„Kamarádství s výhodami“?

Zdravím,
chtěla bych znát názor muže na chování mého „kamaráda.“ Pokusím se celý příběh zkrátit, tak snad to bude srozumitelné. Mám už nějakou dobu prapodivné vztahy s jedním mým kamarádem. Dotyčný mi před dvěma lety nabízel vážný vztah, ale tehdy byl velmi krátce po rozchodu vztahu, který trval 4 roky, a já věděla, že se z něj ještě nevzpamatoval. Nechtěla jsem být náplast na jeho bebíčko, kterou po čase použitou odhodí. Znali jsme se před tím asi 8 let a jeho expřítelkyně byla velmi labilní a žárlivá osoba, která mu zakazovala kamarády a útočila po jejich rozchodu i na mě, když se dozvěděla, že se se mnou schází. Někdy jsem měla pocit, že tuhle její extrémní žárlivost si částečně tahá i mezi nás, protože někdy reagoval až hystericky na naprosto nevinné otázky ohledně jeho programu. Vlastně jsem tehdy měla dobrý odhad, že není připravený na nový vztah, protože se krátce na to provalilo, že zatímco mě zval na jejich rodinné sešlosti, na večeře a údajně usiloval o vztah se mnou, psal dalším ženám o erotický chat, nahé fotky a také svojí bývalé přítelkyni, že se k ní chce vrátit. Tehdy mi udělal dojemnou scénu, že to tak nemyslel, že mu na mně záleží, že toho nechá. Ale pokračoval v tom. K expřítelkyni se na čas skutečně vrátil, ale záhy se opět rozešli a on dospěl do fáze, že nechce momentálně s nikým být. To se událo za poslední dva roky, během kterých se za mnou neustále průběžně vracel jako odhozený bumerang. Máme mnoho společných přátel, takže nešlo s ním úplně zpřetrhat kontakty. Momentálně jsme ve fázi, kdy říká, že nechce vztah, ale měl by zájem o nezávazné kamarádství s výhodami. Nicméně si poslední dobou z jeho strany všímám určitého…jak to pojmenovat… mírně pokryteckého chování? Začíná mu očividně velmi vadit, když se bavím s cizími muži. Vadí mu, když mě vidí s někým flirtovat. Naposledy na večírku mé nápadníky dokonce intenzivně odháněl z mého dosahu a snažil se jich zbavit. Není to jen můj dojem, nejsem paranoidní. Legraci si z jeho chování už dělají i naši společní kamarádi, kteří si toho sami všimli, a i ti odhánění „nápadníci“ se ptali, zda jsme partneři, že se chová jako můj žárlivý přítel a hlídá si mě. Když na to zavedu řeč, tak to popře. Zároveň sám velmi rád flirtuje před mýma očima a přidává si do kontaktů každou sukni, se kterou někde prohodí dvě věty, a následně jim vypisuje. A pak je zase celý napučený, když se bavím s jiným chlapem a jeho si nevšímám. Už nevím, co si o jeho chování mám myslet. Mám to chápat tak, že vztah nechce, ale čeká, že budu sedět sama v koutě a čekat, jestli se náhodou nerozhoupe? Takové to: „Já hledat jinde můžu, ale ty nesmíš?“ Proč mi nedá pokoj, když vztah prý nechce a já o nějaké „kamarádství s výhodami“ v tomhle provedení vážně nestojím. Což jsem mu opakovaně řekla.

Odpověď

Ahoj,
tak si myslím, že toho muže cos popsala, hodně něco trápí, ale já si myslím, že nejvíce ho trápí mindrák sám ze sebe. Dovedeš si alespoň malinko představit, že bys s tímhle troubou měla strávit zbytek života? Děsivé, že? Myslím si, že nehledáš chlapa do postele což on ti nabízí, ale hledáš chlapa pro vztah a pro život. A tenhle hlupák to určitě není. Musíš mu říct, aby se ti přestal plést do života, neodháněl tvé nápadníky a věnoval se těm pipinkám na erotickém chatu. Přestaň se s ním trápit a zapomeň na to, že může existovat nějaký takový hlupák.

21.4.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist