Femina.cz » Magazín » Bydlení » Digestoře - jak správně vybrat

Digestoře - jak správně vybrat

Digestoře - jak správně vybrat

Magazín: Bydlení | autor: Renata Petříčková | vydáno 11. 01. 2008

Odsavač par, čili digestoř je nezbytnou součástí moderní kuchyně. Postará se o odsátí par a pachů vznikajících při vaření a moderní modely mají nejen vysoký výkon, ale také tichý chod a často kuchyň přímo zdobí.


A už zdaleka neplatí, že v nabídce je jediný typ k zavěšení nad kuchyňský sporák odlišující se maximálně levým, pravým či zadním vývodem. Druhů je opravdu hodně, přesně tolik, kolik možností nabízí vaše fantazie při tvorbě nové kuchyně.

Ostrůvkové či komínové pro moderní kuchyně

Jsou určeny pro ostrůvky v kuchyni, tedy pro části kuchyňské linky vložené do místnosti podobně jako barový stůl. Odsavače jsou to ale dražší, avšak téměř vždy vynikají kvalitním výkonem a krásným vzhledem.

Máte-li přímo z kuchyně odtah na komín, je dobrou volbou použít komínový odsavač par, který lze pořídit v kovovém vzhledu, ale dokonce i ve skleněném. Komínový typ se hodí do větších kuchyní, potřebuje kolem sebe dost místa. Vyniká opět vysokým výkonem, stejně jako luxusní varianta odsavačů teleskopických či štěrbinových se spodním odtahem. To je záležitost spíše výjimečná a věnují se jí jen kvalitní značky a odtah vzduchu  nasyceného párami je veden potrubím směrem dolů, je na to tedy nutno pamatovat už při stavbě domu.

Klasika – volte pečlivě!

Nástěnné odsavače, odsavače s plochým krytem či jednoduché ventilátorové moduly, které lze jednotlivě vestavět do tvarovaných krytů či komínů. Zde si musíme dávat pozor hlavně na dobrou koupi ne zrovna nejlevnějšího modelu, ale digestoře s velkým výkonem. Hlučnost digestoře může být také velmi nepříjemná a v obchodě ji ani správně neposoudíte díky všeobecnému šumu.
Odtahové digestoře jsou lepší, vzduch odchází do ventilace, necirkulační nepotřebují připojení na odtah a vzduch se čistí přes uhlíkové filtry a pak se vrací do místnosti. Nemají však příliš velký výkon a častá výměna filtrů také není levnou záležitostí.

Kvalita něco stojí


Chcete-li opravdu digestoř používat denně, pak na něm nešetřete, věnujte pozornost výkonu a hlučnosti a připravte si minimálně 9.000,-Kč a kupte si raději odsavač širší, cca 90 cm, který lépe pohltí páry, pokud vaříte například na více plotýnkách najednou.

 

foto: Gorenje, Zanussi

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2012 aknela11 digestoře (reakcí: 0)
06. 09. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
21. 02. 2012 krockovapavla :( (reakcí: 0)
07. 10. 2011 Daniela76 Digestoře (reakcí: 1)
11. 09. 2011 helenadon kuchyně (reakcí: 1)
02. 08. 2011 evik56 digestoř (reakcí: 0)
09. 07. 2011 Twister2000x nedoporucuji Concept (reakcí: 1)
03. 07. 2011 Lafik Digestoř (reakcí: 0)
02. 07. 2011 sonak digestoř (reakcí: 0)
29. 06. 2011 xxkarelxx kk (reakcí: 0)
21. 06. 2011 Viky17 :-( (reakcí: 1)
12. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

24. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Spousta věcí se odehrála úplně jinak, než by sis přála a ty máš teď možná pocit zrady nebo neúspěchu, ale nemusíš mít... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist