[Ukončeno] Soutěž pro všechny milovníky focení a cestování

Ráda fotíš, fascinuje tě krajina a chceš svým fotkám dodat novou energii? Co focení z výšky - z letadla, balónu, nebo aspoň rozhledny, už jsi to zkoušela? Přinášíme ti pár tipů, jak pořídit fantastické záběry z nebe. Zároveň si můžeš zasoutěžit o knihu leteckých fotografií 101+101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko. Je nabitá tipy, kam vyrazit na výlet a ulovit ty nejlepší fotky.
soutez-knihy-letecke-pohledy-1100x618.jpg Zdroj: CBS Nakladatelství

Česko je krajina letců a malé letiště má s nadsázkou každé druhé město. Letecké školy a aerokluby nabízejí vyhlídkové lety a je jen na tobě, zda se rozhodneš do toho jít. Pro letecké focení je nejvhodnější hornoplošník s otevíracím okénkem, krásné fotky pořídíš i v řadě ultralightů.

ROZHODUJE POČASÍ

A jak tedy na to? Při focení z výšky je důležité vybrat správné počasí. „Ideální je jasno s jen velmi mírnou oblačností, kdy mraky nezakrývají víc než třetinu oblohy. Když je jich víc, dělají u země příliš velké stíny a tím pádem velký kontrast mezi osvětlenými a zastíněnými místy. A když je zataženo, je skoro zbytečné usilovat o skvělé letecké fotky – země totiž zeshora vypadá hodně plochá,“ radí Milan Paprčka, zkušený pilot a fotograf z CBS Nakladatelství.

V létě je nejlepší vyrazit hodinu po východu slunce anebo hodinku před západem, kdy stíny vytváří nádherně plastickou krajinu. V zimě a na podzim, kdy je slunce nízko, pořídíte krásné fotky kdykoliv.

POZOR NA KŘIVÝ HORIZONT

A čeho se ve vzduchu vyvarovat? Při focení z letadla určitě nebudeš chtít mít v záběru křídlo, vrtuli nebo kus okna. Důležité je zaměřit se také na horizont – když ho budeš nastavovat podle letadla, na fotkách bude nejspíš nakřivo. Vyhni se této začátečnické chybě.

„U zrcadlovky nemá velký smysl si hrát s manuálním nastavením. Pro fotku krajiny je ideální nastavit si clonu 8-9. Automatika by uzávěrku měla hodit aspoň 600 a tomu je třeba přizpůsobit ISO,“ doporučuje fotograf Paprčka.

KAŽDÝ KUS ČESKA JE KRÁSNÝ

Inspiraci k focení z ptačí perspektivy můžeš načerpat v knize 101+101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko. Kniha vyšla u 101. výročí vzniku samostatné Československé republiky a jak název napovídá, zachycuje ta nejkrásnější místa obou zemí. Vydalo ji CBS Nakladatelství, jehož mottem je jedinečný pohled na krajinu a podpora cestovního ruchu.

A ty máš teď možnost si o jednu z těchto nádherných knih zasoutěžit. Pět výherkyň se může těšit na bohatou inspiraci a přehlídku míst, kam se vydat na romantický víkend ve dvou anebo zábavný výlet s rodinou. Co pro to musíš udělat? Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu toho pověstného štěstí při losování.

Soutěžit můžeš od pondělí 24. 2. do nedělní půlnoci 1. 3. 2020.

Odpověď najdeš u mapy České republiky na webu www.cbs-cesko.cz

Výherci

Marie Burýšková
Dagmar Dědičová
Marie Štecherová
Vendula Bednaříková
Pavlína Jasoňková

Zúčastnit se mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé. Abychom vás v případě výhry mohli kontaktovat, potřebujeme váš platný email. Proto se přihlaste nebo zaregistrujte.


Přihlášení


Registrace

Přečtěte si a seznamte se prosím s informací, jak probíhá zpracování osobních údajů:

Správcem Vašich osobních údajů je společnost VIASO s.r.o., se sídlem Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2, IČ: 053 7 3425, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze pod sp. zn. C 275473 (dále jen „Správce“). Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen „Nařízení“ – a dalšími obecně závaznými právními předpisy.

Za účelem registrace budeme zpracovávat Váš e-mail, abychom Vám zabezpečili bezproblémové využívaní služeb našeho webového portálu.

Ve svém profilu máte možnost nám kdykoliv volně sdělit následující údaje:

  • Identifikační údaje (jméno, příjmení)
  • Kontaktní údaje (adresa)

Vyplněním a zasláním těchto údajů prostřednictvím elektronické služby nám udělíte svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů. Svůj souhlas kdykoliv jednoduše odvoláte smazáním příslušných údajů ve svém profilu.

Účelem zpracování je poskytování elektronické služby v podobě zřízení účtu na serveru femina.cz, který Vám umožní pohodlnější využívaní služeb webového portálu a zapojení se do soutěží provozovaných na našem portálu. Elektronická služba v podobě zřízení účtu je poskytována bezplatně na neomezenou dobu s tím, že máte možnost kdykoliv a bez udání důvodu svůj účet zrušit zasláním písemné žádosti na admin@femina.cz. Dalšími účely zpracování jsou zlepšení kvality poskytovaných služeb a zvýšení bezpečnosti poskytovaných služeb.

Doba zpracování osobních údajů: po dobu registrace Vašeho účtu a po dobu tří let od jeho skončení. V případě, že udělíte souhlas se zasíláním obchodních sdělení, bude Správce dále zpracovávat Vaše osobní údaje za účelem zasílání obchodních sdělení po dobu tří let od udělení souhlasu.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že zpracování osobních údajů pro účely přímého marketingu lze považovat za zpracování prováděné z důvodu oprávněného zájmu správce. Společnost VIASO s.r.o. má tedy možnost zasílat Vám na e-mail, i bez Vašeho souhlasu, informace o nových funkcionalitách webového portálu. Zasílání těchto informací můžete kdykoli odmítnout, a to kliknutím na příslušný výslovný odkaz v nabídce.

Vaše osobní údaje nebudou předávány žádným třetím osobám s výjimkou

  • IT specialistů, zajišťujícím provoz webu femina.cz, marketingové analýzy a e-mailing

Kontaktní údaje Správce:

adresa: Koperníkova 794/6, 120 00 Praha 2

e-mail: admin@femina.cz

V případě jakýchkoli dotazů v oblasti ochrany osobních údajů nás přímo kontaktujte na emailové adrese: gdpr@viaso.cz

Osobní údaje budou zpracovávány podle jejich povahy manuálně a/nebo automatizovaně.

Ve vztahu ke zpracování Vašich osobní údajů společností VIASO s.r.o. bychom Vás dále chtěli informovat o Vašich následujících právech: právo požadovat přístup ke svým osobním údajům; právo požadovat opravu svých osobních údajů; právo požadovat výmaz svých osobních údajů; právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů; právo na přenositelnost Vašich osobních údajů; právo vznést námitku; právo podat stížnost u dozorového orgánu – Úřadu pro ochranu osobních údajů. 

Soutěž již skončila.

Přejít na probíhající soutěže

24.2.2020 12:00| autor: Redakce
Více o tématu: cestování

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist