Jak se staví sen za 36 hodin

Dá se vůbec za 36 hodin vytvořit z prázdného bytu útulné a osobité místo k bydlení? Může to profesionální designér zvládnout? A jak to pak vypadá, když se byt 2 + 1 v takovém expresním čase ušije svému majiteli přímo na míru?

Dnešní člověk trpí v prvé řadě nedostatkem času. Vše musí být rychle a snadno proveditelné, žádné dlouhé zdržování a komplikace. Platí to i v případě bydlení. Vyřídit hypotéku, vybrat si byt a pak jej během 36 hodin zařídit. Jinak řečeno, jeden den se rozhodnout a druhý den bydlet se vším všudy.

 

Designéři Marta Eftimovská, Eduard Pázler, Petr Siedlaczek a Jiří Chocholoušek dostali do rukou poměrně prostorný byt s dispozicí 2+1 a měli na jeho proměnu opravdu oněch 36 hodin, počítáno od devíti hodin ráno do devíti hodin večer druhého dne. Museli si poradit s kuchyní, ložnicí a obývacím pokojem.

Kuchyň

Podlouhlá kuchyň se měla stát místem pro přípravu pokrmů, ale také pro jejich příjemnou konzumaci. Kuchyňský pracovní prostor se tedy musel o podlahovou plochu podělit také s jídelním koutem. A podařilo se. Kratší část rohové pracovní desky se pak navíc použila jako barový pult a barové stoličky se staly zajímavým solitérem v místnosti.

Ložnice

Ložnice již dávno není tabuizovanou místností, kam by se v tichosti za tmy vstoupilo, zalehlo a spalo. Z ložnice se postupně stává v pravém slova smyslu obytná místnost určená k relaxaci a pohodovému přechodu od bdělého odpočinku ke spánku. Lehce dekadentní stěna za čelem lůžka dodává místnosti příjemně smyslný nádech, který je zde na svém místě. Situaci napomáhá i barevné řešení zadní stěny. Praktické je také využití prostoru a umístění pohledově atraktivní bílé skříně určené pro intimní část šatníku.

Obývací pokoj

Dominantou obývacího pokoje se stala jednak výrazná sedačka, ale také výtvarně zpracovaná stěna s kresbou, jejíž role je nejen dekorativní, neboť funguje i jako hodiny. Designéři zvolili řazení nábytku na délku místnosti. Za pozornost stojí opět použití několika málo solitérních kusů, které výsledný dojem z místnosti zajímavě umocní.

A co k tomu dodat závěrem?

S maximálním úsilím se dílo opravdu podařilo. Stačilo skutečně jen oněch 36 hodin a když na sebe jednotlivá řemesla plynule navazovala, dal se šibeniční termín dodržet. Výsledkem je byt s jasnou koncepcí a výrazným výtvarným řešením určený pro mladý pár žijící městským dynamickým způsobem života.

 

Living.cz

 

 

Takto vypadala kuchyň před tím, než si celý byt na 36 hodin vzali do parády profesionálové.

 

 

 

 

Rohovou pracovní desku bylo možné použít také jako barový pult a barové stoličky se staly zajímavými solitery. Kuchyň je i příjemně obytná.

 

Obývací pokoj je společenskou a komunikační částí bytu. Jde ale o to, aby se tyhle prázdné stěny staly také příjemně obyvatelné.

 

 

 

Dominantou místnosti je sedačka a doslova namalované hodiny na zdi. Vybavení místnosti je opět doplněno výraznými solitérními kusy, které výsledný dojem zvýrazně povýší.

 

Mít možnost vyjít z ložnice na terasu nebo balkón je velmi komfortní. Takto prázdná místnost ale moc útulná není.

 

 

 

 

Lehce dekadentní řešení stěny za čelem lůžka dodává místnosti příjemně smyslný nádech. Úložný prostor skříně je pak věci praktickou, podobně jako atraktivní a solitérně působící noční stolky. Za pozornost stojí o výrazné čelo lůžka.

 

Barevné řešení stěn přispělo k vytvoření vítané intimity místnosti.

7.5.2008 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist