Štíhlejší díky zařízení vašeho bytu!

Možná, že jste o tom dosud neměli ani tušení, ale i to, jak se zařídíte váš domov vám může pomoci zhubout! Chcete vědět, jak to funguje?

To, že velká část světové populace řeší problémy s váhou není třeba zmiňovat. Že se ročně utratí miliardy za léky na hubnutí a hubnoucí procedury je také známé. Odborníci tvrdí, že pokud jíte zdravě a hodně sportujete, úspěch je zaručen. Jestliže však patříte do skupiny lidí, kterým hubnutí prostě z nějakého důvodu nejde, můžete se inspirovat v našem článku a zahrnout byt do vaší hubnoucí strategie.

Zkusili jste všechno a stále se nemůžete obléknout do svých oblíbených džín? Máte pocit, že jídlo je  pro vás lékem na bolest a zároveň dárkem, kterým slavíte úspěchy? Jedlíků, kteří jakýkoliv emocionální výkyv řeší jídlem je mnoho. Důležité je však zamyslet se, kde svou vášeň nechávají naplno rozehrát. V osmdesáti procentech případů je to v pohodlí domova. Zde je několik tipů, jak může úprava interiéru pomoci v honbě za štíhlou postavou.

Modrá kuchyně
Odborníci sledující chování jedlíků  v různobarevných interiérech se shodli na tom, že modrá barva rapidně snižuje apetit. Barvy vůbec ovlivňují naši náladu a chování, proto je doporučeno při problémech s váhou obléknout kuchyň do modré barvy. Skříňky, zdi i povrch pracovní desky. Ale to není vše. Na modrém nádobí ztrácejí pokrmy svou zářivou barvu a nevypadají tak chutně. Pokud není jídelna součástí kuchyně, pak si pokrmy odneste na modře prostřený stůl.

Sladká vůně
Mnoho žen tvrdí, že pokud stráví dopoledne u vaření, často jsou přesyceny vůněmi z jídla a nemají už tolik chuť na  samotný vařený pokrm. Domácí parfémy, které můžete sehnat jak ovocné, tak i s vůní čokolády, karamelu i vanilky prostoupí celým interiérem a za okamžik se budete cítit přesycení těmito dobrotami, aniž byste si je vůbec ochutnali. Parfémy do interiéru se dají koupit například na bagno.cz, koupellini.cz nebo vunedomova.cz.

Ložnice
Vytvořte si z ložnice svatyni, kde nebudete nikdy jíst, ani když si budete číst napínavou knihu. Naopak se zaměřte na to, aby vás  pohodlná postel zvala k odpočinku. Místnost se vyzdobte krémovými barvami a odstraňte rušivé elementy jako je televize, počítač, rotoped a hora nevyžehleného prádla. Vydatný spánek vám dodá energii, nebudete roztržití a dobroty vás jen tak nezlákají.

Doma buďte nespokojeni ( i to je cesta, byť dočasná)
Jíte méně, pokud jste v prostředí, které k vám barevně neladí? Nebo když si k pokrmu nemůžete pořádně sednout? Patříte-li k lidem, kteří jsou s pevnou vůlí na štíru, musíte si pomáhat berličkami. Jedna taková má základ v tom, vypozorovat svoje vlastní chování a reakce na prostředí, které vás obklopuje. Pokud si uvědomíte, kde nejmíň raději jíte, pak máte částečně vyhráno. Zkuste na čas  proměnit váš domov na toto místo. Použít stejné barvy, skladbu nábytku. Jediný pokoj, který bude podle vás a kde se budete cítit opravdu dobře by měla být ložnice (jak jsme už zmínili). Pokud se nejlépe najíte  v pohodlném křesle u televize, je na čase to změnit. Křeslo na nějakou dobu schovejte a zaměňte ho za nepohodlnou židli. Nejenže s jídlem budete rychle hotovi, ale také z něho přestanete dělat rituál.

Úklid
Jestliže vás jakýkoliv druh cvičení nenaplňuje  a jen ta představa namáhání těla v rytmu hudby se vám příčí, dejte se do důkladného úklidu vašeho bytu. Nejen že spálíte nějaké kalorie, ale také zajistíte, aby do vašeho interiéru proudila  pozitivní energie Chi, která je základním kamenem východního učení Feng Shui. A to se hodí úplně vždycky 🙂

 

Podívejte se i na :

31.3.2011 12:00| autor: Sabrina Harisová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist