co je IN?

Hairblog Tibora Němce: Co je IN?

Hairblog Tibora Němce: Co je IN?

Magazín: Krása | autor: Tibor Němec | vydáno 22. 06. 2010

Dnes se lidi hodně zabývají tím, co je IN a co je OUT. Ale pravdou je, že v dnešním světě módy a vlasů je stále těžší to určit... Takže, co je vlastně IN?


Není na to lehká odpověď, ale pokusím se s vámi podělit o svůj pohled na věc.

I když každý rok přicházejí nové trendy ve všech oblastech, ať už je to móda, vlasy, auta, hodinky, nebo nábytek, takzvaně IN je vlastně vše, co vám sluší. A vy jste IN–krásní jen tehdy, pokud se tak cítíte.

Nové trendy se zjednodušeně řečeno vytváří takto: Sejde se spousta lidi z různých branží (módní návrhář, kadeřník, architekt, a mnoho dalších) a určí si směr, kam se bude jejich kolekce ubírat. Pak už kreativně dotvářejí zvolený směr, kterých obvykle bývá několik. Z toho vypadávají i hodně odvážné kreace, plné asymetrie a hromady barev na jedné hlavě.
Dnes už ale tyto týmy dělají 2 varianty (díky bohu). Jedna je pro fashion svět, a ta druhá pro denní nošení. A tak je nejlepší inspirovat se směrem, který se vám líbí, a přetransformovat ho do nositelné a příjemné verze pro vás.

Rozhodně se ale nebojte experimentovat s novými barvami a různými malými úpravami ve střihu. Říkám malými, protože pokud přijde blondýna a bude chtít být IN, tak asi nebude chtít havraní čerň, i kdyby to nakrásně byla nejžádanější barva pro letošní rok... :-)

Z mé praxe jsem si ověřil, že pokud lidé chtějí změnu a být IN, dají se rozdělit do několika skupin:

První: Ti, co chtějí změnu, ale dovolí nám jen malou korekci střihu nebo barvy – Nuda.
Druhá: Ti, co mají velkou odvahu, ale doma jim to manžel(ka) neschválil(a) – Podpantofláci.
Třetí: Ti, co opravdu jdou do lecčeho a nemají strach z žádné změny – Dobrý matroš.
Čtvrtí: Ti, co by rádi měli na vlasech něco nového, ale práce jim to nedovolí – Škoda.
Pátá: Ti, co nemají na změnu vlasy. Mají jich málo, nebo jsou hodně poškozené, atd. – Tady musí praktičnost ustoupit kreativitě.

Všechny tyto skupiny mají společný jmenovatel: Změna. Jenže ne u každého to jde, a ne u každého to je to dobrá volba. A pokud budete chtít na vlasech změnu, a váš kadeřník už neví, tak změňte jeho. I my kadeřníci občas nevíme. Zeptejte se ho, jestli by mu nevadilo, pokud byste zašla pro změnu ke kolegovi či kolegyni. Pokud to odmítne, je to hlupák a bezcharakterní hňup, protože se ukazuje jako sobec a nevidí, že i jemu by to prospělo. Ale o tomto tématu budu psát někdy jindy to je na dlouho :-)

Co je obecně IN?

Dnes frčí krásné zdravé a lesklé vlasy, ať už jich docílíte čímkoli. Barvou, přelivem (tzn. nízkooxidační tónovací přípravek), ale i jemným melírem do přirozené barvy. Důležité je, aby výsledek byl krásný a vypadal zdravě.

Platinové blondýny už jsou rozhodně OUT, stejně jako chemické vlny (tzv. květáky). Ale pokud se jedná o krasné a jemné vlny, tak s tím určitě souhlasím, jen v dnešní době je velmi málo kadeřníků, co je umí vytvořit tak, aby to bylo hezké.

Zapamatujte si, vše záleží na komunikaci mezi vámi a kadeřníkem, a ten správný se o módní novinky zajímá a dokáže vám poradit tak, abyste se cítila IN, a přitom vůbec nemusí jít o drastické změny v účesu.

Nůžkám zdar Tibík


Tibor Němec je zakladatelem a spolumajitelem projektu NewYou
www.newyou.cz


Na další blog se těšte za 14 dní, 6. 7. 2010.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist