Nové muzikály, které by měly stát za to!

Popelka na ledě v barokním stylu, Zvoník od Matky Boží v náruči temperamentní Esmeraldy a hity Elánu pospojované v silný příběh o lásce a pominutelnosti okamžiku štěstí. To všechno přinesou muzikálové premiéry letošního podzimu. Čím jsou výjimečné?

Pražské Divadlo Hybernia hodlá diváky přenést do romantického prostředí Paříže 15. století, nad jejímiž uličkami se tyčí Chrám Matky Boží. Aby tvůrci muzikálu podle známého románu Victora Huga vytvořili atmosféru ještě kouzelnější, vybrali pro premiéru „magické datum“ 11. 11. 2011. V průvodním textu slibují podívanou plnou působivých choreografií a emotivních obrazů, která nás zavede do dob, kdy „víra v lásku bylo to jediné, co člověk měl, a kdy se pro lásku umíralo„. To zní trochu pateticky, nicméně muzikálu je předpovídán komerční úspěch.

Je to velká příležitost zejména pro slovenskou zpěvačku a herečku Radku Pavlovčinovou, která vyhrála konkurz na roli cikánky Esmeraldy. „Jsem plná emocí, nesmírně šťastná a poctěná zároveň. Je to velká zodpovědnost, tak doufám, že nezklamu,“ nechala se slyšet Radka, jež v castingu porazila missku Jitku Válkovou.

Zpracování Popelky, jaké tu ještě nebylo, slibuje scénárista a režisér Jindřich Šimek. Pod jeho vedením se připravuje pohádkový muzikál na ledě spojující činohru, hudbu a zpěv s krasobruslařskými výkony. Hlavní roli chudé Popelky odzpívá slavice Lucie Bílá, v muzikálu uslyšíme také hlas Leony Machálkové a Jiřího Korna. „Počtem účinkujících, technického a doprovodného personálu, náročností stavby scény, světelného a zvukového parku, obrovského prostoru, na kterém se děj odehrává, se show plně vyrovná megakoncertům slavných světových zpěváků a hudebních skupin,“ píše se v oficiální upoutávce. Překoná Popelka Kylie Minogue? Kdo ví, třeba ano!

[[related]]

O hotovou pecku se nicméně postará slovenská skupina Elán, která se na stará kolena rozhodla vkročit na muzikálovou půdu a uvést vlastní představení Osmý světadíl. Tým Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl byl na výběr protagonistů velmi náročný.

Nehledali jsme pouze skvělé zpěváky, pouze skvělé tanečníky, pouze skvělé herce, my jsme hledali muzikálová monstra,“ prohlásil režisér a choreograf Ján Ďurovčík. V muzikálu tak podle tvůrců vystoupí samí dokonalí profesionálové, patřící k naší nejužší špičce. Jedním takovým muzikálovým monstrem je i někdejší finalista soutěže Česko hledá Superstar Tomáš Savka. Jinak obsazení žádná „profláklá“ jména neobsahuje. Premiéra se uskuteční 14. září v pražském Divadle Kalich.

Čtěte: Těšíme se: Muzikál Osmý světadíl plný Elánu

1.8.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist