Bydlení: Zařiďte se v romantickém stylu

Romantismus se jako umělecký směr prosadil především v literatuře. Při svém nástupu na počátku 19. století ovšem zasáhl do celého životního postoje mnoha lidí, kteří touto cestou reagovali na přílišné upřednostňování rozumu…

Přestože stále slýcháme, že doba, v níž žijeme, je velice neklidná a uspěchaná, stále se mezi námi najdou takoví lidé, kteří dávají přednost klidu, fantazii a romantice. Pokud vás už také shon a rychlé změny přestávají bavit, možná najdete zalíbení v romantickém stylu bydlení, který všem těmto vlivům odolal.

Romantismus se nechal naopak unášet fantazií, emocemi, sny a exotickými dálkami. I dnešní romantický styl, jenž můžeme uplatnit například při zařizování interiéru, si mnohé z původního romantismu zachoval.

Romantické bydlení v moderní době
Romantický stylbydlení patří k těm, které působí velmi útulně, pohodlně a zasněně. Tento styl se hodí v podstatě do všech místností. Převažuje ovšem v ložnicích, koupelnách a v obývacích pokojích. Je pro něho typické užívání jemných odstínů teplých barev jako je béžová, růžová, broskvová, lila či světle modrá. Nicméně moderním interiérům laděným v romantickém duchu mohou dominovat i sytější barvy. Barevné kombinace však bývají něžné a nepříliš kontrastní.

Romantika je v detailech
Základem romantického stylu bydlení jsou bezpochyby jemné textilie a veškeré detaily. Milovníkům romantiky by proto v interiéru neměly chybět například živé květiny v ozdobných vázách, květinové vzory na závěsech, polštářcích a přehozech různých druhů, broušené a mléčné sklo a v neposlední řadě ani patřičné osvětlení. Pro navození romantické atmosféry se samozřejmě hodí především tlumené světlo a svit svíček. Mezi vybavením romanticky laděného interiéru by proto neměla chybět alespoň jedna lampa s možností regulace intenzity světla a spousty svíček.

Do ložnice romantika patří
Chcete-li si ve své ložnici dopřát atmosféru dob dávno minulých, pak vás jistě potěší, že znovu začíná stoupat obliba postelí s nebesy. Nově by však všechny na nich užité textilie měly být co možná nejvíce vzdušné a lehké, což v dnešní době není potíž. Záclonky lze velmi snadno z postele sejmout a vyprat. V ložnici bystě měli svou pozornost dále zaměřit také na ložní prádlo. Ideálním materiálem je satén vzbuzující dojem luxusu. I zde by měly převládat barvy v jemnějších tónech, avšak není chybou, když využijete sexy kombinace červené a bílé barvy. Součástí romanticky laděné ložnice by mělo být i několik svíček, měkké ozdobné polštářky a rozhodně sem patří i vyřezávaný dřevěný nábytek.

Čtěte také:

Průvodce světem tapet

Jak vylepšit bydlení za pomoci principů učení Zen

Nejvíc sexy garsonka je v Los Angeles

Připraveno ve spolupráci s Living.cz

25.8.2011 10:00| autor: Klára Beščecová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist