Top 5: Nejlepší svatební komedie

Americký hit Ženy sobě pojal žánr svatební komedie zase trochu jinak, když se soustředil hlavně na vztahy mezi družičkami. Připomeňte si, jaké další druhy romantických zábav o svatbách už slavily úspěch.

Moje tlustá řecká svatba
podkategorie: bláznivá rodina, co se do všeho plete

Podle svých vlastní zkušeností napsala řecká Kanaďanka Nia Vardalos nejdřív divadelní hru pro jednu ženu. Tu viděla manželka Toma Hankse Rita Wilson, sama s řeckými kořeny, a usmyslela si, že by z toho měl být i film. Nia přidala víc romantiky, na roli jejího nastávajícího se najal fešák ze Sexu ve městě John Corbett. Střet zamilovaného ne-Řeka s rozvětvenou hlučnou rodinou, která má řeckou vlajku i na dveřích od garáže a trvá na tom, že ženich se musí naučit všechny jejich zvyky, zůstal. A diváky bavil tolik, že se z filmu v roce 2002 stala jedna z nejvýdělečnějších svatebních komedií vůbec.

Confetti (aka Svatby jako řemen)
podkategorie: svatební nervy a řevnivost

Kdo by nechtěl prožít svatbu svých snů a ještě k tomu placenou někým jiným? Když jeden časopis vyhlásí soutěž o nejoriginálnější svatbu roku, do finále se dostanou tři páry s opravdu mimořádnými nápady. Jeden chce obřad pojmout ve stylu hollywoodských muzikálů, druhý u něj hrát tenis a třetí se vykašlat na tradice i na oblečení. Kterému šťastnému páru se podaří vyhrát? A bude v té době ještě šťastný, po sérii nervózních příprav vedených čím dál víc vystresovaným párečkem profesionálních svatebních plánovačů? Britská satira natočená ve formě falešného dokumentu, která si zábavně utahuje ze svatebního šílenství, zakončovala v roce 2006 karlovarský festival.

Čtěte: Nejpodivnější svatby roku 2010

Muriel se vdává
podkategorie: dychtivá nevěsta

Mírně obézní a mírně prostoduchá, zato nadměrně dobrosrdečná fanynka skupiny ABBA by se hrozně moc ráda vdala. Akorát nemá za koho. A nebude mít, dokud bude čekat na prince z pohádky, který by ji vysvobodil z nudného městečka a z rodiny vedené tyranizujícím otcem. Jakmile se ale skamarádí s nekonvenční Rhondou a vezme díky ní osud do vlastních rukou, začne si psát svou vlastní pohádku, kde může dojít i na onu vysněnou svatbu. Dojemná australská komedie, která nikoho nešetří a nebojí se ani vážných témat, udělala v roce 1994 hvězdu z Toni Collette a přivedla ji do Hollywoodu.

Svatba mého nejlepšího přítele
podkategorie: jak zkazit svatbu

Úspěch Muriel přivedl do Hollywoodu i režiséra P. J. Hogana, který tam v roce 1997 natočil další svatební komedii, s Julií Roberts a s originálním koncem. Happy end totiž nečeká na sobeckou a poněkud agresivní hrdinku v náručí jejího vyvoleného, ale v poučení a napravení jejích omylů. Vede k němu ale dlouhá cesta, kdy se Julia snaží sabotovat vztah mezi Dermotem Mulroneym a začínající Cameron Diaz. Protože si uvědomila, že svého nejlepšího kamaráda miluje, až když ji pozval na svou svatbu. Copak si ho ale zaslouží jenom proto, že ho chce? V téhle romantice ne, a to ji odlišuje od jiných.


Čtyři svatby a jeden pohřeb
podkategorie: nerozhodný ženich

Když už jsme u Julie Roberts – mezi její oblíbené filmy prý patří právě tahle britská komedie o skupině přátel, kteří se setkávají na svatbách a k nimž patří i jeden roztomilý sériový monogamista, který si myslí, že se nechce vázat. Než potká svobodomyslnou Američanku. Julia není sama, snímek plný skvělého britského humoru si od roku 1994 zamilovala už řada diváků. Dotáhl to i k nominaci na Oscara za film roku. Taky přes noc proslavil Hugh Granta, kterého dodneška filmaři nutí hrát v romantických komediích. Díky tomu si s ním pak Julia mohla zahrát v Notting Hillu.

8.7.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist