Mateřská, nejlepší čas na rovnátka!

Rovnátka si většina lidí spojuje především s dětmi a teenagery. Na jejich nošení však není nikdy pozdě. V současné době je nosí i hodně dospělých. Pokud hledáte ideální čas na jejich nošení, pak zvažte dobu, kterou trávíte na mateřské dovolené.

titulka-2-1100x618.jpg Zdroj: Futurino s.r.o.

Rovnátka se obvykle nosí rok a půl až dva roky. Tím, že nebudete chodit do práce, ale pečovat o miminko, nebudete si muset přizpůsobovat schůzky u ortodontisty podle pracovní doby. Navíc budete mít i více času pro péči o svůj chrup. Do práce se pak budete moci vrátit s krásným úsměvem plným rovných zubů.

Když se rozhodnete pro nošení rovnátek, pak je na čase se rozhodnout, jaký typ rovnátek zvolit. Vybrat si můžete hned z několika typů – fixní rovnátka, snímací rovnátka nebo neviditelná rovnátka. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Snímací rovnátka

Klasická snímací rovnátka se v současné době už moc nepoužívají. Většinou je předepisují ortodontisti k přeléčení lehčích zubních vad u dětí. Někdy je používají také jako udržovací léčbu po srovnání zubů fixními rovnátky.

Jejich výhodou je fakt, že je můžete kdykoli sundat, to je ovšem také jejich největší nevýhoda, je potřeba při jejich nošení být disciplinovaná.

Fixní rovnátka

Zámečková rovnátka, která tvoří zámečky a drátky. Zámečky mohou být vyrobeny z kovu nebo keramiky. Keramické zámečky si často vybírají dospělí pacienti, proto, že nejsou tak nápadné, jako kovová varianta. I přes to jsou však poměrně viditelné a mohou způsobovat problémy s mluvením a také je léčba s nimi poměrně bolestivá.

V neposlední řadě musíte také počítat s tím, že si nebudete moci dopřávat svá oblíbení jídla, pokud jsou křupavá, sladká nebo tvrdá. Seznam potravin, kterým se musíte vyhnout, je poměrně dlouhý.

Poměrně náročná je také péče o chrup s fixními rovnátky. Čištění zubů musíte věnovat zvýšenou péči, kvůli tomu také strávíte dost času v koupelně, a to není s miminkem úplně jednoduché. Pokud byste čištění zubů zanedbávala, mohla byste si zadělat na problémy se zubními kazy či pigmentovými skvrnami, které se tvoří pod zámečky.

Vedle času, který je potřeba věnovat čištění zubů, je potřeba si také vyhradit dost času na pravidelné kontroly u ortodontisty i na dentální hygieně. V Případě porouchání zámečků je potřeba počítat s jejich výměnami.

Neviditelná rovnátka Invisalign

Velká část zubních vad se dá léčit pomocí neviditelných rovnátek Invisalign. Jejich obliba roste především u dospělých pacientů, kteří si je vybírají kvůli výhodám, které jim poskytují.Léčba s rovnátky Invisalign je bezbolestná a velmi pohodlná. Navíc je i časově méně náročná, na kontroly se dochází jednou za 2 až 3 měsíce.

Celou léčbu dostanete s sebou domů a podle předepsaného plánu pak jen pravidelně měníte jednotlivé fólie. Pokud tedy plánujete část mateřské strávit na chatě či chalupě, klidně to můžete zrealizovat a nemusíte se zabývat plánováním častých kontrol.

Vzhledem k tomu, že Invisalign jsou snímatelná, nemusíte se ani omezovat v jídle. Můžete jíst všechno, co máte ráda a na co jste byla zvyklá. Rovnátka se před jídlem sundají a po něm se zase nasadí.

Bezproblémové je také čištění zubů, které nevyžaduje žádnou speciální techniku ani kartáček. Čištění zubů je však o něco častější, zuby je třeba čistit po každém jídle. To je také důvod, proč někteří lidé při nošení Invisalign zhubli, protože přestali s mlsáním mezi jídly.

Bát se nemusíte ani toho, že by od vás dítě odposlouchalo špatnou výslovnost. Rovnátka Invisalign vás v mluvení nijak neomezí.

8.10.2020 6:55| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist