Vztah značka ideál…

Vztah značka ideál,přesto stíny minulosti a pochybnosti

Ahoj René, hledala jsem v odpovědích něco podobného mému příběhu, ale nic jsem nenašla. Tak Ti píšu. Snad to bude dávat smysl, mám v hlavě vířivku.
Jsem rozvedená 7 let. Mám přítele 4,5 roku. On rozvedený 5,5 roku. Nežijeme spolu, bydlíme 50 km od sebe. Trávíme spolu všechny víkendy a dovolené. Snaží se za mnou jezdit i v týdnu alespoň 1x. Jeho děti mě mají evidentně rády a moje dcera s ním vychází dobře. Když jsme všichni spolu, cítím, že je to ta pravá rodinná atmosféra. A spokojené tváře našich dětí i jeho mi potvrzují, že to tak je. Do vztahu šel na začátku on víc než já. Držela jsem se trochu zpátky. Špatné zkušenosti. Po rozvodu jsem měla přítele, který tvrdil, že na mě rok čekal a jak mě miluje. Uvěřila jsem a pár měsíců to bylo fajn. Pak další půl rok výmluvy, předstírání, nezájem a nakonec rozchod. Prý si zasloužím víc…našel si jinou.
Takže současný přítel je i po čtyřech letech stále pozorný jako na začátku, stará se o mě. Neříká to často, ale činy dává najevo svou lásku. Drobné pozornosti, pomáhá mi, držení za ruce a časté líbání i po čtyřech letech. Asi jsme se ještě ani nepohádali. Až na drobné neshody většinou proto, že má pocit, že se málo ozývám po sms v týdnu, když spolu nejsme (většinou napíšeme i více než 10 sms denně) nebo má pocit, že se straním jeho blízkosti. (držení za ruce, objímání-no někdy je prostě fofr).
Co se týká sexu tak dle mého úžasné. Dle jeho reakcí asi má taky takový pocit. S rodinami vycházíme výborně. Nedávno mi umřel táta a musím přítele obdivovat, jak mi v této situaci dokázal pomoci a držet mě i mou mámu. Je to často on, kdo vymýšlí výlety, na které bereme obě matky. Ano i dovolená a byla fajn.
Skoro ideální vztah, kde je problém? Jeho ex.
Na začátku našeho vztahu dělala asi hodně velké scény. Asi mi dost nadávala i před dětmi. Prý je taková. Jejich rozvod byl z její strany, podváděla a pokusy o slepení ze strany přítele odmítala. Nechápu proč ty scény. Přítel to zvládl, aniž bych něco nějak pozorovala. Děti také v pohodě. Prý nejsou hloupé a vědí, jak se jim věnuji a že je mám ráda a ony mne. Přítel o ní moc nemluví. Jen že spolu mluvili třeba kvůli dětem nebo prázdninám. Občas se zmíní, že ho mrzí, že se ona dětem moc nevěnuje. (ale to možná jen tak vypadá občas jezdí na výlety a tak, to možná jak já to s věnování dětem přeháním tak to potom působí, že se jim ona věnuje méně, ale mě to s dětmi baví a mám je ráda, tak proto) občas se vyjádří tak, že…no že je prostě hloupá. Jeho matka ale o ní mluví dost často. Někdy negativně, ale často také že je krásná a štíhlá apod. Také mi naznačila, že jim to v sexu asi dost klapalo. Tuto informaci jsem fakt nepotřebovala.
Takže nedávno asi 4 roky od začátku našeho vztahu, 5 let od jejich rozvodu a 2 roky potom, co si bývalka přivedla domů přítele a žijí spolu. Tak po takové době jsme jí poprvé potkali i s jejím přítelem.
Můj přítel nás nepředstavil (obava ze scény?). Jen jsme se minuli. V průběhu akce, na které jsme byli, do mě dost hrubě šla vrazit. Ano náhoda to rozhodně nebyla, to vypadá jinak. Leželo mi v hlavě, proč měla takovou potřebu. Prý je prostě taková a nepřeje nám štěstí. (je fakt, že já jsem zhubla a hodně jsem se snažila, aby mi to slušelo a ona nejspíš přibrala-nejštíhlejší teda není).
Neřešila jsem to. Nejsem naivní a hloupá. Vážím si vztahu a počítám s problémy vztahů z druhé ruky.
Do té doby než jsem zjistila nedávno (ano po 4 letech), že má přítel na řetízku přívěšek s vyrytým jejím jménem (myslela jsem si celou dobu, že je to punc??takové klikyháky).
Nedalo mi to a byla jsem tak hloupá a podívala se na FB. Já jej nemám, ale vím, že lidé, co jej používají uvádějí, že jsou s někým ve vztahu. Přítel tam nemá žádný údaj. Moc jej také nepoužívá. Je tam pár fotek. Ale také album z poslední rodinné dovolené, na které jsme byli všichni i s matkami. To vyvěšené album, ale vypadá jako by tam byl on sám jen s dcerou a synem. Nemá tam ani jednu mou fotku. Na jedné je teda moje dcera ale já ne. Napadlo mě, že je to kvůli tomu, aby bývalka nepomlouvala. Ona taková je. Jednou se stalo, že starší dcera volala příteli, že jí máma vyčítá, že by se měla hýbat a nežrat nebo bude tlustá jako táta a babka. Nebo tam moje fotky nemá, protože každou zkritizuji a nerada se fotím a vystavuji své fotky. Nebo to může mít taky jiný důvod. Vím, že to jsou dohady a měla bych si s ním promluvit. Ale já chci, aby ten pitomý řetízek sundal a na FB dopsal, že je se mnou ve vztahu. Jenže co když pro něj ten přívěsek znamená víc než moje nechuť k němu. Nesundá ho a řekne, že pro něj moc znamená. A ty fotky….že by mě tajil to určitě ne. To on chtěl hned na začátku seznámit mě s jeho matkou a dětmi. V podniku a kamarádům mě také představil. O víkendech žijeme uplně normální rodinný život. Potřebuje být neustále v kontaktu alespoň přes sms, a když jsme spolu potřebuje mě ve své blízkosti. Moje špatné zkušenosti mě nutí přemýšlet o tom, zda to může být jen přetvářka, ale ta by se asi do toho roka už projevila. Tomu nic nenaznačuje. Jenže ona je matka jeho dětí….děti by měly rádi tatínka u sebe….možná byla v sexu mnohem lepší….možná je mnohem štíhlejší (i když to už asi až tak ne).
Ale od rázného rozhovoru jak to tedy je mě také odrazuje to, že moje matka se po smrti táty na přítele celkem upnula. Je to teď vlastně jediný chlap v rodině. On se o ní celkem stará (ty výlety, pomoc v domácnosti apod.) Dcera bude letos maturovat. Teď k tomu všemu přidat rozchod. Může se to stát. Nevím jaká by byla jeho reakce. Ale já po minulých vztazích počítám i s takovou. Takže vyčkávám a snažím se přijít na způsob, jak mu nenápadně naznačit, že ten pitomý řetízek má zahodit sám (i když je to jen řetízek, dala mu ho no tak ho nosí, je na něm jeho znamení. Ale to pitomé jméno!) a na FB má dát znát, že není sám, že má mě. Ale jak to udělat, když nejsem intrikánka?
Děkuji Ti René, jestli to dočteš a odpovíš mi. Chtěla bych znát názor chlapa na moje holčičí problémy a hlavně nechci zničit svými obavami fungující krásný vztah.
Děkuji

Odpověď

Ahoj,
tak jsem dotaz dočetl a myslím si, že teď jsme na tom úplně stejně. Také mám v hlavě vířivku (z tvého dotazu). Vím, že ti dalo hodně práce napsat takový román, ale já si myslím, že sis ze mne udělala "dobrý den". Přece mi nechceš tvrdit, že fungující a krásný vztah zničí tvoje utkvělá představa o tom, že jeho zlatý řetízek ho stále drží v myšlenkách na jeho bejvalku. Omlouvám se, ale docela jsem se po tom, co jsem to vstřebal, nad tvým dotazem pobavil. Nepřipadá mi, že jsi 7 let rozvedená, ale že jsi v 7. třídě. Jak tě může něco takového trápit. Přece nechceš takovýho chlapa ztratit? Tady to vůbec není o tom, jaký mám názor na tvého chlapa, ale spíše na to, jaký jsem si udělal názor na tebe. Docela mi připadají tvé holčičí problémy opravdu malicherné a hloupé. Pokud se nezměníš, tak se klidně může stát, že se z tvých hloupých problémů stane jeden velký problém. A moc dobře víš, co tím myslím. Zůstaneš sama, začneš si nadávat, budeš to řešit bonbony a pak už si nebudeš moci říct, že jsi štíhlejší než jeho bejvalka. Pokud si to v hlavě nesrovnáš, tak se z tebe stane zapšklá, tlustá "bába", která bude plakat nad rozlitým mlékem, a to už bude pozdě. Vzpamatuj se.

4.5.2017 6:00| autor: bz21

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist