Lis na ovoce

Pro ty, kdo dávají přednost čerstvému zdroji vitamínů – ovocným šťávám, se lisy na ovoce stávají nedílnou součástí jejich kuchyňského vybavení. Lisy na ovoce se dají pořídit ve dvou variantách: samostatně anebo jako součást kuchyňských robotů.

Abychom byli našim čtenářkám co nejvíce nápomocni při výběru tohoto kuchyňského pomocníka, soustředíme se na uživatelsky výhodné vybavení, které by takové lisy na ovoce měly mít.

Snadné ovládání i čištění 

Klasické mechanické lisy na ovoce dnes již používá málokdo. Moderní technologie ovládané elektrickou energií zaručují bezpečné a spolehlivé lisování ovocných šťáv, a to včetně zachování všech vitamínů, to ovšem díky moderním materiálům. Ovládání moderních přístrojů je obvykle intuitivní a není zapotřebí k němu studovat podrobné návody, což jistě ocení každá vytížená hospodyňka. Zapínání přístroje je často uskutečněno pouhým stiskem lisovacího kužele. Lisovací trny u citrusovačů jsou v několika velikostech, aby se stejně snadno odšťavňovala mandarinka, grep nebo třeba i pomelo. Každá moderní žena u lisů na ovoce jistě ocení i rychlé složení a rozložení přístroje a rovněž i velmi snadnou údržbu. U většiny přístrojů zároveň platí i možnost jejich mytí v myčce, pochopitelně kromě motorové jednotky. Obsah odnímatelné nádoby na vylisovanou ovocnou šťávu u stolních lisů na ovoce se obvykle pohybuje mezi 0,5 až 1 litrem.  Ovšem existují i velkoobjemové lisy na ovoce, jejichž obsah může být například i v desítkách litrů. Tento tip lisů využijí pouze úspěšní zahrádkáři a pěstitelé ovoce ve velkém.

Postup pří výběru lisu na ovoce

V prvé řadě je třeba se rozhodnout, zda hodláte kromě citrusových plodů odšťavňovat a lisovat i jiné ovoce. Dále sledujte výkon přístroje, jehož hodnota se udává ve W (Wattech). Máte-li početnou rodinu, soustřeďte se na jednorázový objem ovocné šťávy, kterou na daném přístroji můžete najednou vylisovat. Nádoba s vylisovanou šťávou je nejpraktičtější, pokud je odnímatelná. Jestliže máte v domácnosti k ruce jako pomocníka i myčku nádobí, není nikterak zanedbatelný fakt, zda lze lis na ovoce čistit v myčce.

Foto zdroj:

28.11.2011 12:00| autor: Zuzana Bohdalová
Více o tématu: ovocerobotvitamin

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist