Tony Awards: Zpívající Harry Potter, Barney i Hugh Jackman!

Kromě puberťáků, co sledují MTV a milují Stmívání, udělují v červnu svá ocenění i o něco váženější divadelníci. Váženější, ale ne vážnější. Ceny Tony se dávají za výkony na slavné Broadwayi a tam se hrají i rozpustilé muzikály.

Muzikálově celý večer zahájil moderátor večera Neil Patrick Harris, vtipnou písní o tom, že Broadway už není jenom pro gaye (i když v sit-comu Jak jsem poznal vaši matku hraje sukničkáře Barneyho, v reálu je taky gay, tak si takový text mohl dovolit). Komparz mu dělal komparz z nominovaných muzikálů a Harris neváhal do zpěvu netradičně zapojit i vybrané členy obecenstva, včetně viditelně nervózní Brooke Shields. Snad tenhle duchaplně svižný úvod viděli i organizátoři oscarového večera, kteří by se už konečně mohli odvázat a svěřit Harrisovi svoji show. Po letošním propadáku by to potřebovala.

Hugh Jackman jednou oscarový večer uváděl, taky tam zpíval a dodnes se na to vzpomíná. O jeho operetní hlas a taneční šarm nepřišli ani diváci 65. Tony, v dalším skvělém výstupu, o který vás nemůžeme ochudit. Na úryvky ze slavných muzikálů se v něm s Neilem Patrickem Harrisem přou o to, který z nich umí uvádět podobné ceremonie lépe. Podstatnější otázka ale zní: kdy už bude australský gentleman, proslavený akčními rolemi, konečně hrát i v nějakém filmovém muzikálu?

Až Hugh Jackmana někdo do muzikálu obsadí, mohl by do vedlejší role najmout Daniela Radcliffa. Mladý Brit, co se nedávno rozloučil s rolí Harry Pottera, momentálně na Broadway tančí a zpívá v muzikálu Jak uspět v byznysu, aniž byste se opravdu snažili a jak ukazuje následující ukázka, nejde mu to vůbec špatně! I když na nominaci na Tony to ještě nestačilo (prestižní sošku ale vyhrál aspoň jeho kolega John Larroquette).

Letošní muzikálové kategorie dál vyhrála romance z parníku Anything Goes jako nejlepší revival a jako nový muzikál pak Book of Mormon. Svérázný muzikál o náboženské sektě Mormonů vzbuzuje kontroverzní reakce, ostatně napsali ho stejní pánové jako South Park. Z ceremonie si nicméně odnesl hned devět sošek. Že by měl Harris pravdu, když na začátku zpíval, že Broadway se považuje za doménu homosexuálů, židů a levicových liberálů?

Broadwayské divadlo je ale jistě doménou i filmových hvězd. Al Pacino na Tony přivedl ukázat svou mladou milenku, loňská vítězka Catherine Zeta-Jones zase ve svém prvním veřejném vystoupení od oznámení své maniodepresivity ukázala, že se má už dobře. Nezpívané divadlo přineslo sošky dalším známým herečkám. Ellen Barkin za drama o AIDS Normal Heart, vítěze nejlepšího drama revivalu, nebo Frances McDormand, která se oblékla a (ne)učesala jako do kina, ale dojatá byla taky. Některé děkovačky dosahovaly dojemných hysterických výšin, přesně tak, jak se na velké ceny sluší.

Doják je taky vítězná nová hra War Horse, vítěz šesti Tony. Vypráví o chlapci, který následuje svého milovaného koně na bojiště první světové války, a pochází z Británie. Už tam se z ní stal dost velký hit na to, aby Steven Spielberg začal připravovat její filmovou verzi (premiéra bude už den před Vánoci).

Z Británie pochází i držitel ceny pro nejlepšího herce Mark Rylance (za hru Jerusalem), který místo děkovačky citoval báseň, protože mu připadalo, že show potřebuje trochu oživit. Ovšem když vyhrál Tony minule, tak taky recitoval. Večer navíc měl švih, vtip, důvtip a nesl se i v sympaticky sebeironickém duchu, vtipům třeba neušel ani „prokletý“ nákladný muzikál o Spidermanovi od členů U2, který se po řadě všemožných problémů, nehod, úrazů a změn po 16 měsících odkladů teprve v úterý dočkal své premiéry. Celou show Neil Patrick Harris ukončil rapovaným shrnutím! MTV Movie Awards i Oscary by měly závidět.

17.6.2011 12:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist