Femina.cz » Magazín » Celebrity » Anna Kendrick: Ta nejdospělejší z Twilight party

Anna Kendrick: Ta nejdospělejší z Twilight party

Anna Kendrick: Ta nejdospělejší z Twilight party

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 02. 07. 2012

Z komparsu Twilightu vystoupila, když si zahrála vedle Clooneyho v tragikomedii Lítám v tom. Nejen brzká nominace na Oscara ale tuto sympatickou skromnou holku z jednoho zapadákova vyděluje z davu.

Na tragikomedii Lítám v tom mnozí šli hlavně kvůli Georgi Clooneymu. Ale když z filmu odcházeli, znali už novou hvězdu. Malou, tehdy teprve 24letou brunetku jménem Anna Kendrick. Úspěšný snímek ji představil světu jako talentovanou herečku, která dokáže plynule přecházet z emocionálního dramatu do komedie.

V roce 2009 už za sebou měla dost divadelních zkušeností započatých ve dvanácti letech, u filmu ale vlastně teprve začínala a obecenstvo ji znalo jen jako lidskou kamarádku Belly v Twilight sáze. Nebýt Lítám v tom, byla by prostě jednou z mnoha mladých pohledných sympatických hvězdiček z filmů o mladých a pro mladé, v jejím případě většinou komedií a většinou nezávislých a ambicióznějších (letošní Jak porodit a nezbláznit se je nečestná výjimka). Díky Lítám v tom je ovšem jednou z mála mladých hereček, která už byla nominovaná na Oscara.Kdo ji zná od dětství, toho asi její „výlet“ do dospělého filmu a dospělý výkon v roli mladé upjaté asistentky muže, který létá po USA a vyhazuje v různých firmách lidi z práce, nepřekvapil. Anna prý byla vždycky vyspělejší než vrstevníci. Jako seriózní dítě preferovala společnost starších lidí. Když ji jednou pozvali na casting na reklamu na šampon, zjistila, že jí předvádět obvyklé dětské roztomilé nadšení nejde tak dobře jako ostatním. „Aspoň mě teď v talk show nemůžou ztrapnit nějakým klipem, jak zpívám reklamu,“ komentuje to s klidem.

Pěvecký výkon by ji ovšem určitě neztrapnil. Začínala totiž s muzikálem, konkrétně romantickou komedií Z vyšší společnosti, která ji ve už dvanácti let dovedla až na slavnou Broadway. Díky ní se stala třetí nejmladší účinkující nominovanou na prestižní cenu Tony. Po návratu do rodného zapadákova v Maine zato musela čelit posměškům od spolužáků, kteří ji překřtili na Broadway, a zájmu místních novin, které ji hned zařadily na seznam deseti nejúchvatnějších lidí v Maine. Dneska se jí novináři z rodného státu nejčastěji dokola ptají na George Clooneyho a na Twilight.Není divu, že mladší dítě účetní a učitele dějepisu narozené v srpnu 1985 chtělo z provinčního města vypadnout. Když v sobě objevila touhu po herectví, musela přesvědčila rodiče, aby ji vozili na konkurzy stovky mil daleko. Před dvacítkou se pak přestěhovala za svým snem do Los Angeles. Něco ze skromné holky z Maine v ní ale zůstalo pořád. „Pokora byla velkou součástí mého dospívání. V Kalifornii to není tak časté. Ne že by tu nebyli pokorní lidé, ale ambice tu jsou důležitější. Slyšela jsem lidi, kteří tvrdili, že do pětadvaceti se stanou milionáři. To mi připadá odporné, ale v Kalifornii to vypadá jako přednost,“ říká.

Kendrick je nepříjemně tvrdohlavá a arogantně sebevědomá jenom na plátně. Hraním takových holek si prý prožívá svou vlastní fantazii o asertivitě, líbí se jí zařvat na lidi a pořádně jim vynadat, když ji naštvou. „Přitom ve skutečnosti jsem ten typ, který v restauraci ani nepošle zpátky steak, i když si objednal rybu,“ povzdechne si. Možná ale právě proto umí své nepříjemné hrdinky zahrát tak, že ji slavný americké kritik pochválil „Anna Kendrick vás donutí, abyste ji měli rádi, i když víte, že byste neměli.“S takovou povahou Kendrick nepřekvapivě považuje kulty celebrit a povrchnost hollywoodského pozlátka za nechutné. Vůbec nezávidí svým kolegům z Twilightu obrovské peníze a slávu, když je takový úspěchu zároveň uvěznil mezi opakováním jedné role a bulvárem. Annu děsí paparazzi útočící na ni a jejího o jedenáct let staršího partnera, britského filmaře Edgara Wrighta, kterého potkala v roce 2009 na natáčení filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa. „Když jsem viděla jednu fotku pořízenou bez našeho vědomí, začala jsem brečet. Je to jako, kdyby někdo poslal mailem fotku vás, když spíte. Děsivé a nebezpečné. Snažím se to ignorovat.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
28. 08. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 07. 2012 vampzaba sympatická (reakcí: 0)
03. 07. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
02. 07. 2012 pepina , (reakcí: 1)
02. 07. 2012 Niki10 Anna Kendrick (reakcí: 0)
02. 07. 2012 Daniela76 Anna Kendrick (reakcí: 0)
02. 07. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

22. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Dnes si z tebe někdo nepěkně vystřelí. Ty však vtípek vůbec neoceníš, urazíš se a s dotyčným se pořádně pohádáš. Zbyt... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist