S Lucií Benešovou o lásce, divadlu i velké rodině

Lucie Benešová je pohodářka každým coulem. Možná i díky tomu, že společně s manželem Tomášem Matonohou vychovává čtyři děti a už ji jen tak něco nerozhodí! Jak zvládá velkou rodinu a práci? Jaký je její recept na šťastné manželství a co připravuje nového? Nejen to na sebe prozradila v našem rozhovoru.

Věčně pozitivní herečku většinou potkáš se širokým úsměvem na tváři anebo také na televizních obrazovkách, kde ráda ztvárňuje záporné role. Loňský rok se pro ni však stal zlomovým, protože se po dlouhých dvaceti letech začala věnovat také divadlu.

Lucie, naše čtenářky tě mohou znát především z televizních obrazovek, kde jsi ztvárnila velké množství seriálových rolí. Ty jsi ale loni kývla i na nabídku principála Karla Heřmánka a přijala jsi po dlouhých dvaceti letech divadelní roli ve hře Mnoho povyku pro nic. Čím tě zlomil? 

S Karlem Heřmánkem jsem se poprvé setkala při natáčení seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde on hrál ředitele školy, který holduje alkoholu a já jeho podlou intrikánskou zastupkyni. Bylo to fajn natáčení, na které ráda vzpomínám. Po pár letech jsem radostně, i když trochu s ostychem, přijala jeho divadelní nabídku. Divadlo opravdu řadu let nehraji… Ale cožpak se dá Karlovi říci ne (smích)? Ne!        

Je ti role prostořeké Beatrice v něčem podobná? Ztotožňuješ se s ní v něčem?

Tak možná asi v tom, že pusa mi jede podobně jako Beatrici, ale to je tak asi vše.  Přijďte se sami přesvědčit na jednu z chystaných repríz do Divadla Bez zábradlí!

Na divadelních prknech ti sekunduje Roman Zach, kterého obdivuje zejména ženské publikum. Prozradíš nám, jaká s ním byla spolupráce?

Roman je profík každým coulem a moc dobře ví, co chce. Pracuje se s ním hezky a vesele! 

Na jakou svou dosavadní roli vzpomínáš obzvláště ráda?

Asi z poslední doby právě na seriál Gympl, protože jsem se herecky mohla vyřádit a také proto, že mě baví vtipné role. Dramaticky zase vzpomínám na film Sametoví vrazi.  

Tvoříš pár s Tomášem Matonohou, se kterým společně vychováváte poměrně členitou rodinu. Dá se to vůbec skloubit s prací?

Kdyby se nedala práce skloubit s mojí partou doma, tak ji nedělám… Je to o dobré organizaci a především trpělivosti.  

Existuje nějaká rada, kterou bys dala našim čtenářkám na šťastný a dlouhodobý vztah?

Jejda!? No to si asi každý musí prošlapat tu cestičku sám a poznat realitu vztahu (smích)! V tom radit nelze… Možná jen jediné bych řekla: Hodně tolerance, ale nenechat se přitom zašlápnout do země!      

Za sebou máš bohužel ale už také rozvod (s hercem Filipem Blažkem red.pozn.). Proč si myslíš, že u nás v České republice je tak velká rozvodovost?

Možná to tak navenek vypadalo, ale vdaná jsem pouze jenou a to sice za Matonohu. A proč se lidé rozvádějí? Protože rozvést se je nejjednodušší věc a plno lidí to radši uskuteční, než aby o vztah zabojovali – a někdy to boj opravdu je!  

Co ty a Valentýn – lásky čas? Slavíte ho?

Většinou dopředu nic neplánujeme, ale nakonec se vždycky nějak hezky překvapíme…

Nač se můžeme těšit, co plánuješ nového?

Začínám  zkoušet nečekaně opět divadlo v Divadle Palace! Má to být veselá taškařice, ale více neprozradím. Na stará kolena ze mě bude ještě divadelnice (smích)!   

Jsi také patronkou organizace Dejme dětem šanci a velkou propagátorkou adopce a sama jdeš i příkladem, jelikož jsi adoptovala dnes již dospělou dceru Sáru. Co tě k tomu dovedlo, co bylo pro tebe prvním impulzem?

Ano, jsem aktivní patronkou a jsem na to hrdá, že můžu pomáhat konkrétním dětem v dětských domovech. Nejenom já, ale ještě dalších plno úžasných lidí, co je podporují! Stačí juknout na www.dejmedetemsanci.cz! Komu jinému pomáhat, než právě dětem, které si svůj úděl nevybraly a odnaší to za jiné… Zaslouží si to!

Děkuji ti za rozhovor a přejeme ti hodně štěstí nejen v soukromí, ale i v pracovním životě a na prknech, co znamenají svět také. 

Foto: Profimedia.cz

16.2.2017 6:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist