Předělat chlapa k obrazu svému? Jde to!

Toho svého máš sice ráda, ale jeho zvyky tě dohánějí k šílenství? Nejsi jediná, koho deptají vousy v umyvadle a ponožky naruby vedle koše na prádlo. Chceš znát fígl, jak „vady“ v mužském systému opravit? Tady je!

prevychova-chlapa-1100x618.jpgCelá galerie 30 Zdroj: Shutterstock.com

Že pánové se nemění? S tím americká vztahová a životní koučka Sloan Sheridan-Williams rozhodně nesouhlasí. Odbornice do světa pustila hodně kontroverzní teorii, v níž přirovnává muže ke štěňatům. Prý si jsou co do výchovy hodně podobní! Jako vážně?

Komunikace je klíč k úspěchu

Štěně? Nepopsaný list. Majitel si ho vyhlédne, ubytuje doma, stará se o něj, krmí ho. Časem mu ukazuje, jaké chování je žádoucí. A stanovuje hranice, za které není radno zajít. Trochu to připomíná lidské vztahy, co? Trefa. Zmíněná psycholožka tvrdí, že chceš-li mít doma klid a harmonii, vsaď na metodu cukru a biče – dobré skutky odměn, špatné „trestej“ ignorací. A ten tvůj brzy pochopí, co tě na něm štve! Ať už to zní jakkoliv šíleně, převratná psí metoda má první úspěchy.

„Ve své praxi jsem se setkala s mnoha ženami, které začaly dodržovat několik jednoduchých pravidel štěněčí psychologie. A teď mají zdravé, milující partnerství, založené na poctivosti, důvěře a respektu,“ vyjádřila se odbornice na svém blogu. To nezní úplně špatně. Jdeš do toho? Tak takhle nějak by to mělo vypadat v praxi…

Logika chlapské kynologie

Posekal tvůj miláček trávník, vynesl odpadky, nebo umyl nádobí? Výborně. Pochval ho, uvař výbornou večeři a řekni mu něco hezkého. Když ale nechá své vršky zase válet na podlaze, nebo schválně zazdí tebe i domácí práce, dopřej mu „léčbu šokem“.

Trochu se od něj odtáhni a zařiď se podle svého. Najdi si třeba novou zálibu, která ti spolkne hodně času. Uvidíš, že brzy přiběhne – stejně jako rozverné štěňátko, kterému chybí pozornost. Když nepomůže tohle, je tu ještě radikálnější a „výchovnější“ plán B.

Nemluv v heslech, jdi k věci

Stejně jako malá psí kulička nechápe povely v hádankách, ani tvůj partner neumí číst mezi řádky. Je třeba své pocity a rozhořčení nazývat pravými jmény. Takže žádné metafory a přirovnání. Když tě jeho chování vytáčí, řekni to přímo a nečekej, že to přejde. Rovněž se prý vyplácí po „vytýkacím pohovoru“ rychle navodit nějaké příjemnější téma. Funguje to jako prevence proti zbytečným hádkám. Co dalšího bys o této praktice měla vědět?

Trpělivost přináší růže

I ten nejzkušenější majitel psa může udělat „botu“. Proto se říká, že cvičení dělá mistra. S prvními neúspěchy neházej flintu do žita, ale vytrvej ve svém úsilí. Jen tak se dočkáš trvalých změn a „upravíš“ muže podle představ. Alespoň tak to vidí Sloan Sheridan-Williams, která prý nechtěla degradovat pány na čtyřnohá zvířátka, jen vychází z faktu, že každá žena má v povaze měnit svůj protějšek. Takže vymyslela prima manuál!

Že si psi a muži nebezpečně rozumí, to ukazuje následující video. Vlastně je to docela sexy, nemyslíš?

A co ty? Zdá se ti to jako hloupost přitažená za vlasy, nebo na tom něco bude? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit! A mrkni také do fotogalerie na zvířata, která bychom naopak za mazlíčky vážně nechtěli. Ty?

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com, facebook.com

5.2.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist